Reklama:

Zlato z ME smíšených dvojic si z Košic odváží Piros a Vašková!

5.518 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Po loňském mistrovství Evropy smíšených párů se Slovenská asociace silných mužů rozhodla tento závod zorganizovat i v tomto roce. Pozvání přijalo šest kvalitních týmů, český tým ve složení Radek Paták a Pavla Marková se však z důvodu zranění omluvil. V Košicích se tak před OC Galéria za organizační pomoci Janky Kordiakové představilo pět dvojic. Hostem závodu byl viceprezident SASIMu Milan Gabrhel.

Po slavnostním zahájení závodu se na soutěžní ploše představily dva slovenské, jeden český, jeden ukrajinský a jeden rakouský pár. Na všechny čekalo pět silových úkolů, které musely dvojice společně překonat. Úvod patřil tradičně zdvihu ocelové klády pro muže a zdvihu nápravy pro ženy. Každý z nich měl minutu na provedení co největšího počtu platných zdvihů, na které dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. Již ze startu museli pro nešťastné zlomení malíčku na ruce odstoupit Milan Šuľan s Jankou Ďurčákovou. Plný bodový zisk si připsalo duo Piros - Vašková, kteří byli hlavními aspiranty na evropský titul.

Po ramenech dostala zabrat záda. Časový limit opět po minutě pro muže i ženy. Strongman zvedal automobil, strongmanka nápravu vážící 180 kg. I ve druhé zkoušce nejlépe obstáli František Piros a Jana Vašková, za nimi skončili Dejmal s Dostálovou, třetí potom Pescari a Suntinger.

Přenášení jařma na zádech neboli Super Yoke o váze 300 kg na vzdálenost 20 m. To musel absolvovat strongman, který následně přiběhl za svojí partnerkou, která 20 m nesla dva 50kg kufry. Do třetice zvítězili Piros - Vašková před Dejmalem - Dostálovou a Pyndusem - Kashperskou.

Předposlední disciplínou bylo přehazování betonových koulí. Strongman 150kg, strongmanka 100kg kouli. Skvělou techniku předvedl Pescari, což rakouské dvojici stačilo na třetí místo. Před ním skončili Dejmal a Dostálová, nejvíc bodů opět získali Piros a Vašková.

Závěr skvělého závodu patřil přenášení 50kg závaží ve fontáně a přitahování automobilu. Auto přitahovaly ženy a závaží přenášeli borci.

Celý závod patřil dvojici Piros a Vašková, kteří dominovali v každé disciplíně. Zapsali si nejvyšší možný počet bodů a získali tak evropské prvenství. Po loňském roce, kdy s Vaškovou zvítězil Petrík, si tak Janka vítězství zopakovala, ale tentokrát s Františkem Pirosem. Tomu se forma stupňuje a pevně věříme, že o prvenství bude bojovat i 28. září na Meči Matúša Čáka v Trenčíně.

Druhé místo získali čeští reprezentanti Jiří Dejmal a Martina Dostálová. Tato vyrovnaná dvojice byla silným protivníkem slovenského páru, ale na vítězství to zatím nestačilo. Třetí místo a bronz si odnesli Emanuel Pescari a Niki Suntinger. Nejlehčí pár v Košicích tak neodjížděl domů bez medaile! Čtvrté místo získali Volodymyr Pyndus a Anna Kashperska z Ukrajiny, páté místo smolně připadlo Milanovi Šuľanovi a Jance Ďurčákové. Nebýt zranění, mohlo mít možná Slovensko z evropského šampionátu dvě medaile.

Děkujeme Jance Kordiakové, městu Košice, obchodnímu centru Galéria a všem, kdo pomohli s organizací mistrovství Evropy smíšených párů. Pevně věříme, že za rok se tato soutěž opět představí v metropoli východního Slovenska!

ME smíšených dvojic strongmanů a strongmanek 2018 - výsledky
pořadíjménozemě bodové hodnocení
1. František Piros a Janka Vašková Slovensko 25
2. Jiří Dejmal a Martina Dostálová Česká republika 20
3. Emanuel Pescari a Niki Suntinger Rakousko 14
4. Volodymyr Pyndus a Anna Kashperska Ukrajina 11
5. Milan Šuľan a Janka Ďurčáková* Slovensko 1

* Milan Šuľan se zranil při první disciplíněLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 86 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra