Reklama:
Zbývá už jen 82 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Vítězství v Eurolize strongman pro Derkače z Ukrajiny!

4.487 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Předposlední srpnovou sobotu se v rodném městě prezidenta Slovenské asociace silných mužů Vladimíra Bátika konala Euroliga strongman. Siláci do Ploštína (část Liptovského Mikuláše) jezdí pravidelně. Jinak tomu nebylo ani letos a na start se postavilo sedm závodníků.

Za Slovensko nastoupil lídr a budoucí nový profi strongman Zsolt Zlatner, druhý v bodování letošního poháru Denis Hanák a Tomáš Mašlonka. Z České republiky zavítali známý Martin Netušil společně se Zdeňkem Mühlhauserem. Z Ukrajiny přijel Ivan Derkač, Bělorusko reprezentoval Vitalij Kohutyč. Moderátory byli komik Jožo Pročko společně s viceprezidentem SASIMu Milanem Gabrhelem. Na platnost pokusů v pěti testech síly dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga.

Úvod netradičně patřil tahání traktoru. Chlapi přišli skvěle připravení, o čemž svědčí výsledné časy. Nejrychlejší byl Derkač před Mühlhauserem a Zlatnerem. Toto trio tak začalo udávat tempo celého závodu.

Ve druhé disciplíně se těžkou a silnou 130 kg vážící kládu podařilo zdvihnout jen dvěma závodníkům. Zlatner zdvihl toto náčiní 2x, o jedno opakování více se podařilo udělat Derkačovi, který se oproti loňskému roku značně zlepšil a zapracoval na svých slabinách opravdu skvěle.

O tom, že Derkač není skvěle připravený jen v rámci statické síly, svědčilo i nošení 100kg kmene za nejrychlejší čas. Vyhrál tak už třetí disciplínu a bodově unikal ostatním silákům. Držení aut neboli Hercules Hold, to byla předposlední disciplína v pořadí. Tady Derkač našel přemožitele v Mühlhauserovi, který dva automobily udržel nejdéle. Za ním skončil vedoucí Derkač, třetí místo vybojoval svým úchopem Zlatner.

Závěr vydařeného závodu patřil zvedání koulí o váhách 130 a 2x 150 kg. Tato disciplína čekala i na siláky v posledním kole v Turčianských Teplicích. Tam nejrychleji nazvedal koule Zlatner a nebylo tomu jinak ani v Ploštíně. Zlatner dokonce svůj výkon zlepšil o 4 sekundy! Za ním skočil Mühlhauser a třetí místo vybojoval Derkač.

Po sečtení bodů se ze zlata radoval Ivan Derkač. Jeho vyrovnaný výkon a hlavně tři vítězné disciplíny, jedno druhé a jedno třetí místo mu zabezpečily pohodlný bodový náskok před soupeři. Druhé místo získal Mühlhauser, kterého jsme mohli na Slovensku vidět vůbec poprvé. A věříme, že ne naposledy. Třetí skončil Zsolt Zlatner, který potvrdil svůj status aktuálně nejsilnějšího amatérského závodníka a právem vybojoval svoji licenci profi člena SASIMu.

Děkujeme všem, panu primátorovi Blcháčovi, prezidentovi SASIMu Vladimírovi Bátikovi a každému, kdo napomohl ke skvěle připravenému a zvládnutému závodu strongmanů. Nejdříve se uvidíme už 25. srpna ve městě Sládkovičovo!

Euroliga strongman 2018 - výsledky
pořadíjménobodové hodnocení
1.Ivan Derkač (Ukrajina)32,0
2.Zdeněk Mühlhauser (Česká republika)25,0
3.Zsolt Zlatner (Slovensko)24,0
4.Denis Hanák (Slovensko) 16,0
5.Tomáš Mašlonka (Slovensko)10,5
6.Martin Netušil (Česká republika)10,0
7.Vitalij Kohutyč (Bělorusko)7,5Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra