Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #4 (Štrbské pleso) 2018 - reportáž

4.705 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] O předposlední červencové sobotě se na Štrbském plese setkali silní muži Slovenska, aby si změřili síly ne na jedné, ale hned na dvou akcích. S pomocí starosty obce Štrba pana Sýkory a pana Macka se opět konala Štrbská sportovní smršť. Její součástí byl i Česko-slovenský pohár strongmanů do 105 kg, ale zároveň i 4. kolo Slovenského poháru silných mužů.

Na borce čekalo pět náročných disciplín. Úvod patřil zvedání těžké 126kg nápravy. Nikdo kromě českého závodníka Langa a slovenského borce Zlatnera nedokázal toto soukolí zvednout do natažených rukou nad hlavu. Na regulérnost pokusů dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. Oba tlustou osu zvedli, Lang třikrát a Zlatner jednou. Rozdělili si tak body v úvodu závodu. Moderátorem akce byl Jožo Pročko společně s viceprezidentem SASIMu Milanem Gabrhelem.

Následovalo nošení páru 130kg kufrů na vzdálenost 30 metrů. Nejrychlejší nohy a úchop v daném testu ukázal Peter Supák, který zaběhl danou vzdálenost za nejrychlejší čas. Nejvíc bodů si připsal i ve třetím testu, kde 400kg pneumatiku přehodil čtyřikrát nejrychleji ze všech.

V předposlední zkoušce opět vítězství uchvátili Lang a Zlatner, když dokázali přehodit 150kg kouli shodně čtyřikrát. Nikdo jiný nezvládl více opakování. Před posledním taháním kamiónu si tak oba vytvořili dostatečný bodový náskok. Zlatner si brousil zuby na další vítězství v kole Slovenského poháru, Lang chtěl získat Česko-slovenský pohár.

Tahání kamiónu do mírného kopce znamenalo dost velký problém pro každého siláka. Musely se měřit centimetry a nejdál dotáhl sedmapůltunový tahač Zsolt Zlatner. Dokázal tak zvítězit ve čtvrtém kole Slovenského poháru silných mužů a s největší pravděpodobností se stane letos novým slovenským profesionálem. Vytvořil si už dostatečný bodový náskok před zbývajícími závodníky a o vítězství by ho připravilo pouze zaváhání v posledních dvou kolech. Druhé místo ve čtvrtém kole Slovenského poháru vybojoval Peter Supák. Peťo přišel skvěle připraven, a kdyby zvedl v úvodu nápravu i jen jednou, mohl se těšit ze zlata, takto získal stříbro. Třetí místo získal Tomáš Piros, který také zaváhal v úvodním zvedání nápravy. Předvedl vyrovnaný výkon a mezi stopětkaři v tahání kamiónu nenašel přemožitele.

V Česko-slovenském poháru do 105 kilogramů zvítězil Ludvík Lang. Prvenství mu zaručila už úvodní disciplína, když jako jediný dokázal vyrazit soukolí do natažených rukou, což mu zajistilo dostatečný bodový náskok. Ani dvě vítězné a jedno druhé místo v disciplínách nestačily Peteru Supákovi ke stáhnutí tohoto náskoku. Vítězný pohár tak putoval do České republiky. Druhé a třetí místo zůstaly stejné jako ve Slovenském poháru. Stříbro si odnesl Supák, bronz Piros.

Děkujeme panu starostovi Sýkorovi, panu Mackovi a každému jednomu, kdo se přičinil o zdárný průběh obou akcí na Štrbském plese. Pevně věříme, že silní muži přijdou pod naše hory opět za rok! Příště se uvidíme v sobotu 28. července v Brezně na pátém kole Slovenského poháru silných mužů - Xfit Cupu!

Česko-slovenský pohár strongmanů do 105 kg 2018 - výsledky
pořadíjménobodové hodnocení
1.Ludvík Lang24,0
2.Peter Supák20,0
3.Tomáš Piros18,5
4.Tomáš Mašlonka 12,0
5.Martin Netušil7,5
6.Radovan Kollár5,0

Slovenský pohár silných mužů #4 (Štrbské pleso) 2018 - výsledky
pořadíjménobodové hodnocení
1.Zsolt Zlatner29,0
2.Peter Supák21,0
3.Tomáš Piros20,0
4.Denis Hanák 16,5
5.Tomáš Blažíček15,0
6.Tomáš Mašlonka10,0
7.Radovan Kollár4,5Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra