Reklama:
Zbývá už jen 90 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Meč Matúša Čáka 2018 - reportáž

5.321 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Historické zápolení strongmanů bojujících o meč Matúša Čáka Trenčanského má tradici již 19 let. Od roku 2000 ho organizuje Slovenská asociace silných mužů, v posledních letech přebírá záštitu a akci podporuje předseda TSK Jaroslav Baška. Soutěžní arénou minulých ročníků bylo nádvoří Trenčínského hradu, avšak letos se zde akce kvůli rekonstrukci pořádat nemohla. Náhradní prostory poskytl první ročník pivního festivalu Beerfest Trenčín.

Ten organizovalo přímo výstaviště Expo Center. Po dohodě s hlavním pořadatelem panem Melišem se siláci měli možnost představit jako součást programu pivního festivalu v Trenčíně. Na start se místo pozvaných osmi postavilo nakonec celkem deset borců. Slovenskou čtyřku Marek Tóth, Maroš Štefaňák, František Piros a Ivan Hryhorovskyy doplnili Čech Jiří Žaloudek, Ukrajinci Konstantin Ilyin a Ivan Derkač, Bělorus Voloďa Cyfra, Francouz Pierre Motal a Polák Patryk Przybyla.

Úvod perfektně vyšel Marošovi Štefaňákovi, pro kterého byly závody premiérou mezi nejsilnějšími muži Evropy. Technickou chybou ztratil body František Piros, který pomýšlel v tomto závodu na prvenství. To potvrdil ve zdvihu 145kg klády nad hlavu, kde zlehka předvedl osm zdvihů. Na jejich regulérnost dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, který společně s moderátorem a viceprezidentem SASIMu Milanem Gabrhelem celou akci organizoval.

V přenášení jařma na zádech byl nejrychlejší Volodymyr Cyfra, který 350kg Super Yoke přenesl za neuvěřitelných 15,18 sekund. Druhý skončil Piros před třetím Ilyinem. Ten si spravil chuť při předposledním testu, kterým bylo převracení 600kg pneumatiky. Tuto disciplínu Ilyin ovládnul. Za ním zde skončil druhý Polák Przybyla, který jednu z nejtěžších pneumatik, které můžeme na siláckých zápoleních vídat, zdvihl dokonce bez ochranného pásku na zádech! Až třetí v tomto testu skončil Piros.

Závěr patřil zdvihu osobního automobilu od společnosti Araver Trenčín. Do kufru auta ještě rozhodčí přihodili závaží o váze 150 kg, aby to strongmani neměli až moc lehké. To nevadilo Kosťovi Ilyinovi, který si druhou vítěznou disciplínou zabezpečil triumf na tomto závodě a získal tak trofej, kterou je právě historický meč, již podruhé ve své kariéře.

Druhé místo obsadil jeden z hlavních aspirantů na titul, čtvrtý nejsilnější muž světa ve zdvihu klády František Piros. Malé chyby ho stály vítězství, na které se pokusí zaútočit opět za rok na jubilejním dvacátém ročníku. I tak skončil mezi deseti borci na krásném druhém místě a potvrdil, že patří mezi slovenskou špičku.

Třetí místo překvapivě, ale zaslouženě získal Patryk Przybyla. Tento Polák, který patřil mezi nejlehčí ve startovním poli, svým výkonem všechny šokoval a právem si zabezpečil bronz. Nepopulární čtvrté místo při své evropské premiéře získal Maroš Štefaňák. Pevně věříme, že na blížícím se Poháru Slovanů zabojuje a získá jeden z cenných kovů. Předpoklady na to jistě má.

Atmosféru celého závodu Vám přiblíží krátké video  níže. Děkujeme předsedovi TSK Jaroslavu Baškovi, který opět napomohl ke zvládnutí tohoto závodu, výstavišti Expo Center, pánům Hozlárovi a Mališovi, kteří nás přizvali do programu perfektního Beerfestu, a každému, kdo se jakkoliv podílel na skvělém 19. ročníku závodu Meč Matúša Čáka. Uvidíme se za rok u jeho 20. jubilea!

Meč Matúša Čáka (Trenčín) 2018 - výsledky
pořadíjménozemě bodové hodnocení
1. Konstantin Ilyin Ukrajina 44,0
2. František Piros Slovensko 40,5
3. Patryk Przybyla Polsko 32,0
4. Maroš Štefaňák Slovensko 28,0
5. Volodymyr Cyfra Bělorusko 23,5
6. Ivan Hryhorovskyy Slovensko 19,5
7. Pierre Motal Francie 18,0
8. Marek Tóth Slovensko 17,0
9.Ivan Derkač Ukrajina 14,5
10.Jiří Žaloudek Česká republika 10,0


Meč Matúša Čáka (Trenčín) 2018 - videoLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra