Reklama:

Ohlédnutí Martiny Dostálové za ME strongmanských párů

3.208 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Zlato z ME smíšených dvojic si z Košic odváží Piros
a Vašková!
[Text: Martina Dostálová] V sobotu 8. září jsme se s Jiřím Dejmalem zúčastnili Mistrovství Evropy smíšených párů strongman a strongwoman 2018, které pořádala Slovenská asociace silných mužů za organizační pomoci Janky Kordiakové v Košicích. Do Košic jsme se vydali každý zvlášť podle svých časových možností. Jiří jel v pátek vlakem, což je určitě ta lepší varianta, já pak v sobotu ráno, hodně ráno, autem. Závod začínal ve 14 hodin a my jsme dorazili na místo konání ve 13 hodin, kdy už probíhalo společné focení závodníků před závodem, tedy ještě svěžích, neupocených. Jirka focení zdržoval, jak jen to šlo, a tak jsem i já ještě jednu společnou fotku stihla.

Soutěžilo pět párů - dva slovenské, jeden český, jeden ukrajinský a jeden rakouský v pěti disciplínách, na které dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga.

Já jsem se zúčastnila i loňského ročníku tohoto závodu a stejně jako loni byl i letos první disciplínou 130kg Log Lift pro muže a 80kg náprava pro ženy. Každý z dvojice měl časový limit 1 minutu na provedení co nejvíce platných opakovaní. První disciplína byla zároveň i poslední disciplínou pro slovenskou dvojici Milan Šuľan a Janka Ďurčáková z důvodů zranění Milana. Ten se pak vrátil ke konci závodu už s rukou v sádře.

Další byl na řadě Car Deadlift pro muže a Deadlift s nápravou o váze 180 kg pro ženy. Časový limit opět minuta pro oba z dvojice. My jsme byli opět druzí za dvojicí Piros - Vašková. Ostatně jako ve všech disciplínách. :-)

Třetí disciplínou byl Super Yoke - 300 kg pro strongmana, který musel co nejrychleji absolvovat 2x 20 m a pak ještě běžet za strongmankou, která měla 2x 50kg kufry na 20 m.

Čtvrtá disciplína a přehazování betonových koulí. Strongman 150kg Atlas, strongmanka 100kg. Opět měl každý minutu na provedení co nejvíce opakování. U této disciplíny se zranil Volodomyr Pyndus z ukrajinského páru a disciplínu nedokončil, jeho týmová partnerka ale kouli několikrát přehodila, takže body zapsali také.

Poslední disciplínou bylo přenášení 50kg závaží ve fontáně pro muže a přitahování automobilu pro ženy. Základem bylo nerozmáznout se při běhu po dlažbě z fontány.

Celkově jsme tedy obsadili druhé místo. Po poslední disciplíně si šel Jiří v převleku vyřídit účty s vítězným Pirosem, ale jak je z fotky patrné, proběhlo to v přátelském duchu, stejně jako celé závody, které jsme si moc užili. Žádný stres, žádná nepřátelská rivalita atp. Musím říct, že mě osobně potěšily zvolené váhy pro ženy, zejména pak 100kg Atlas. Běžně na soutěžích míváme maximálně 80kg.


Mistrovství Evropy smíšených dvojic 2018 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
Zodiak411 (21:54) • Sám jsi potvrdil má slova z prvního komentáře a ani o tom nevíš :) Už radši nic nepiš....
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
Paulie02 (20:40) • 70mMyW!53 ... jedna perla za druhou :D
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
70mMyW!53 (17:34) • a pokud se bavime o zadech se vsim vsudy (whole siluet, kostra, separece,...) tak aspo...
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
70mMyW!53 (17:26) • ja za zada nepovazuju jen svalove partie jako laty, spodni zada a stredni zada...tedy t...
magazínKeone Pearson - naturální vítěz Arnol...
jari (16:48) • Nepodceňuju sílu genetiky, že se tu a tam objeví prostě hříčka přírody, ale léta zkušen...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Sparing do posilovny
Hledám parťaka do posilovny na Praze 3 ideálně kolem Olšanského náměstí. můžu cvičit ráno od 6:0...
bazar Prodej zavedeného fitness Praha 9
Prodáme zavedené fitness v Praze 9 ( blízko obch.centra Harfa), 11 tisíc evidovaných členů. Fit...
práce Skladník/přípravář v Ronnie.cz
Společnost Dafit, s. r. o., provozovatel sportovního obchodu Ronnie.cz, hledá do svého týmu (do c...
bazar Magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky
Prodám fitness magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky ve výborném stavu, kolem 100 časopisů včetně všech plakátů které uvnitř jsou od roku 2009-2017, ale ne vždycky všechny čísla z daného roku. Pouze osobní předání v Litoměřicích. Cenu nabídněte. Ale přibližně kolem 1000,-Kč. Nabídky psát do SMS.
práce Hledáme trenéry
Do našich privátních studií na Andělu a na Florentinu hledáme nové trenéry. Pokud jsi komunikativ...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra