Reklama:

Mistrovství Čech v silovém trojboji družstev 2018 - reportáž a fotogalerie

5.159 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali v pozvánce a ve výsledcích, v sobotu 2. června se konalo Mistrovství Čech v silovém trojboji družstev. Mistrovství hostil oddíl Sporting Apis a přijelo devět čtyřčlenných týmů. Hladký průběh soutěže zajišťoval hlasatel Vít Umlauf. IT výsledkový servis obsluhoval Zdeněk Tuháček. Na regulérnost soutěže dohlíželi rozhodčí, hlavním rozhodčím byla Hana Takáčová. Postranními rozhodčími byli Michal Sicha a Jana Špinglová. Delegátem soutěže byl Ivan Veselý.

I na letošní soutěži družstev závodilo mnoho mladých závodníků z řad dorostenců a juniorů, ale soutěžili i zkušení závodníci kategorií masters. Na soutěži byly povoleny podpůrné dresy a stejně jako předešlé roky byli zastánci podpůrného vybavení v menšině.

O první tři příčky se po dobu závodu přetahovala čtyři družstva, a to SK Zlobr Sedlčany - A, Powerlifting Jihlava, TJ Spartak Chodov a Doplnech powerlifting.

Na čtvrté pozici nakonec skončilo družstvo Doplnejch powerlifting. Trenérem nebyl nikdo jiný než David Lupač. Velice intenzivně povzbuzoval svoje závodníky a ti, jako by se báli, s přehledem zvedali všechny zvolené pokusy. Nejvýraznějším členem družstva byl Evžen Sičevskyj, zkušený závodník, který již okusil i atmosféru mezinárodních závodů. Nazvedal pro svůj tým 722,5 kg. Celkově dosáhlo družstvo na 1563,86 Wilksových bodů.

Oddíl Powerlifting Jihlava po dřepech vypadal jako jasný favorit, avšak jistá nevypočitatelnost bench-pressu ve vybavení zapříčinila, že závodník Milan Selinger nezvládl ani jeden pokus. To odsunulo toto družstvo na konečnou třetí pozici. Výkon tohoto družstva měl hodnotu 1568,21 Wilksových bodů.

U družstva TJ Spartak Chodov již během dřepu hrozilo, že ztratí cenné body, pokud Lenka Strolená nezvládne svůj základní pokus. Napotřetí se zadařilo a zapsala krásných 170 kg. Další člen tohoto oddílu Jaroslav Hodík vytvořil nový národní rekord v mrtvém tahu masters II výkonem 220 kg. Toto družstvo obsadilo stříbrnou pozici výkonem 1592,31 Wilksových bodů.

Při mrtvých tazích začal konečný boj o zlato. Závodníci SK Zlobr Sedlčany - A nazvedali méně na dřepech než TJ Spartak Chodov, avšak více na bench-pressu. Na mrtvém tahu opět nazvedalo družstvo TJ Spartak Chodov o něco více než Zlobři, ale Wilksův koeficient hrál pro Zlobry, kteří tedy brali kov nejcennější výkonem 1630,95 Wilksových bodů.

Pro rozhovor jsem si vybrala předsedu a zároveň kouče oddílu SK Zlobr Sedlčany Jiřího Práška.


Jiří Prášek

Jsi spokojený s úspěchem "A" družstva? Postoupíte příští rok na MČR?

S umístěním jsem samozřejmě spokojený. Mrzí mě, že Milan Selinger z Jihlavy vypadl v bench-pressu, ale pokud by se tak nestalo, byli bychom druzí. Musím však podotknout, že jsme nemohli jít úplně na sto procent. Jaroslav Němec šel pouze tréninkově RAW, neboť za několik dnů startuje na Mistrovství světa v klasickém silovém trojboji v Kanadě. Jiří Váchal šel taktéž RAW. Ten se zase připravuje na univerziádu, která bude v červenci v Plzni. V dresech tedy startovali pouze Kateřina Šupíková a Josef Klíma. Jestli postoupíme na republiku, netuším. Pokud bychom soutěžili na republice, musel bych postavit čtyři kvalitní liftery, kteří by soutěžili v dresech. Teď přeci jenom měl větší prioritu svět a univerziáda.

Dokázal jsi postavit čtyři týmy, byly s tím spojené nějaké komplikace?

Družstva jsou o zodpovědnosti všech zúčastněných. Pokud někdo onemocní, tak to může být velká komplikace pro všechny. Do soutěže totiž musí družstvo nastoupit v plném počtu. Po zaslání přihlášek nastal menší kolaps našich týmů. Tři přihlášení se mi totiž omluvili. Musel jsem buď nasadit náhradníky, nebo některé družstvo odhlásit. To, že nastoupí všechna družstva, se definitivně potvrdilo až v pátek večer.

Jaké to je koučovat tak početnou skupinu závodníků?

Sám bych to nezvládl, přeci jenom nás startovalo šestnáct. Soutěžící si museli pomáhat vzájemně. V tomhle ohledu však žádná komplikace nenastala.

Kolika členům SK Zlobr Sedlčany jsi trenérem?

V oddíle je nás asi šedesát, z čehož soutěží se účastní polovina. Osobně koučuji jedenáct lifterů, a to ty, kteří se připravují na mezinárodní soutěže. V poslední době se věnuji v rámci sportovního centra mládeže i reprezentantům mimo náš klub.

Plánuješ sám nějaký comeback na soutěžní scénu?

Mám v Českém svazu silového trojboje a v klubu spousty práce a projektů, které mě naplňují a baví. Zároveň mi berou čas a energii na vlastní trénink. Proto soutěžit v tomto roce neplánuji. Pokud bychom však postoupili na republiku družstev, tak by mi to nedalo a rozjel bych přípravu na jaro 2019.


Mistrovství Čech v silovém trojboji družstev - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra