Strongman Opava 2018 - reportáž a fotogalerie

10.177 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Kalendář soutěží strongman 2018

V sobotu 22. září se opět na Moravě, tentokrát v daleké Opavě, uskutečnilo poslední kolo České strongman ligy (ČSL), které pod záštitou ČNFS opět nepořádal nikdo jiný než Strongman tým Morava v čele s bratry Martinem a Miroslavem Motáňovými. Toto byl již jejich čtvrtý závod v letošní sezóně. Celý závod se odehrál na Horním náměstí před opavským divadlem a byl součástí Sportovního festivalu Opava 2018. Jelikož už k nám dorazil podzim, tak s počasím to před závodem vypadalo všelijak, ale nakonec bylo jen chladněji a bez deště, což nemělo nijak významný vliv na průběh závodu a závod se tak dal plnohodnotně odjet. V roli moderátora závodu se opět a zase představil letos již naposledy Milan Hebelka a hlavním rozhodčím byl stejně tak Martin Motáň. Celou akci provázel skvělou muzikou DJ Male Frog, který hrál výborné pecky. Závodníci mu po třech předchozích závodech, kde hrál, ani nemuseli napovídat, a přesto jim hrál přesně to, co mají rádi a celou sezónu si diktovali.

Na posledním závodě se na startu objevilo jedenáct borců, kteří se ještě kousli a dojeli sezónu až do konce. Účast tedy nebyla vůbec špatná. Myslím si, že to bylo dáno i skutečností, že závod pořádal právě Strongman tým Morava a závodníci tak na základě několika předešlých zkušeností tušili, že to opět bude stát za to, a neváhali dorazit. Některé neodradila ani velká vzdálenost či skutečnost, že měli po noční, kde celou noc nespali.

Axle Lift

V první disciplíně na závodníky čekalo přemísťování a zdvih tlusté osy se soukolím o hmotnosti 125 kg v čase jedné minuty. Hned úvodní disciplína začala jako souboj dvojic, který ještě přidal na její atraktivitě. Nejvíce opakování se podařilo Filipu Urbanovi, který dostal osu se soukolím nad hlavu hned čtyřikrát. O jedno opakování méně se pak podařilo nasázet hned čtyřem závodníkům, kteří si tak rozdělili druhý nejvyšší počet bodů. Byli to Zdeňek Vávra, Tomáš Hamák, Martin Sedláček a Denis Šindel. Po jednom opakování se pak ještě podařilo trojici Vít Rozlivka, Milan Sládek a Patrik Navara.

Super Yoke

Úkolem druhé disciplíny bylo zvednout železnou konstrukci o hmotnosti 330 kg, přenést ji 15 m, tam ji položit, otočit se a přenést ji zase zpět na start. Nejrychlejším závodníkem v této disciplíně byl Filip Urban, který yoke donesl v čase 33,16 sekund. Jen o cca 2 sekundy pomalejší byl nejtěžší ze závodníků, obřík Martin Sedláček, kterému se podařilo zvládnout celou trasu v čase 35,25 sekund. Body za třetí místo pak ukořistil Zdeněk Vávra, který protnul cílovou čáru s yokem v čase 36,88 sekund.

Tire Flip

Třetí disciplínou byl další souboj dvojic, tentokráte všemi oblíbené převracení obří pneumatiky o hmotnosti 450 kg. Pneumatiky, kterými se pyšní Strongman tým Morava, jsou na udávanou váhu velmi těžké a nepříjemné, takže dávají závodníkům pořádně zabrat, což je pro diváky velice atraktivní. V Opavě padly nejvíce 3 otočky, což se podařilo opět hned 4 závodníkům, jimiž byli Filip Urban, Zdeněk Vávra, Martin Sedláček a Víťa Rozlivka, který v Opavě ukázal, že jeho výkonnost s každým závodem roste. Parádní výkon, Víťo! Za zmíněnou čtveřicí se umístil se 2 otočkami Tomáš Hamák a s 1 otočkou bojovník Milan Sládek.

Log Lift

Jako čtvrtý na řadu přišel zdvih klády. Tradičně se na závodech pořádaných Strongman týmem Morava objevuje železný macek o hmotnosti 120 kg, který má 115 kg z toho již v základu. Nicméně v Opavě se netradičně objevila parádní dřevěná kláda, taktéž o velkém průměru a hmotnosti 120 kg. Nejvíc opakování se podařilo nasázet tlakaři Tomáši Hamákovi, který dostal kládu nad hlavu hned 9x, z čehož dokonce prvních 8 opakování bylo tzv. viper pressem, tedy opakování bez zastavení na hrudníku. Body za druhé místo se 6 opakováními ukořistil Filip Urban. Dělené třetí místo pak vybojovali s 5 opakováními Zdeněk Vávra a Martin Sedláček.

Frame Carry

Poslední disciplínou byla největší chuťovka celého klání, a to přenášení železné ohrady o hmotnosti 330 kg. Nejdále s těžkou ohradou došel Zdeněk Vávra, který ji odnesl 18,38 m z celkových 30 m. Za ním se pak v této disciplíně umístil Filip Urban, kterému se podařilo urazit polovinu dráhy, tedy 15 m. Body za třetí místo ukořistil s výkonem 14,82 m Tomáš Hamák.

Po dokončení všech pěti disciplín se závodníci přesunuli z Horního náměstí na Dolní náměstí, kde proběhlo na hlavním pódiu celé akce slavnostní vyhlášení. Ceny předal závodníkům kromě pořadatelů bratrů Motáňových také ředitel festivalu Stanislav Pešát. Po vyhlášení výsledků se všichni přesunuli do restaurace U Bílého koníčka, kde na ně čekalo občerstvení, aby doplnili energii a mohli se vydat na cestu domů. Ani Opava nebyla výjimkou a závody byly opět velice dobře připravené, za což již počtvrté patří obrovský dík Strongman týmu Morava. Další obrovské díky patří všem podporovatelům a sponzorům tohoto klání a těmi jsou Fitness Pepa Opava a Stanislav Pešát, město Opava, Metrum, Michal Šindler - autodoprava, Knock out - energy sirup, Stanislav Černý - SCPX foto.