Reklama:

Nadějný mladý trojbojař Martin Havlíček se chystá na mistrovství světa

8.516 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

Martin Havlíček je jméno v luzích a hájích českého powerliftingu dosud neznámé, ale to se může během dalších kvartálů či let změnit. S ohledem na fakt, že serióznějšímu zvedání železa se začal věnovat zhruba před 3 roky, jsou některé z jeho výkonů minimálně příslibem do budoucna.

Martine, představ se v krátkosti našim čtenářům.

Jmenuji se Martin Havlíček, je mi 20 let a jsem z malé vesnice Kunčice pod Ondřejníkem na Moravě. Letos jsem maturoval a chystám se na vysokou školu v oboru IT. Kromě silového trojboje rád jezdím na motorce a vařím.

Jak dlouho se cvičení věnuješ a proč sis vybral silový trojboj?

Cvičení v posilovně se věnuji 3 roky, předtím jsem odmala dělal taekwondo. V taekwondu jsme často také posilovali s vlastní vahou i činkami a to už byl jen krůček od toho začít chodit do posilovny. Původně jsem se chtěl věnovat kulturistice, mým velkým vzorem byl a stále je Dallas McCarver. Moje vize stát se úspěšným kulturistou přetrvávala až do jara letošního roku, kdy jsem se zúčastnil Mistrovství ČR v silovém trojboji, kde jsem sklidil úspěch. V tento moment jsem věděl, že do budoucna se chci věnovat pouze silovému trojboji. V podstatě jsem chtěl těžké váhy zvedat už od začátku, ale že bych se mohl výhradně věnovat silovému trojboji, mě tehdy nenapadlo.

Jaké jsou tvé maximálky v trojboji?

Mrtvola 330 kg, dřep 310 kg, bench-press 170 kg.

Vím o tobě, že nejsi členem žádného týmu, ba dokonce že veškeré tréninky a přípravy na soutěže jsou čistě ve tvé režii. Je v tom záměr?

To je pravda, nikdy jsem si nezaplatil trenéra, jídelníček nebo tréninkový plán. Vše jsem si vždy plánoval a vymýšlel sám. Vždy jsem čerpal z internetu, z tréninkových videí profíků a různých článků. Přišlo mi zbytečné platit za něco (jsem student), co si můžu zjistit zadarmo, jen stačí trocha úsilí a trpělivosti. A je to ještě o to lepší pocit vyhrát nějakou větší soutěž, jako je například mistrovství Evropy, když vím, že za mnou nikdo nestál a vše jsem si udělal sám. Avšak záměr v tom žádný není, žádné spolupráci se nebráním. Spíše jsem to doposud bral jako koníček a snažil se vše dělat svépomoci.

Tvé výkony například v mrtvole snesou poměrně přísná výkonnostní měřítka u nás i ve světě. Jaké tréninkové postupy obecně zastáváš a jaký prostor necháváš pro, řekněme, experimentování?

Nejsem si jist, zda tato odpověď bude uspokojivá, ale popravdě se o konkrétní tréninkové postupy a metody moc nezajímám, jsem zastánce hlavně základních cviků (dřep, benč, mrtvý tah) a k nim řadím jakékoliv doplňkové cviky na procvičení dané partie. Základní cviky mívám zkraje tréninku většinou jako druhý cvik potom, co partii dostatečně zahřeji. Hlavní věc u tréninku je stejně tvrdá dřina, bez té ani ten nejlepší tréninkový postup na světě nebude fungovat.

Změny a experimentování v tréninku jsou velmi důležité. Pokud člověk čas od času neobměňuje cviky, tréninky, jídelníček, tak se z toho pro tělo stane stereotyp a bude stagnovat. Já rád experimentuji a zařazuji nové cviky, mou nedávnou inspirací v přípravě na mistrovství Evropy byly tréninky Peta Rubishe.

Jaké jsou tvé nejbližší soutěžní plány?

Na konci července mi začne příprava na mistrovství světa, které se koná 15. - 21. října 2018 v Trnavě na Slovensku. Budu soutěžit v silovém trojboji a mrtvém tahu v kategorii junioři RAW ve federaci WUAP.

Věřím, že se na webu Ronnie.cz neshledáváme naposledy, hodně štěstí v dalších plánech a nechávám ti poslední slovo...

Díky moc. Stejně jako jsem nečekal, že na mistrovství Evropy letos zvednu nejvyšší váhu v mrtvém tahu z celé soutěže RAW, tak jsem nečekal, že chvíli nato budu moct být na Vašem webu jako host odpovídající na otázky. Všem sportovcům zdar. (úsměv)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 23 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra