Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Ludvík Lang ovládl Česko-slovenský pohár strongmanů do 105 kg

7.399 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V sobotu 21. července se ve stínu Tater, přímo na známém Štrbském plese v areálu běžeckého lyžování, odehrál Česko-slovenský pohár strongmanů do 105 kg, pořádaný organizací "slovenských bratrů", asociací Slovakstrongman.

Za Českou republiku zde vystoupil Ludvík Lang, už poměrně ostřílený závodník střední váhy, který u nás pravidelně závodí na většině amatérských závodů určených této kategorii. A jak sám říká, závod si prý od první disciplíny především užíval: "Hned na úvod jsem byl překvapený, že se nikomu ze soupeřů nepovedlo dostat axle soukolí o váze 125 kg nad hlavu, což byla první disciplína. Na výhru tedy stačilo jedno opakování. Původně jsem se nechtěl zbytečně vysilovat, ale diváci vytvořili tak úžasnou atmosféru, že jsem pro ně v časovém limitu jedné minuty přidal ještě pár opakování," říká sedmadvacetiletý borec z Jihlavy.

Následující disciplínou byly kufry o váze 130 kg, které měl závodník odnést na vzdálenost 30 metrů. I zde Ludvík prokázal svoji sílu, když tuto vzdálenost zaběhl za 17 vteřin a zařadil se na druhé místo na této disciplíně. "Jen jsem si hlídal, abych nic zbytečně nepokazil a udržel si tak získaný náskok z první disciplíny. Na pneumatice, která byla třetí disciplínou, jsem měl drobné škobrtnutí. Měli jsme za úkol ji co nejrychleji čtyřikrát přetočit a u třetí otočky mi guma dost nemile sjela, nicméně nakonec se to povedlo a bral jsem 3. místo."

Předposlední přišel na řadu Atlasův kámen o váze 150 kg, který měli závodníci za úkol co nejvíckrát přehodit přes dřevěnou laťku v časovém limitu jedné minuty, a i zde Ludvík stejně jako na první disciplíně se čtyřmi přehozy dominoval!

Na poslední disciplínu, tahání kamiónu, tedy nastupoval s bodovým náskokem poměrně v klidu, takže i když s kamiónem příliš nepohnul, dokázal udržet celkovou první pozici. "Ačkoliv jsme měli k dispozici protilano, fyzika byla neúprosná a pohnul jsem s kamiónem jenom o kousek. Naštěstí pro mě stejný problém měli i ostatní závodníci, takže rozhodovaly centimetry," říká Ludvík a dodává: "Atmosféra byla opravdu neuvěřitelná, jsem rád, že jsem mohl tady na Slovensku startovat."

Za redakci Ronnie.cz Ludvíkovi gratulujeme k vítězství a přejeme mnoho sil v přípravě na první oficiální Mistrovství České republiky strongmanů do 105 kg, které se koná pod taktovkou nové asociace Strongman Czech U105 a Jirky Tkadlčíka už 16. září 2018 na Kladně. Více informací najdete na Facebooku.


Ludvík Lang na Česko-slovenském poháru strongmanů do 105 kg - video


Česko-slovenský pohár strongmanů do 105 kg - fotogalerie
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie