Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #3 (Dolný Kubín) 2018 - reportáž

4.251 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Po dvou absolvovaných kolech Slovenského poháru silných mužů v Prešově a Šahách se strongman liga přesunula premiérově do Dolného Kubína! Doposud jsme znali pouze jednoho vítěze, kterým byl Zsolt Zlatner. Ten přišel bojovat o body do konečného hodnocení i na Oravu. V cestě mu stálo šest silných soupeřů a pět náročných testů síly. Na regulérnost pokusů dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, moderování měl na starost viceprezident SASIMu Milan Gabrhel.

Úvod patřil netradičně přenášení dvou 80 kg vážících pytlů. Vzdálenost byla 15 metrů. Siláci měli nejdříve přenést jeden pytel na danou vzdálenost a zpět utíkat s druhým pytlem. První vítězství na začátku závodu si připsal Ľubo Griglák. Ten nešťastně přišel o vedení v prvním kole SP, kde při závěrečné disciplíně dostal křeče, což ho stálo prvenství. To ale přijel vybojovat do Dolného Kubína, když nezaváhal ani v druhém testu síly, kterým byla 115kg náprava. Spolu se Zlatnerem zvedli soukolí shodně čtyřikrát. Oba měli ještě rezervu na minimálně jedno opakování.

Jako třetí v pořadí následovaly mrtvé tahy s osobním automobilem od společnosti IMPA. I zde udával tón Griglák, který o jeden zdvih předběhl Zlatnera. Ľubo lehce nasázel třináct zdvihů, Zlatner dvanáct a třetí skončil v daném testu Hanák s devíti zdvihy.

Předposlední zkouškou bylo přenášení 300kg dřevěné ohrady na vzdálenost 20 metrů. Jako nůž máslem procházel závodem Griglák, když si připsal nejvíce bodů i v tomto testu.

Závěr vydařeného závodu, který ke konci překazil lehký déšť, patřil přenášení Super Yoku na zádech. Váha přesahovala 300 kg a vzdálenost byla 15 metrů. Pět disciplín, pět vítězství a zlato z Dolného Kubína vybojoval Ľubo Griglák. Ten nenašel přemožitele ani v jedné zkoušce a poměrně hladce získal první místo před opravdu silnými závodníky. Uvidíme, zda se mu podaří dohnat ztrátu na lídra bodování SP Zsolta Zlatnera. Ten se v Kubíně musel spokojit se stříbrnou medailí. Předvedl komplexní výkon a druhým místem navýšil vedení v průběžném bodování Slovenského poháru silných mužů. Bronz si z Dolného Kubína odnesl Denis Hanák, pro kterého to byla letos první medailové pozice.

Děkujeme městu Dolný Kubín, společnosti IMPA a každému, kdo napomohl k hladkému průběhu celé akce. Další kolo Xfit Cupu bude 15. července v Michalovcích, tak se na Vás všechny těšíme!

Slovenský pohár silných mužů #3 (Dolný Kubín) 2018 - výsledky
pořadíjménobodové hodnocení
1.Ľubomír Griglák34,5
2.Zsolt Zlatner29,5
3.Denis Hanák24,5
4.Tomáš Mašlonka 15,5
5.Arnold Ferencz13,5
6.Ladislav Valkár11,5
7.Rado Kollár9,0Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra