Reklama:

Ohlédnutí Davida Kovandy za víkendovými strongmanskými závody do 105 kg

4.111 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Zlato z ME juniorských strongmanů do 105 kg získal Misha Khodyakov
[Text: David Kovanda] Hezký den všem milovníkům strongmana. Jmenuji se David Kovanda, je mi 19 let a závodím v kategorii do 105 kg. Těžký, ale úžasný závodní víkend je za mnou. V sobotu 1. září jsem měl v plánu závodit v Praze na závodech Strongman Praha, které pořádal Mari Zvrtek, dát do závodu všechno a jet domů. A až na tu poslední část to tak bylo! Co jsem nečekal a co mi udělalo opravdu velikou radost, bylo, že tak v půlce závodu za námi závodníky přišel rozhodčí Pavel Cháma (místopředseda ČNFS), jestli by někdo nechtěl jet na ME juniorů do 105 kg na Slovensko. Neváhal jsem a hned jsem řekl, že jedu!

Zpět ale k prvním závodům Strongman Praha. Byly super... První disciplína byla Truck Pull. Pro mě to byla taková první zkouška a celkem to šlo. Jako druhý byl Log Lift, který mě hodně překvapil. Byl širší a celkově jiný, než na kterém trénuji, takže místo plánovaných 130 kg jsem skončil na 110 kg. Pak byl Car Deadlift, 110kg kufry na maximální vzdálenost, Super Yoke na maximální vzdálenost a 450kg pneumatika na opakování za minutu. Dal jsem tři a celkově skončil na šestém místě.

Pak jsem rychle MHD dojel na nádraží a sednul na vlak do Bratislavy, kde mě vyzvednul pan Milan Gabrhel, a jeli jsme do hotelu v Trenčíně. Bylo připravené jídlo, takže rychle najíst, okouknout protivníky, jako byl například Misha Khodyakov, který byl od pohledu jasným favoritem (a taky závod vyhrál). Ráno jsme vyrazili na místo konání závodu. Hned jak jsme přijeli, šel jsem se podívat na disciplíny a byl nadšený. Krásné prostředí i tribuna. Disciplíny začínaly 150kg Viking Pressem na opakování do minuty. U nás Viking Press nemáme, šel jsem ho poprvé a dal 12 opakování. Druhé byly 220kg schody síly, které pro mě byly zase novinkou, ale docela mi sedly. S prvním závažím jsem vyšel všech asi pět schodů a na druhé mi zbyl čas už jen na jeden schod.

Třetí byla 140kg farmářská chůze. Na tu jsem si věřil, ale vůbec mi nevyšla podle představ. Jako čtvrté byly Atlasovy kameny - 130 kg a 2x 150 kg. První šel krásně lehce a ani druhý se nezdál až tak těžký, jenže mi sklouznul z podstavce a upadnul jsem na zem. Na předloktí od vosku se mi nalepila vrstva písku a už jsem s ním ani nehnul. A jako poslední bylo přenášení 150kg meče na 20 metrů! Na tuhle disciplínu jsem se těšil ze všeho nejvíc a odnesl jsem ho s jedním z nejlepších časů. Chyby mě stály dost cenných bodů, takže to stačilo pouze na šesté místo. I přesto jsem se stal nejlepším Čechem v závodě. Závody jsem si neskutečně užil a nakoplo mě to dál. Už se těším do dalších tréninků, závodů a další dřiny. Děkuji České národní federaci strongman za příležitost být na těchto závodech!


David Kovanda na soutěži Strongman Praha 2018

Ke zhlédnutí Davidových výkonů ve všech disciplínách použijte ve videu šipku doprava


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra