Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Ohlédnutí Jiřího Tkadlčíka za Mistrovstvím Evropy strongmanů do 105 kg

10.325 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Jiří Tkadlčík] O uplynulém víkendu jsem se po čase účastnil významnějších mezinárodních závodů, a to konkrétně po asi dvou měsících, což je u mě nebývale dlouhá doba. Důvod je jasný, plně se soustředím na soutěž World's Ultimate Strongman Championship 2018, kterou pořádáme 18. srpna 2018 v Přerově, a tak se snažím šetřit síly a nahnat tréninkové hodiny. Evropskému poháru jsem však nemohl odolat a přijal jsem už před časem pozvání polského "otce" této asociace Piotra Kwiatkowského. Na začátek musím říci, že i kdyby to dopadlo jakkoliv, nelitoval bych, protože tento pohár, nebo také mistrovství Evropy, jak jsem později zjistil, byl jeden z nejlépe zorganizovaných závodů, na jakých jsem kdy byl.

Hned v úvodu poznamenám, že ubytováni jsme byli s ostatními strongmany přímo na hlavní třídě Opole, polského města, které je jedno z nejhezčích, které jsem v Polsku viděl. Jídlo jsme měli hrazené, stejně jako apartmán, postaráno o nás bylo zkrátka královsky a za to musím a chci moc poděkovat.

Přijeli jsme tedy den před závodem, abych se v klidu zvážil, registroval, a abychom si prošli město a udělali předzávodní pohodu. Vše proběhlo hladce, dojedl jsem zpět po vážení asi 4 kg, takže jsem po procházce s Thorem, kterého jsme vzali s sebou, ulehnul a trošku zregeneroval po cestě a náročných trénincích doma.

Druhý den začínal závod až odpoledne kolem 15. hodiny, což mi vyhovuje úplně nejvíce - ranní tréninky doslova nesnáším, takže jsem se v klidu rozcvičil a počkal na naše posily z Čech. Tentokrát mě totiž přijel kromě Valušky na závod podpořit snad celý Team Tkadlčík - parta asi 10 lidí, což před i v průběhu závodu znamenalo velkou podporu!

I tady chci vyzdvihnout nádherně vymyšlené a vyrobené disciplíny, perfektní dekorace a organizaci. Tohle prostě Harlem Strongman umí! V 15 hodin jsme tedy skoro jako podle švýcarských hodinek nastoupili před diváky a začal závod.

První disciplína, přitahování kamiónu vsedě, byla spíše pouťovou atrakcí, nepodařilo se totiž najít rovný povrch, a tak měl organizátor na výběr dvě věci. Buď dá kamion do kopce a nikdo ho nepřitáhne, nebo z kopce a pojede "skoro sám". Rozhodl se pro variantu dvě, a tak se často stávalo, že když už kamión jel, mohl strongman skoro pustit lano a auto v klidu dojelo do cíle samo. Já osobně nemám vůbec rád tenhle druh disciplíny v tomto podání, protože pak působíme jako cirkusáci, a ne jako strongmani. Kdo mě zná, ví, že jsem pro velkou show. Podle mě to k tomuto sportu extrémně patří, na druhou stranu tam pořád musí být daný výkon - nechceme dělat, že máme sílu, chceme dokázat, že ji máme, a u toho udělat humbuk a show. Takže za mě se toto nepovedlo, nicméně jsem měl dobrou techniku a kapku štěstí (které neexistuje) a kamión jsem z 10 závodníků měl 3. nejlepší.

Protože nás tahle disciplína absolutně neunavila, rádi jsme během pár minut přikročili k druhé disciplíně - kombinaci ohrady, kterou jsme běželi s 300 kg na 15 m, a Super Yoku, který byl na stejnou vzdálenost naložen na 350 kg. Původně měla být váha kolem 400 kg, což mi hodně vyhovuje, čím těžší, tím lepší. Soupeři odpadávají, já zůstávám, protože tuhle disciplínu považuji za svoji velkou silnou stránku, nicméně nakonec se organizátor rozhodl jen pro 350 kg, takže jsem si alespoň slíbil, že budu v top 3. A povedlo se. I když jsem se bál ohrady pro svůj slabý úchop, nakonec byla v pohodě, já ji zaběhl na jistotu a poté ještě porazil svého soupeře na dráze, který byl o dva kroky napřed, na Super Yoku, který jsem zaběhl velmi svižně. Tím soupeřem byl nyní už můj kamarád a budoucí atlet World's Ultimate Strongman Championship Emanuel Pescari, se kterým jsme mimochodem strávili pěkný den po závodech, a zase jsem se ujistil, že ten sport prostě lidi spojuje!

Třetí srandou bylo Conanovo kolo! Tady organizátor využil kreativity a místo kotoučů se dokola v náručí nosila "motorka"! Parádní atraktivní disciplína pro mě znamenala opět 3. místo a začal se lámat chleba!

Čtvrtou disciplínou byla jednoručka se 100 kg! Tady jsem měl rekord 2 opakování za minutu, protože mi prostě víckrát nesedla na rameno, a tak jsem si říkal, na kolik mě asi vyhecuje publikum a můj tým. Hned po prvním opakování mi pomocník organizátora nebyl schopný vrátit jednoručku na místo, odkud mám zvedat, a tak mi rozhodčí stopnul čas, dokud neupravili pódium, a jel jsem dál. Jsem za to hodně rád, protože díky tomu, že mi zbyl čas, jaký měl, jsem dal 4 opakování! Nový osobák a podle mého i super výkon na to, že jsem ten den vážil 108 kg. Na tuhle disciplínu jsem u sebe prostě pyšný a doufám, že se v ní budu zlepšovat, abych mohl konkurovat i klukům, co drželi nebo drží český rekord - Michal Tichý a Luky Patera! Uvidíme, co přinese zbytek roku. Každopádně 4 opáčka, super věc.

Předposlední disciplína byla moje oblíbená - Car Deadlift, tentokrát ale ne s autem, ale se speciální konstrukcí, kdy jsme začínali na 300 kg, zvedli jsme, do konstrukce spadl sud o váze 20 kg a museli jsme hned pozvednout znovu. Takto padalo postupně 6 sudů, celková váha byla tedy při posledním pozvedu na 420 kg. Já jsem jako jediný s Marisem z Litvy zvedl 400 kg, zbytek končil na 380 kg nebo 360 kg. Za mě dobrý!

Na poslední disciplínu, Atlasův kámen, jsem nastupoval z 3. místa, ovšem znáte mě a Atlasy! Dost jsem se o svoji pozici "bál", na druhou stranu Atlas o váze 160 kg jsem přes laťku už dostal xkrát, a tak jsem tohle znal a říkal si, že mě to přece nerozhodí. Nakonec padlo 5 opakování, a kdybych nedivočil a hodil i první, které vypadlo, skončil bych celkově na druhém místě!

Takto jsem bral krásný bronz, kterého si ale hodně vážím. Jednak proto, že konkurence byla obrovská a kluci hodně silní, a jednak proto, že jsem na závod kromě dvou tréninků vůbec netrénoval a nechával to aktuální formě.

Tenhle bronz tedy značí, že 18. srpna přinesu na závod formu, jakou jsem ještě nikdy neměl, a strašně se na to těším už teď! Abych ale nepředbíhal a dokončil report, chci poděkovat celé partě, která mi ten den pomáhala, za super podporu - je to skvělé být na půdě jedné ze strongman velmocí a slyšet tam ohlušující křik českých fanoušků. Moc si toho vážím.

Doufám, že stejně tak to bude právě 18. srpna na domácí půdě, protože karty jsou rozdány, a i když bude i tady absolutní světová špička, věřím, že bronz posunu o dvě příčky výše a vezmu zlato!


Jiří Tkadlčík na Mistrovství Evropy strongmanů do 105 kg 2018 - video


Jiří Tkadlčík na Mistrovství Evropy strongmanů do 105 kg 2018 - fotogalerie
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie