Reklama:

Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev 2018 - reportáž a fotogalerie

7.307 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali v pozvánce a ve výsledcích, v sobotu 9. června se konalo Mistrovství České republiky v silovém trojboji družstev. Mistrovství pořádal oddíl TJ Olympia Zlín a přijelo šest čtyřčlenných týmů, několik družstev se bohužel omluvilo. Hladký průběh soutěže zajišťoval hlasatel David Trunkát. IT výsledkový servis obsluhoval Tomáš Poles. Na regulérnost soutěže dohlíželi rozhodčí, hlavním rozhodčím byl Ivan Veselý. Postranními rozhodčími byli Ivan Karpíšek a Petra Švadlenková. Delegátem soutěže byl Tomáš Šárik.

Na této soutěži byly k vidění hlavně zkušení závodníci využívající podpůrné vybavení. Ti ve svých čtyřčlenných družstvech bojovali o každý bod, který by je přiblížil k výhře.

Šesté místo obsadilo družstvo KST Sporting Apis - A. Družstvo bojovalo velmi statečně pod vedením předsedy Romana Tůmy, který vzorově zvedal svoje pokusy. Avšak Milan Štěpáník nezvládl ani jeden pokus na dřepu s 280 kg a tím družstvo přišlo o cenné body. Celkem si tedy tým vysoutěžil 1505,71 Wilksových bodů.

Na pátém místě se umístilo družstvo TJ Sokol Nymburk - B. Družstvo bylo složeno ze dvou zkušených závodníků kategorií masters, a to Hanou Takáčovou a Františkem Střískou. Leoš Balatka zvládl celý závod zcela bez vybavení. Michal Sicha získal pro své družstvo 412,00 Wilksových bodů z celkových 1582,22 bodů.

Čtvrté místo získalo družstvo TJ Lokomotiva Krnov. To od třetího místa dělilo více než sto bodů i přes výborný výkon Tomáše Juříčka (515,97 Wilksových bodů). Tomáš zároveň vytvořil národní rekord ve dřepu v mužích do 74 kg výkonem 270 kg. Celkem družstvo získalo 1611,31 Wilksových bodů.

První medailovou pozici, bronz, získalo družstvo TJ Viktorie Bohumín - A. Ani jeden ze čtyř závodníků neměl výkon pod 400 Wilksových bodů. Nejvíce bodů pro své družstvo nazvedal Martin Turek (467,39 Wilksových bodů). Celkem družstvo získalo 1728,64 Wilksových bodů.

Stříbro si odneslo výborně připravené družstvo TJ Sokol Nymburk - A. Zbyněk Krejča byl se svým výkonem (511,29 Wilksových bodů) třetím nejlepším závodníkem soutěže. I když svému oddílu připravil i trochu napětí, když nezvládl první pokus na bench-pressu, který však druhým pokusem napravil úctyhodným výkonem 270 kg. Celkem si tento tým ze soutěže odnesl 1902,76 Wilksových bodů.

Na vítězství dosáhlo i tento rok domácí družstvo TJ Olympia Zlín, které tak potvrdilo svoje kvality. V družstvu hostoval velmi kvalitní slovenský závodník Róbert Valach, který se stal nejlepším účastníkem soutěže výkonem 544,65 Wilksových bodů. Měl devět platných pokusů a vše zvládl po kratší odmlce v závodění po zranění hamstringu. Další závodnice vítězného družstva Eva Bánovská vytvořila hned několik národních rekordů. V bench-pressu pokořila rekord žen masters I do 57 kg výkonem 85 kg. V mrtvém tahu ve stejné kategorii pokořila opět národní rekord výkonem 167,5 kg. Celkovým trojbojem 405 kg pokořila jak rekord žen open do 57 kg, tak i masters I. Domácí družstvo tedy celkem získalo 1944,94 Wilksových bodů. Při vyhlášení výsledků domácí hala v Lukově jásala. Předseda oddílu Stanislav Krček byl na svoje družstvo velice pyšný.

Celá soutěž probíhala bez průtahů, projevily se zde letité zkušenosti s pořadatelstvím domácího oddílu. Předseda Stanislav Krček získal pro tuto soutěž mnoho prostředků od sponzorů, a proto byla soutěž na vysoké úrovni s velkým množstvím věcných cen pro všechny závodníky a hlavně pro družstva na stupních vítězů.

Součástí vyhlášení soutěže se stalo i vyhlášení statistiky "Srdcaři". Jednalo se o vyhlášení nejlepších závodníků, kteří absolvovali nejvíce startů na národních i mezinárodních soutěžích. Toto ocenění by nevzniklo bez předsedy sportovně technické komise Dušana Švarcbacha. Ten pověřil předsedu svazu Miroslava Vacka předáním tří zlatých plaket. Tu tedy získali Hana Takáčová, Karel Ruso a Jiří Kati. Součástí ocenění byla peněžitá odměna deset tisíc korun. V plánu je pokračování této statistiky pro motivaci závodníků účastnit se soutěží v dlouhodobém horizontu.

Pro rozhovor jsem si vybrala Evu Bánovskou z vítězného družstva TJ Olympia Zlín a čerstvou držitelku hned několika nových národních rekordů.


Eva Bánovská

Kolikátý rok se Vaše družstvo TJ Olympia Zlín - A drží na mistrovství ČR družstev bez sestupu?

V nejvyšší národní soutěži družstev se s přehledem držíme, co pamatuji, a co jsem tak zjišťovala, i co nepamatuji, takže asi od nepaměti.

Byly nějaké problémy při tvorbě družstva, nebo bylo jasně dané, kdo v něm bude závodit?

Postavit dva konkurenceschopné soutěžní týmy byl letos ještě složitější úkol než obvykle. Hodně závodníků bylo zraněných nebo měli studijní či rodinné povinnosti. Sestavy se měnily z týdne na týden. Že tento rok zakotvím v "áčku", se začalo vyjasňovat jen pár týdnů před závodem a přes mé námitky, že kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou, to tak dopadlo. Takže jsem se snažila dokázat, že nejsem žádné "béčko", a snad se to i povedlo. No a B družstvo se nám nakonec rozpadlo úplně ve finále, protože chyběli schopní nakladači. Závodníci museli zastat tuto pozici, což bylo pro nás jako pro pořádající oddíl stěžejní.

Jak ses na soutěž připravovala ty?

Má příprava směřovala hlavně na červencové mistrovství Evropy masters, což byl můj hlavní cíl, ale vzhledem k nemoci v rodině jsem se této představy musela vzdát a snažila se už jen vydržet v tréninku a zrealizovat aspoň tento závod.

Trénuješ s někým ze svého oddílu?

Čas na posilovnu mám většinou jen dopoledne, kdy se s mnoha kolegy nepotkám, takže jsem si zvykla trénovat sama. Soustředěný klid mi vyhovuje. Přípravu RAW zvládám bez sparinga celou, v equipu je to složitější, ale už mám v zásobě řadu vychytávek, s jejichž pomocí se v nouzi také obejdu bez dopomoci. Nicméně ve finále mě nějaká známá a kompetentní tvář za mými zády vždy potěší.


Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev 2018 - fotogalerie


Foto:
Tomáš Šárik


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 21 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
silapo.72 (06:44) • Ano bylo, dodatecne dostal Cenu sympatie + nejake financni oceni
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
ygg (23:01) • Jj, to byl tenkrát slušný zářez, byť jak píšeš neúmyslný. Nebylo tam taky nějaké oceněn...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
PavelV (21:29) • Tam vznikla chyba v součtu, jak později interně vyšlo najevo. Pořadatel (EVLs) se mu om...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
1boris111 (20:28) • Slavojovi nikdo nebere to,že objemy a připravenosti na přední příčky má,ale stále si ne...
magazínLenka Červená - rozhovor po Mistrovst...
Noremorsedan (19:41) • Lenko, Jste naprosto neuvěřitelná! Úžasná, perfektní...prostě skvělá! Moc Vám fandím, a...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra