Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Nejsilnější strongmani světa do 105 kg se o víkendu utkají v Přerově!

14.521 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

World's Ultimate Strongman Championship 2018 - pozvánka
Poprvé v historii má Česká republika čest hostit závod takového formátu. Jak již samotný název akce napovídá, bude World's Ultimate Strongman Championship vyvrcholením letošní sezóny strongmanů váhové kategorie do 105 kg. V pěti vybraných disciplínách od běhání s 420kg Super Yokem (jařmo) až po zvedání činek o váze přes 380 kg se utkají elitní závodníci této kategorie z celého světa, kteří byli nominováni na základě dlouholeté vysoké osobní závodní výkonnosti.

O titul nejsilnějšího muže světa 2018 do 105 kg se v Přerově utkají strongmani z Kanady, Japonska, USA, Ruska, Polska, Rakouska, Spojeného království a řady dalších zemí. Pořádající asociace Ultimate Strongman vybrala na základě důvěry k Jiřímu Tkadlčíkovi, významné osobnosti českého powerliftingu a strongman sportu a druhému nejsilnějšímu muži světa do 105 kg, jako hostící zemi v letošním roce právě Českou republiku.

"Město Přerov se poté vyjádřilo velmi kladně a přislíbilo pomoc při pořádání závodu a finanční jistotu, což bylo pro mě jako přerovského rodáka velmi potěšující, a proto jsem ani chvilku neváhal a zvolil Přerov," upřesnil Jiří Tkadlčík, na jehož bedrech leží celá organizace závodu. Důvěra, která byla potřeba pro získání licence na takovýto závod, odráží roky dřiny a ukazování se na strongman scéně.

Náročná organizace závodu je nyní téměř u konce příprav: "Především v den závodu je pravidlem, že se pokazí něco, co člověk nejméně očekává, každopádně vždy je nejtěžší v tomto minoritním sportu sehnat finance, tedy sponzory, kteří závod zajistí a on může proběhnout. Prozatím máme za sebou čtyři měsíce příprav a velký den D bude vyvrcholením!" svěřil se organizátor akce.

Také Česká republika bude mít ve finále světové soutěže svá želízka v ohni. Jiří Tkadlčík v minulém roce v rámci Arnold Amateur Strongman World Championships získal stříbro a stal se tak druhým nejsilnějším mužem planety v kategorii do 105 Kg. Jaké jsou jeho letošní cíle?

"Protože měl Arnold v roce 2017 podtitul mistrovství světa, dá se říci, že hodnota titulu je velmi podobná tomu, o který budeme bojovat u nás. Cíle jsou tedy jasné - zvítězit "doma". Další meta pak bude dostat co nejvíce českých strongmanů na podobné závody do zahraničí a další a další "průkopnické práce", tedy dostat tento sport do povědomí lidí a zajistit, že budoucí generace strongmanů budou mít lepší zázemí pro tento sport u nás a trošku snazší cestu k tomu, aby se tímto sportem mohli živit," sdělil Jiří Tkadlčík, po jehož boku bude za Českou republiku startovat trojice Jarda Svoboda, Petr Pastyřík a Miroslav Kahánek.

Na závodech World's Ultimate Strongman Championship 2018 se představí tito vážení závodníci:

jménozemě
1.Johnny WasiczkoUSA
2.Sean DemarinisUSA
3.James McGregorKanada
4.Misha Khodyakov Ukrajina
5.Mizuki ToyotaJaponsko
6.Artem KobanovRusko
7.Przemysław Marczewski Polsko
8.Luke Davies Wales
9.Maris RozentalsLotyšsko
10.Emanuel PescariRakousko
11.Gavin RedmondIrsko
12.Peter SupákSlovensko
13.Jiří Tkadlčík Česká republika
14.Jaroslav SvobodaČeská republika
15.Petr PastýříkČeská republika
16.Miroslav KahánekČeská republika

A disciplíny? Disciplíny byly vybírány tak, aby prověřily jak tlakovou sílu, tak sílu tahovou, ale i atletičnost, dynamiku, zkrátka vše, co má strongman mít!

  • Super Yoke - 420 kg na 20 m
  • Medley - tlaková kombinace (95kg jednoručka, 145kg Log Lift, 145kg axle - na čas)
  • Deadlift na maximum - startovní váha 300 kg, bude se přidávat po 20 kg až do 400 kg (disciplína zároveň světovým šampionátem v deadliftu)
  • Viking Press - 150 kg na maximální počet opakování za 1 minutu
  • Medley - nakládací kombinace (odnést 20 m a dát na 1,6 m vysoký stůl 90kg, 100kg a 120kg pytel - na čas)

Třešničkou na dortu je deadlift, který bude hodnocen i samostatně jako světový šampionát v deadliftu do 105 kg, kde se hned tři borci pokusí oficiálně atakovat 400kg na mrtvý tah! Všichni tři momentálně patří mezi nejsilnější deadliftery střední váhy ve strongmanech - jsou to Luke Davies, Maris Rozentals a Jiří Tkadlčík.

A jak je na tom s přípravou samotný Tkadlčík? Během své přípravy vsadil na osvědčený styl tréninku: "Už několik měsíců jedu opět dvoufázové tréninky, ráno lehčí, odpoledne těžký trénink, kdy si každý týden sahám na závodní váhy nebo váhy nad nimi, abych tělo dokonale připravil," říká a dodává: "Rád bych si sáhl v disciplíně deadlift na 400 kg, aby byla tahle moje zvednutá váha potvrzená i závodně - před třemi rozhodčími." V přípravě je zatím na velmi dobré cestě, vcelku s přehledem po krušném tréninku a několika tazích zvedl 390 kg. "Atmosféra závodu mi ale pomůže přidat na činku ještě 10 kg, věřím tomu!" říká rodák z Přerova.

Na otázku, zdali měl v tréninku nějaké větší komplikace, odpovídá s úsměvem: "Je to strongman. Bolí to. Není to sport pro holčičky, takže určitě tam byla spousta bolesti - před 3 týdny jsem si dokonce natáhl šlachu bicepsu a párkrát jsem měl problém s kolenem, které jsem si zranil už v březnu, ale utržený vaz neoperoval. Nic zásadního se ale nepokazilo, jedu dál. Věřím, že mě všechna bolest zocelí natolik, abych si titul v sobotu vydřel a zasloužil."

Co příprava na takovýto velkolepý závod a domácí "pohoda"? I na to má Jirka jednoduchou odpověď: "Moje budoucí žena mě ve všech těch blbostech podporuje," směje se a dodává: "Navíc je to hlavní organizátorka akce a spolu s týmem tráví většinu času přípravami na závod, protože to nejsou jen ty naše výkony. Hostíme 12 národností, 16 borců, kterým zajišťujeme program na 3 dny, hotely, stravu, vše, co potřebují, a s tím je spojené tolik práce, že na domácí pohodu jsme museli oba na 4 měsíce zapomenout. Jsem ale rád, že jsme se do toho opřeli a doufám, že bude v sobotu společně co slavit!"


Tým Ronnie.cz bude mít na místě opět své redaktory, můžete se tedy těšit na výsledky, fotogalerii i videoreportáž z místa dění!


A i když by se mohlo zdát, že Jiří kromě tréninku nemá žádné další povinnosti, jak sám říká, exhibice a show dělá i v době přípravy: "Já exhibice do tréninku vůbec nepočítám. Třeba na Překonání gravitace jsem zvedal auto plné holek, jednoručku do 115 kg a další, ale vůbec mi to neubralo - spíš naopak. Třešnička na dortu pak byla improvizace s Leošem Marešem, kdy jsem mu na písničku Svalnatec na pódiu pózoval a pak ho zvedl nad hlavu za opasek! :-) Takové věci mě baví," dodává.

Celá akce se koná v sobotu 18. srpna 2018 v přerovském parku Michalov od 14 hodin. V průběhu závodu se navíc diváci mohou těšit na oficiální překonání českého rekordu ve zdvihu obří jednoručky, který se pokusí zlomit open strongman Lukáš Patera z Liberce. To však není vše, na své si přijdou i chuťové buňky - závod bude totiž slavností, na které nebude chybět výběr vynikajících gulášů, pštrosí speciality, sladké palačinky či tradiční česká kuchyně doplněná o vynikající pivo Litovel. Pro děti pak bude nachystán skákací hrad, je to tedy akce pro celou rodinu!

Další informace naleznete na facebookových stránkách události.


Jiří Tkadlčík a jeho kousky před soubojem o titul mistra světa

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie