Reklama:

Zlato z ME juniorských strongmanů do 105 kg získal Misha Khodyakov

2.885 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] První zářijovou neděli se v Šamoríně konalo strongmanské mistrovství Evropy juniorů do 23 let ve váhové kategorii do 105 kg. Celý závod organizačně zajistil Tomáš Kollár společně se Slovenskou asociací silných mužů. V obrovském sportovním komplexu X-Bionic Sphere se na start postavilo devět závodníků. Po slavnostním zahájení viceprezidentem Konfederace sportovních svazů Michalem Čapkem a viceprezidentem SASIMu Milanem Gabrhelem mohla začít první disciplína.

Tou byl Viking Press o váze 150 kg. Závod moderoval Slávo Jurko, na platnost pokusů dohlížel kromě Pavola Gugy i dlouholetý profesionál Jirka Žaloudek. Již od startu pomýšlel na vítězství Misha Khodyakov z Ukrajiny, který lehce zdvihl nářadí 18x a připsal si plný bodový zisk hned v začátku závodu.

Následovalo přenášení dvou závaží o váhách 220 kg po železných schodech. Test, zvaný Power Stairs neboli schody síly, zvládl nejlépe domácí Mikuláš Prieložný před Khodyakovem a Adamem Ostrowskim.

Po těžkých statických zkouškách následovalo přenášení dvou 140kg kufrů. Opět nejvíce bodů do tabulky vybojoval Khodyakov, který vzdálenost dvacet metrů přeběhl za neuvěřitelných 7,38 sekund! Následoval ho Ostrowski, rychlé nohy a silný úchop třetím místem v kufrech potvrdil také Blažíček.

Misha Khodyakov na World's Ultimate Strongman Championship 2018 (foto: Hana Hudcová)

Předposledním testem byl zdvih tří betonových koulí o váhách 130, 150 a 150 kg. Opět zazářil sympatický Ukrajinec Misha a zvítězil tak už ve třetí disciplíně. Třetí místo vybojoval nejlehčí borec ve startovní listině, mistr Slovenska v kategorii do 90 kg Igor Virág.

Závěr skvěle zorganizovaného závodu patřil přenášení 150kg meče. Zde se předvedl mladý Blažiček, který tuto disciplínu s přehledem vyhrál. Skvělé druhé místo v závěru patřilo Virágovi, třetí skončil Khodyakov.

Po sečtení výsledků se z prvenství a titulu mistra Evropy juniorů do 105 kg radoval Misha Khodyakov. Tři první, jedno druhé a jedno třetí místo v jednotlivých disciplínách, to je jeho vizitka ze závodů. Zaslouženě si tedy odnášel z X-Bionic Sphere zlatou medaili.

Stříbro připadlo Adamovi Ostrowskému z Polska. Ten i přes menší hendikep, kdy mu na jedné ruce chyběl prst, dokázal získat druhý největší bodový zisk. Bronz a třetí místo získal domácí Mikuláš Prieložný. Ten zúročil náročnou přípravu bývalého elitního strongmana Tomáše Kollára a završil ji na stupni vítězů.

Děkujeme generálním partnerům akce X-Bionic Sphere a Todos Bratislava za skvěle připravené podmínky pro závodníky i organizátory. Pevně věříme, že se závody strongmanů stanou v tomto sportovním komplexu tradicí!

Mistrovství Evropy juniorů do 23 let do 105 kg 2018 - výsledky
pořadíjménozemě bodové hodnocení
1. Misha Khodyakov Ukrajina 42,0
2. Adam Ostrowski Polsko 34,5
3. Mikuláš Prieložný Slovensko 34,0
4. Igor Virág Slovensko 26,5
5. Tomáš Blažiček Slovensko 25,0
6. David Kovanda Česká republika 22,0
7. Marek Tkadlčík Česká republika 21,5
8. Mantas Grušas Litva 9,0
9. Tomáš Kopečný Česká republika 5,5Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
Zodiak411 (21:54) • Sám jsi potvrdil má slova z prvního komentáře a ani o tom nevíš :) Už radši nic nepiš....
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
Paulie02 (20:40) • 70mMyW!53 ... jedna perla za druhou :D
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
70mMyW!53 (17:34) • a pokud se bavime o zadech se vsim vsudy (whole siluet, kostra, separece,...) tak aspo...
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
70mMyW!53 (17:26) • ja za zada nepovazuju jen svalove partie jako laty, spodni zada a stredni zada...tedy t...
magazínKeone Pearson - naturální vítěz Arnol...
jari (16:48) • Nepodceňuju sílu genetiky, že se tu a tam objeví prostě hříčka přírody, ale léta zkušen...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Sparing do posilovny
Hledám parťaka do posilovny na Praze 3 ideálně kolem Olšanského náměstí. můžu cvičit ráno od 6:0...
bazar Prodej zavedeného fitness Praha 9
Prodáme zavedené fitness v Praze 9 ( blízko obch.centra Harfa), 11 tisíc evidovaných členů. Fit...
práce Skladník/přípravář v Ronnie.cz
Společnost Dafit, s. r. o., provozovatel sportovního obchodu Ronnie.cz, hledá do svého týmu (do c...
bazar Magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky
Prodám fitness magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky ve výborném stavu, kolem 100 časopisů včetně všech plakátů které uvnitř jsou od roku 2009-2017, ale ne vždycky všechny čísla z daného roku. Pouze osobní předání v Litoměřicích. Cenu nabídněte. Ale přibližně kolem 1000,-Kč. Nabídky psát do SMS.
práce Hledáme trenéry
Do našich privátních studií na Andělu a na Florentinu hledáme nové trenéry. Pokud jsi komunikativ...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra