Reklama:
Whey Protein 1+1 za 888 Kč!
Nové příchutě. Vybírejte dvě z 12 možných! Více zde.

Strongman Uherské Hradiště 2018 - reportáž a fotogalerie

10.559 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Kalendář soutěží strongman 2018

V pátek 6. července se v Uherském Hradišti uskutečnil další velice povedený závod pořádaný Strongman týmem Morava pod vedením bratří Motáňů. Závod probíhal v rámci akce Slovácké léto, takže o fanoušky zde absolutně nebyla nouze. V Uherském Hradišti se letos jednalo teprve o první ročník strongman závodu, ale zároveň byl tento závod, pořádaný pod záštitou ČNFS, již pátým kolem poháru amatérů. Vzhledem k faktu, že závod byl nesmírně povedený a dorazilo neuvěřitelné množství fanoušků, tak věřím, že i v tomto krásném městečku v srdci Slovácka si strongman závody vybudují svoji tradici a do budoucna budou nedílnou součástí Slováckého léta. I když od rána poprchávalo a jednu dobu to vypadalo, že i tentokráte bude mít Strongman tým Morava smůlu na počasí, tak nakonec se počasí naštěstí umoudřilo a celý závod proběhl za krásného letního sluníčka. Hlavním rozhodčím celého závodu byl stejně jako ve Šternberku sám hlavní organizátor Martin Motáň a pomocným rozhodčím jeho bratr Miroslav. Stejně tak i zde celou akci moderoval spoustě strongmanů a příznivců známý Milan Hebelka, který to prostě umí.

Na startu se v Uherském Hradišti nakonec sešlo 14 nadupaných závodníků, včetně favoritů a medailistů ze závodů předchozích. Takže i tentokrát bylo jasné, že závodníky čeká obrovská bitva a diváky neskutečná podívaná, což se také potvrdilo. Bojovalo se až do úplného konce. Z mého pohledu se v Hradišti jednalo asi o zatím nejtěžší závod letošní sezóny, což bylo způsobeno mimo jiné i zajímavou skladbou disciplín, po nichž byli všichni závodníci totálně odpálení.

A jak tedy závod probíhal? Čtěte dále a vše se dozvíte.

Na závodníky čekalo následujících pět disciplín:

  • Super Yoke - přenášení železné konstrukce o váze 330 kg na vzdálenost 2x 15 m
  • Tire Flip - převracení obří pneumatiky o váze 450 kg na minutu
  • Sled Pull - tahání saní o váze 315 kg na vzdálenost 15 m
  • Axle Lift - zdvih a výraz nápravy (tlusté osy se soukolím) o váze 125 kg nad hlavu na minutu
  • Farmer's Walk - přenášení železných kufrů o váze 2x 135 kg (celkem 270 kg) na vzdálenost 2x 15 m

Super Yoke

Úkolem závodníků v první disciplíně bylo přenést na ramenou železnou konstrukci o váze 330 kg na vzdálenost 15 m, tam se otočit a přenést ji zpět za startovní čáru. Jelikož je potřeba výšku konstrukce upravovat dle výšky jednotlivých závodníků, tak se tentokráte v Uherském Hradišti začalo logicky podle výšky závodníků, nikoliv dle nalosovaného pořadí. Jako první se na disciplínu vrhl Filip Urban, který se nedávno vrátil z evropského šampionátu U105 (závodníků do 105 kg) jednotlivců a týmů pořádaného strongman asociací Ultimate Strongman, kde obsadil krásné šesté místo z celkových 10 závodníků a umístil se tak nejlépe z Čechů. Filip ukázal, že se Super Yokem běhat umí velice slušně a hned na úvod nastavil laťku poměrně vysoko. Nakonec jeho čas 33 sekund stačil na slušné čtvrté místo v disciplíně, kdy se ho podařilo překonat pouze triu Vojtěch Bouček s časem 32,03, Tomáš Hamák s časem 30,13 a nejrychlejšímu ze závodníků Zdeňkovi Mühlhauserovi s časem 28,91.

Tire Flip

Jelikož se pořadatelé oprávněně báli nepřízně počasí, tak jako druhou disciplínu zvolili poněkud netradičně převracení obřích pneumatik. Úkolem závodníků bylo převrátit pneumatiku o váze 450 kg co nejvíckrát ve stanoveném limitu jedné minuty. Aby tato již i tak divácky velice zajímavá disciplína ještě více nabyla na atraktivitě, rozhodli se ji pořadatelé uspořádat jako souboj ve dvojicích. Diváci tedy mohli sledovat nejen parádní výkony jednotlivých závodníků, ale i dílčí souboje jednotlivých dvojic. Většina závodníků se shodla, že pneumatiky, které používá Strongman tým Morava, mají buď váhu o něco větší (klidně i k 500 kg), nebo se jedná o nejtěžší 450 kg vážící pneumatiky v celém poháru. Jejich obtížnost je dána i skutečností, že pneumatiky jsou poměrně vysoké a navíc mají "ostré" hrany, přes které není vůbec jednoduché pneumatiky překlopit. Každopádně závodníci se s disciplínou poprali velice statečně a všichni do toho dali maximum, aby ty těžké obludy aspoň několikrát otočili. Stejně jako v první disciplíně i zde zvítězil Zdeněk Mühlhauser, kdy se mu podařilo pneumatiku otočit hned 6x, a i když mu zbyl ještě čas na jednu otočku, tak již takticky šetřil síly do dalších disciplín. Body za druhé místo si rozdělila dvojice Tomáš Hamák a jeden z těžkotonážníků pohárů Martin Sedláček, kdy se klukům podařilo shodně dát krásné 4 otočky. 3 otočky se podařily ještě dalšímu z těžkotonážníků Vojtovi Boučkovi a Zdendovi Vávrovi, který se si na této disciplíně začal prošlapávat cestičku k výbornému umístění.

Sled Pull

Jak se nakonec ukázalo, tak ve třetí disciplíně na závodníky čekalo opravdové peklo. Jednalo se o tažení saní o váze 315 kg na řetězu na vzdálenost 15 m. Kombinace váhy a skutečnosti, že saně měly komplet podvozek na zemi, tudíž velkou plochu, která se táhla po betonu, udělala z disciplíny právě ono zmiňované peklo. Již po pár centimetrech měli závodníci místo lýtek dva kameny a stehna jako v ohni. Tento stav se s každým dalším centimetrem ještě zhoršoval a závodníci tak museli bojovat nejen s těžkými saněmi, ale především i sami se sebou, aby to peklo celou minutu vydrželi. Absolutně nejdál se podařilo saně dotáhnout nejtěžšímu ze závodníků, 150 kg vážícímu Vojtovi Boučkovi, který s nimi zdolal úctyhodnou vzdálenost 11,57 m. Druhý v disciplíně byl s výkonem 9,47 m Petr Lněnička, třetí Zdeněk Mühlhauser s výkonem 8,9 m a v těsném závěsu za ním jeho jmenovec Zdeněk Vávra s výkonem 8,58 m.

Axle Lift

Poté, co měli závodníci po Super Yoku a pak hlavně po převracení obřích pneumatik a tahání saní totálně odpálené nohy, tak následovala tlaková disciplína v podobě Axle Liftu. Jinými slovy, na závodníky čekala další chuťovka. Soutěžící měli totiž za úkol zvednout ze země železnou nápravu (tlustou osu se soukolím) o váze 125 kg a následně ji vyrazit nad hlavu do propnutých rukou, což byl při absenci nohou nelehký úkol. V této disciplíně byl suverénně nejlepší Vojtěch Bouček, který dostal nápravu nad hlavu hned 4x. Vojta by pravděpodobně zvládl i páté opakování, ale jelikož to nebylo potřeba, tak nebláznil a radši také šetřil síly. Body za druhé místo si rozdělila dvojice Filip Urban a skvělý tlakař Tomáš Hamák, kteří dali shodně 3 platná opakování. Za nimi pak byla se 2 platnými opakováními dvojice Zdeněk Vávra a nenápadný sympaťák Víťa Rozlivka, který v Uherském Hradišti předváděl velmi slušné výkony, díky nimž si také nakonec zasloužil krásné umístění v celkovém pořadí. Paráda, Víťo! Jen tak dál.

Farmer's Walk

Aby závodníci ukázali nejen svoji fyzickou, ale i mentální sílu, tak jako poslední disciplínu pořadatelé zvolili farmářskou chůzi neboli nošení kufrů s otočkou, tedy bez položení. Závodníci tak měli za úkol vzít železné kufry o váze 2x 135 kg (dohromady 270 kg), běžet s nimi 15 m, oběhnout kužel a utíkat 15 m zpět do cíle. I v této disciplíně naprosto dominoval český "The Mountain" Zdeněk Mühlhauser, který bez položení uběhl stanovených 30 m v čase 22,47 sekund. Další ze závodníků, který zvládl donést kufry až do cíle, byl ten den skvěle závodící čáslavský Rumcajs (promiň, Zdendo, já musel) a velký showman Zdeněk Vávra, který tak udělal svůj nejlepší výsledek, jelikož se tímto parádním výkonem posunul z bramborového místa až na bednu. Pecka, Zdendo! Těsně před cílovou čárou skončil Filip Urban, kterému k úspěšnému dokončení disciplíny chybělo pouhých 10 cm, ale i tak svým výkonem bral body za třetí místo. Body za čtvrté místo pak ukořistil Martin Sedláček, který, jak je u něj dobrým zvykem, opět předváděl hodně solidní a vyrovnané výkony.

A jak je již mým dobrým zvykem, tak na závěr bych i tentokrát rád pochválil organizátory bratry Motáňovi a celý jejich Strongman tým Morava za skvěle odvedenou práci a hlavně také za to, kolik pro tento krásný sport dělají. Strongman tým Morava letos pořádá dohromady hned čtyři závody, což nemá na české scéně obdoby. Za mě byly závody v Uherském Hradišti naprosto parádní a neměly chybu. Chlapi se toho nebojí, pořádají závody v nových městech, kde ještě strongman sport nemá svoji tradici, a na všech svých závodech si drží vysoký standard a úroveň, což je jedině dobře. Jejich snaha pořádat nové závody se jim parádně daří a já jim přeji, ať jim odhodlání a úspěchy s pořádáním závodů vydrží i nadále. Také jsem moc rád, že tentokráte nakonec perfektně vyšlo počasí a závody se mohly dojet až do konce i s autogramiádou pro diváky. Celé klání dokumentovala místní televize TVS, a dokonce i televize Nova. Reportáže ze závodů najdete na následujících odkazech:

TVS zde (čas 5:08)
Nova zde (čas 35:20)


Strongman Uherské Hradiště 2018 - výsledky

Konečné pořadí závodníků
pořadíjménobodové hodnocení
1.Zdeněk Mühlhauser60,0
2.Tomáš Hamák53,0
3.Zdeněk Vávra52,0
4.Vojtěch Bouček 51,5
5.Martin Sedláček46,5
6.Lukáš Kadlec39,0
7.Filip Urban37,5
8.Vít Rozlivka36,5
9.Josef Ulbrich33,0
10.Lukáš Kamenský26,0
11.Pavel Šulák25,0
12.Petr Lněnička16,0
13.Milan Sládek14,0
14.Martin Netušil11,0


Strongman Uherské Hradiště 2018 - fotogalerie

Fotografie k reportáži dodal hlavní z pořadatelů Martin Motáň.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 92 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
DrobecekVlada (10:34) • Protože ty dvě soutěže jsou na tom trendově stejně jako ostatní a protože zrovna na nic...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
PavelV (10:18) • A proč počítáš jen dvě soutěže? Píšeš tu o závodnících. To jsem myslel, že jsou všichni...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
DrobecekVlada (09:55) • Dojmologie v číslech: Když jsem sečetl starty na kondičkách letos, vyjde to 450 (ne...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
PavelV (09:13) • DrobecekVlada: Tak vyhoď nějakej návrh. Co by měli dělat? Jiank k závodníkům... Přesn...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
Hami88 (09:01) • Tak dokud bude milion kategorii,tak nikdy nebudou naplnene zavodniky. Narodni svazy by...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie