Reklama:

Petr Petráš se připravuje na Big Dogs 3!

17.763 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

Ano, čtete správně, člen Extrifit týmu Petr Petráš se potřetí připravuje na nejprestižnější trojbojařskou soutěž Big Dogs, která se odehraje 14. října v australském státě Victoria. Proč ale nenastoupil už minulý rok, kdy měl natrénováno na největší total všech dob? A proč začal s přípravou 3 měsíce před soutěží? Vraťme se trochu do minulosti, abychom to měli hezky popořadě.

V roce 2016 se Petrovi naskytla obrovská příležitost ukázat svůj jedinečný silový potenciál celému světu, na jaře toho roku mu přišla pozvánka na první ročník soutěže zvané Big Dogs. Byla to sice neznámá soutěž, ale byla cítit prestiží, pořadatelé pozvali nejlepší závodníky světa a nabídli pořádný balík peněz. Petrovu přípravu jste tehdy mohli pravidelně sledovat ve videolozích na našem webu. Obr z Podivína se ale rozhodl měsíc před Big Dogs startovat na mistrovství světa v Srbsku, to rozhodnutí mu něco dalo i vzalo. V Srbsku dorovnal druhý největší total Erica Lilliebridge 1115 kg a zařadil se tak mezi světovou špičku, bohužel ho to stálo natrhnutý prsní sval a zrušený start v Austrálii.

V roce 2017 se Petrova tělesná hmotnost pohybovala nad 170 kilogramů. Záměr byl jasný, vytěžit maximální výkony z maximální váhy. Bohužel i to se později ukázalo jako špatný nápad. Petrovo tělo mu v podobě častého zvracení a refluxu dávalo najevo, že se mu taková zátěž rozhodně nelíbí. Tréninkové výkony sice napovídaly, že by mohl na Big Dogs 2, kam byl opět pozván, předvést jedinečný total, ovšem podlomené zdraví v kombinaci s vysokými náklady na cestu celou přípravu ukončily. Petr se začal zbavovat přebytečných kil, ubral na tréninku a dával se dohromady po zdravotní stránce.

Od začátku roku do jara shodil 25 kilo! Při tom se cvičení věnoval formou "údržby", takže benčoval maximálně 120 kg a jezdil převážně kladky jako ostatní smrtelníci. V té době koketoval i s myšlenkou zkusit strongmany, jenže v srdci byl stále trojboj, a tak se nerozhoupal. Letos v červnu ale přišla nabídka, která se neodmítá. Společnost Xplosive Ape, hlavní partner Big Dogs, nabídla Petrovi pomoc s přípravou na 3. ročník a možnost stát se jejím atletem. Ačkoliv se může zdát, že není o čem přemýšlet, věřte, že po všech peripetiích, které Petr za poslední roky zažil, potřeboval aspoň týden, aby si vše promyslel.

V návaznosti na to oslovil ke spolupráci Františka Brejchu, který má bohaté zkušenosti jako manažer strongmanů. Nevěřili byste, ale jedním z největších problémů, který Petr řešil jako první, byl chybějící sparing. Možná si řeknete, že je to jednoduché, každý by s ním chtěl dřít, ale věřte, není. Najít někoho spolehlivého, kdo bude chodit ve stejnou dobu, najít vytrvalého dříče, který bude se vším pomáhat, není vůbec jednoduchý úkol. Slovo dalo slovo a Petrovým sparingem se stal mladý cvičenec Nino Jelčić, Čech se srbskými kořeny a drsnou balkánskou krví, jenž miluje trojboj.

Pouhé 3 měsíce před soutěží se začal připravovat i Petr Petráš. Jeho konkurenti mají náskok půl roku, ale Petr už na druhém těžkém tréninku dřepnul přes 400 kg, zatáhnul 370 kg a zabenčoval 260 kg se stopkou! 14. října se v Austrálii mají rozhodně na co těšit. Vy se můžete těšit o něco dříve, protože už ve středu vyjde videolog z Petrova tréninku.

Podpořte prosím Petra na cestě do Austrálie svým lajkem na jeho facebookové stránce a také Instagramu. Každý lajk, hlas a komentář se počítá!


Petr Petráš - dřep 405 kg, mrtvý tah 370 kg


Petr Petráš - bench-press 2x 300 kg


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.07.09:51xien - snad mu tentokrát zdraví dovolí nastoupit, vypadá dobře a ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra