Reklama:
Zbývá už jen 92 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Vítězem se ve Sládkovičově stal František Piros!

2.677 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Na konci léta si o poslední srpnové sobotě dali sraz profesionální strongmani ve Sládkovičově. Vůbec poprvé se v tomto městě odehrál souboj Středoevropského poháru silných mužů. Organizačně zajistil tento závod profesionální strongman Marek Tóth. Ten v loňském roce připravil skvělé závody v Galantě a letos přesunul akci do svého rodného města. Celé závody zastřešila Slovenská asociace silných mužů a moderátorem byl opět skvělý viceprezident SASIMu Milan Gabrhel.

Na start se postavilo osm závodníků. Češi Zdeněk Vávra a Martin Sedláček, Ukrajinec Vitalij Michejev, Maďar Ronyi Kecskési, Poláci Rafal Kobylarz a Patryk Przybyla. Domácí barvy hájili nový profesionál Zsolt Zlatner a mistr Slovenska ve zdvihu klády, téměř domácí František Piros (Galanta je jen 7 km od Sládkovičova).

K vítězství v tomto kole profi ligy vedlo šest těžkých zkoušek síly. Úvod patřil zdvihu klády. Závodníci měli možnost si vybrat "lehčí" 140kg, anebo těžší 170kg nářadí. Na metu 170 kg si troufli jen Kobylarz, který předvedl jeden platný pokus, a Piros, který letos skončil v této disciplíně čtvrtý na světě! Piros provedl tři platné pokusy, na jejichž správnost dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. S lehčí variantou předvedl pět zdvihů Michejev a zabezpečil si tak v úvodu třetí místo.

Následovalo přenášení 400kg jařma na zádech aneb po strongmansku Super Yoke. Nejrychleji přeběhl vytyčenou vzdálenost Piros, který tak již od úvodu začal pomýšlet na domácí prvenství. Třetí i v této disciplíně skončil Michejev.

V polovině závodu proběhlo tahání kamiónu. Svoji hmotnost zde zužitkoval Kobylarz, který tentokrát nechal Pirose za sebou. Ten se musel spokojit s druhým místem a za nimi skončil Kecskési. Následovalo převracení 400kg pneumatiky na šest otočení. Místy to na náměstí ve Sládkovičově vypadalo jako crossfitová soutěž, protože výkony profesionálních závodníků byly v této disciplině neskutečné! Slovák Piros dokázal danou metu zdolat dokonce pod 30 sekund! Připsal si tak už čtvrté prvenství, druhé a třetí místo si rozdělili Poláci. Kobylarz vybojoval stříbro, Przybyla bronz.

Poslední zkouškou byl Viking Press. Také tady si závodníci mohli vybrat ze dvou variant. První měla váhu 160 kg, druhá 190 kg. S tou těžší opět dominoval tlakový fenomén Piros, který zlehka předvedl 12 tlaků před Kobylarzem (10x) a Kecskésim (9x).

Závěr patřil mrtvým tahům s osobním automobilem. Zde se předvedl maďarský závodník Kecskési, který zdvihl automobil 12x. Prvenstvím v této disciplíně se prodral v celkovém hodnocení na medailovou pozici. Druhé místo si dělili Piros s Michejevem, kteří shodně zdvihli auto 10x. Třetí místo s pěti zdvihy získal náš nový profesionál Zlatner.

Po sečtení bodů se z prvenství radoval František Piros! I když je z nedaleké Galanty, diváci mu ve Sládkovičově připravili skvělou kulisu, která ho hnala vpřed za vítězstvím. Čtyři první a dvě druhá místa v jednotlivých disciplínách mu zabezpečila zlatou medaili a svým skvělým profesionálním výkonem tak nechal za sebou všechny soupeře.

Druhé místo muselo stačit Rafalu Kobylarzovi. Ten dokázal zvítězit v tahání kamiónu, ve čtyřech dalších testech vybojoval druhé místo a troufnul si vynechat závěrečné mrtvé tahy. Ani to mu nezabránilo v získání stříbra. Bronz si odnesl Kecskési, kterého dva závěrečné testy (Viking Press a mrtvé tahy) katapultovaly na třetí příčku.

Děkujeme hlavně Markovi Tóthovi a jeho týmu. Ten připravil neuvěřitelně profesionální podmínky pro všechny. Nikdo ze závodníků či z technického týmu se od příchodu až do odjezdu ze Sládkovičova nemusel o nic starat. O vše se totiž postaral Marek! Patří mu obrovský dík a pevně věříme, že se ve Sládkovičově uvidíme opět za rok! Příště se siláci střetnou 2. září v Šamoríně.

Středoevropský pohár silných mužů (Sládkovičovo) 2018 - výsledky
pořadíjménozemě bodové hodnocení
1.František Piros Slovensko 45,5
2.Rafal Kobylarz Polsko 36,0
3.Ronyi Kecskési Maďarsko 33,0
4.Vitalij Michejev Ukrajina 31,5
5.Zsolt Zlatner Slovensko 23,0
6.Patryk Przybyla Polsko 21,0
7.Martin Sedláček Česká republika 9,0
8.Zdeněk Vávra Česká republika 8,0


Středoevropský pohár silných mužů (Galanta) 2017 - videoLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 45 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra