Výjimečná akce na extrémní spalovač prodloužena! Více zde.

Sokol JS Zlín: Zlínští vzpěrači zazářili na mezinárodním poháru ve Štúrově

1.405 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Vzpírání

[Text: Jaroslav Janeba] Ve Štúrově se 8. září uskutečnil 17. ročník mezinárodního Memoriálu Miloše Zelinky. Zlínské vzpírání bylo tentokrát zastoupeno ve všech mužských kategoriích a získalo překvapivé vítězství. Pod vedením trenéra Jaroslava Janeby přinesla kvalitní letní příprava a regenerace v Chorvatsku a termálech Chalmová své ovoce.

Ze zlínských závodníků obsadili v mladších žácích Ondřej Janek (12 let) 2. místo, Lukáš Janek (12 let) 3. místo a Vojtěch Navrátil (12 let) 4. místo. Ve starších žácích závodili Tomáš Podškubka (15 let), který vybojoval 1. příčku, Matouš Sára (13 let) a Jiří Lohynský (13 let). Matouš s Jiřím obsadili 11. a 12. místo, oba ale věkově spadají ještě mezi mladší žáky. V juniorech se nejlépe dařilo Pavlu Jančíkovi (19 let), který skončil na 2. místě, Dominik Šesták (18 let) získal 4. místo a Albert Rýc (19 let) obsadil 6. místo. Tomáš Hofbauer (28 let) a Josef Vybíral (67 let) závodili mezi muži, a zatímco Tomášův výkon stačil na 2. místo, Josefovi se povedlo vybojovat 6. příčku.

Nejlepším závodníkem Zlína byl tentokrát velmi dobře připravený Pavel Jančík, který při tělesné hmotnosti 77,5 kg zvládl 236 kg (trh 107 kg + nadhoz 129 kg). Pro Pavla Jančíka a Dominika Šestáka byl tento závod skvělou přípravou na MČR juniorů do 23 let, kterého se 29. září zúčastní v Holešově.