Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

Mezinárodní konference Vzpírání a kondiční příprava v silových sportech - pozvánka

7.073 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Vzpírání

Učíte se vzpírat? Vzpíráte? Chcete se ve vzpírání dostat ještě dál? Pak si určitě nenechte ujít konferenci vzpírání, která Vám dá naprosto komplexní odpovědi na vše, co jste kdy o tomto sportu chtěli vědět.

Mezinárodní konference, jejímž tématem bude vzpírání a kondiční příprava v silových sportech, se uskuteční 16. června 2018 v prostorách Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity a bude první odbornou konferencí svého druhu na území ČR. Pozvání na ni přijala celá řada uznávaných odborníků, kteří zde povedou přednášky zaměřené na všechny důležité aspekty vzpírání. Mluvit se bude o vlivu kondiční přípravy na silový výkon, o metodice a didaktice vzpírání, o výživě silového sportovce, při praktických ukázkách bude rozebírána technika olympijského vzpírání a stranou nezůstane ani ožehavé téma anabolických steroidů.

V rámci konference proběhnou i 120 minut dlouhé praktické tréninky vedené reprezentanty Jiřím Orságem a Jiřím Gasiorem. Kapacita tréninku je záměrně omezena na maximálně 8 osob, aby se lektor mohl individuálně věnovat každému z účastníků. Tréninky jsou naplánovány na časy 9:00 - 11:00, 12:20 - 13:20, třetí trénink určený pokročilým vzpěračům proběhne od 18:30 do 20:30.

Specialitou dne budou tzv. kulaté stoly. Půjde o diskusní fóra, kde bude mít každý možnost prodiskutovat všechny své otázky s přednášejícími, a to i diskrétně. Svůj kulatý stůl tu bude mít i olympionik David Egydy, se kterým bude možné diskutovat především na téma využití vzpírání v CrossFitu. David Egydy bude účastníkům k dispozici celé dopoledne.

Konference je předprogramem k Akademickému mistrovství ČR ve vzpírání, které se uskuteční dne 17. června 2018 v prostorách Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity.

Přihlásit na konferenci se můžete zde.


Program mezinárodní konference vzpírání

Časový harmonogram
čas téma přednášející
09:00 - 09:30 zahájení
09:30 - 10:15 Kondiční trénink a vzpírání PhDr. Jan Cacek, Ph.D.
10:30 - 11:15 Dřep jako základ vzpírání Mgr. Gabriel Buzgó, PhD.
11:30 - 12:15 Metodika a didaktika vzpírání Mgr. Tereza Králová
12:30 - 13:15 Výživa silových sportovců Mgr. Jan Caha

13:30 - 14:30

pauza na oběd
14:30 - 15:15

Anabolické steroidy: "Vidíme, co chceme - nevidíme, co nechceme."

Mgr. Milan Sedliak, PhD.
15:30 - 16:15 Příprava vzpěrače na MS a OH

Jiří Orság

16:30 - 18:00 ukázka techniky olympijského vzpírání Jiří Orság, Jiří Gasior
18:00 - 20:00 občerstvení + diskuse
20:30 konec


Informace o přednášejících a jejich přednáškách

PhDr. Jan Cacek, Ph.D. - Kondiční trénink a vzpírání

Úvodní přednášku na téma, které zajímá celý sportovní svět - vzpírání a jak jej zařadit do ostatních sportů. Není olympijského vítěze, který by do svého kondičního tréninku nezahrnoval i cviky s olympijskou osou. Zde se dozvíte, proč, jak a kdy zařazovat vzpírání a modifikace těchto cviků do všech sportů. Jan Cacek je proděkanem pro vědu a výzkum na Fakultě sportovních studií v Brně. Publikoval již mnoho odborných publikací z oblasti kondičního tréninku. Je hlavním garantem výuky předmětů Kondiční trénink 1, 2, 3, 4 a všech předmětů týkajících se sportovní přípravy sportovců. Jan Cacek je také kondičním trenérem fotbalové Zbrojovky Brno, ale i trenérem několikanásobného mistra světa, super šampióna těžké váhy podle pravidel K-1 a šampióna Světové velké ceny do 85 kg Tomáše Hrona. Podílí se na kondiční přípravě elitních závodníků v CrossFitu, např. Filipa Trojovského a Michala Velkova a mnoho dalších. Jan Cacek je i metodik Národní asociace kondičních trenérů a člen metodické komise Českého atletického svazu.

Mgr. Gabriel Buzgó, PhD. - Dřep jako základ vzpírání

Vedoucí Katedry športovej kinantropológie na Fakultě telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislavě. Je garantem vzdělávaní trenérů vzpírání v Slovenskom zväze vzpierania, držitel nejvyššího stupně trenérské kvalifikace ve vzpírání, vyučuje předměty Vzpieranie a Príprava a vedenie jednotlivca v súťaži - vzpieranie na FTVŠ UK v Bratislavě, je trenérem v Crossfit Bratislava. Je jeden z největších evropských odborníků na techniku provedení dřepu a zakladatel tzv. Školy drepu. Jeho přednáška se bude věnovat tréninku dřepu všech možných modifikací, se směřováním k dřepům bez zátěže a se zátěží, tj. s činkou vpředu a vzadu na ramenou. Závěrečná část bude věnována mýtům o dřepech a zdravotních rizicích při tréninku dřepů. Je to perfektní přednášející, který umí zajmout dechberoucím výkladem.

Mgr. Tereza Králová - Metodika a didaktika vzpírání

Doktorandka na Fakultě sportovních studií v Brně, která pomáhá při výuce Kondičního tréninku. Je dlouholetou českou reprezentantkou jak v atletice (hod kladivem), tak poslední 4 roky i ve vzpírání (kategorie nad 90 kg). Mezi její největší úspěchy patří kromě účastí na mistrovstvích Evropy a světa i finálová umístění na třech po sobě jdoucích univerziádách, při loňské univerziádě v Tchaj-pej byla českou vlajkonoškou. Tereza vede reprezentační vzpěračský tým FSpS, je trenérkou II. třídy ve vzpírání a trenérkou I. třídy v atletice. Je hlavní autorkou, společně se vzpěračem Jiřím Gasiorem, elektronické publikace o metodice a didaktice vzpírání, kterou představí a ukáže zájemcům. Hlavním tématem přednášky bude diskuse nad metodickou posloupností učení se vzpěračským cvikům - vzhledem k věku, pohlaví a dosavadním dovednostem. Na toto téma naváže metodikou soutěžního provedení techniky trhu a nadhozu.

Mgr. Jan Caha - Výživa silových sportovců

Doktorand na Fakultě sportovních studií v Brně, který pomáhá při výuce Fitness specializace. Výživa sportovců v silových disciplínách je důležitým determinantem výkonu, a to nejen ve vzpírání, ale obecně v silových sportech. V přednášce se Jan Caha bude věnovat základním pilířům sportovní výživy, rozložení a časování příjmu makroživin, ale také doplňků výživy pro maximalizaci silového výkonu. Dále je zakladatel, majitel a garant Fitness Institutu a zakladatel webu Aktin.cz. Je známý i jako závodník fitness, model a účastník soutěže Muž roku 2016. Vzhledem k tomu, že výživa je značně individuální, využijte naše kulaté stoly (diskuse v úzkém kruhu), abyste s ním prodiskutovali, co zajímá právě Vás!

Mgr. Milan Sedliak, PhD. - Anabolické steroidy: "Vidíme, co chceme - nevidíme, co nechceme."

Proděkan pro vědecko-výzkumnou činnost a mezinárodní vztahy na Fakultě telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislavě. Vyučuje např. předměty Doplňky výživy, Doping v športe a Výživa pre výkon a zdravie. Ve výzkumu se věnuje především hormonálním a molekulárním změnám v kosterním svale vyvolaným fyzickým zatížením a doplňkům stravy. Zakladatel a první předseda Slovenskej spoločnosti pre športovú výživu. Jeho přednáška o anabolických steroidech bude tzv. bez obalu - vědecky a k věci. Představí hlavní benefity a rizika užívání anabolických steroidů. Zdroj objektivních informací, ke kterým se těžko dostává. Tuto přednášku si rozhodně nikdo nesmí nechat ujít!

Jiří Orság - Příprava vzpěrače na MS a OH

Tuto osobu netřeba dlouze představovat - aktuálně nejlepší český vzpěrač, dvojnásobný účastník olympijských her, několikanásobný mistr ČR a český rekordman. Na přednášce bude vyprávět o roční přípravě vzpěračů, tréninkových cyklech a náročnosti jednotlivých tréninkových programů, které za ty roky na sobě vyzkoušel. Chcete znát tajemství velké dřiny a úspěchu? Pak neváhejte a přijďte si tento příběh poslechnout. U diskusních stolů se pak neváhejte osobně zeptat a prodiskutovat Vaši vzpěračskou přípravu přímo s Jirkou!

Jiří Orság a Jiří Gasior - Komentovaná ukázka olympijského vzpírání

Finále konference je názorná ukázka soutěžního provedení vzpírání. Postupně bude vysvětlena technika trhu a nadhozu soupažného v rámci metodické posloupnosti nácviku jednotlivých fází. Ukázka zahrnuje i předvedení nejčastějších chyb a možnosti, jak pracovat na odstranění těchto chyb. S Jiřím Orságem vystoupí i Jiří Gasior, dlouholetý reprezentant a několikanásobný mistr ČR ve vzpírání. Jiří je ve vzpírání trenérem I. třídy a aktivně se kromě své kariéry věnuje právě i trenérské činnosti. Dále je studentem FSpS MU, členem a trenérem vzpěračského týmu FSpS MU. Je spoluautorem elektronické publikace o metodice a didaktice vzpírání, vydané FSpS v letošním roce.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra