Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #5 (Brezno) 2018 - reportáž

5.187 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Poslední červencovou sobotu zavítali strongmani poprvé do města Brezno. Konalo se tu páté kolo Slovenského poháru silných mužů, letos nazývaného X-Fit Cup. Program strongmanských akcí je dost nabitý, což způsobilo, že se kvůli zranění na náměstí seřadilo pět slovenských siláků a jeden český reprezentant. Cesta k vítězství byla tvořena pěti testy jejich síly.

Hned úvod ukázal, že to strongmani nebudou mít lehké. Mírný kopec a obrovské teplo nedovolily silákům popotáhnout kamión ani o metr. Disciplína byla anulována a pokračovalo se ve zdvihu klády, která vážila 115 kg. Zde se o bodové vítězství dělili Zlatner s Ferenczem. Lídr průběžného pořadí by v pohodě zvládnul o jeden dva zdvihy navíc, nečekal však, že Arnold Ferencz se skvělou technikou předvede v Brezně tak heroický výkon. Oba zdvihli dané náčiní šestkrát.

V přenášení páru 130kg kufrů nenašel přemožitele Denis Hanák, který danou vzdálenost zaběhl nejrychleji. Jeho tréninkový sparing Rado Kollár si při daném testu strhnul mozoly, což ho v průběhu závodu značně omezovalo. Denis tak začal dohánět body ztracené v úvodním testu a pomýšlel na medailové umístění.

Při přetáčení 400kg pneumatiky se předvedl Tomáš Piros, který čtyři přetočení zvládl nejrychleji ze všech. Po nezdaru na kládě, kde se mu zatočila hlava, začal také dohánět ztracené body.

Závěr vydařeného závodu patřil zdvihu 100kg koule na rameno. Tato netradiční disciplína byla letos zařazena na jednom z kol Slovenského poháru poprvé. Se sedmi platnými zdvihy si rozdělili body Hanák s Pirosem. Právě tito dva borci soupeřili o vítězství. To se podařilo vybojovat Denisu Hanákovi, šlo tak o jeho první zlato ze Slovenského poháru silných mužů. Vyrovnaným výkonem si zabezpečil dostatečný bodový zisk a připsal si své první zlato v letošní sérii X-Fit Cupu.

Stříbro získal Piros, kterého menší zaváhání na kládě odsunulo na druhé místo. I tak je to pro něj skvělý výsledek! Třetí místo získal průběžně vedoucí Zsolt Zlatner. Na něm se projevila únava z velkého množství závodů, které už v tomto roce absolvoval. I tak ho dostatečný bodový náskok stále drží na prvním místě průběžného hodnocení X-Fit Cupu. Hostem akce byl český borec Martin Netušil, kterého uvidíme závodit i na šestém kole v Turčianskych Teplicích.

Děkujeme městu Brezno za skvěle připravené podmínky pro uskutečnění závodu strongmanů. Pevně věříme, že se v tomto městě siláci střetnou opět za rok! Příště se uvidíme za dva týdny na závěrečném kole v Turčianských Teplicích!

Slovenský pohár silných mužů #5 (Brezno) 2018 - výsledky
pořadíjménobodové hodnocení
1.Denis Hanák20,5
2.Tomáš Piros18,5
3.Zsolt Zlatner15,5
4.Arnold Ferencz 13,0
5.Martin Netušil*10,5
6.Radovan Kollár6,0

* Martin Netušil není zařazený do Slovenského poháru silných mužů, který je jen pro slovenské silákyLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra