Reklama:

Mistrovství světa v klasickém (RAW) bench-pressu 2018 - očima Karolíny Adamové

6.545 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

MS v klasickém bench-pressu 2018
- výsledky
MS v klasickém bench-pressu 2018
- rozhovory

Ve dnes 13. až 19. května hostila finská Vantaa historicky třetí mistrovství světa v klasickém bench-pressu. Soutěž byla otevřená pro dorost, juniory, muže, ženy i masters. Celkem se na pódiu objevilo na 552 závodníků. Mezi nimi nechyběla ani Češka Karolína Adamová. Z nenápadné křehké dívky v kategorii dorostenek do 57 kg se znenadání stala mistryně světa výkonem 72,5 kg. Současně vytvořila i nový národní rekord.

A právě Karolína nám umožní nahlédnout do zákulisí svého působení na mistrovství světa.


[Text: Karolína Adamová] Účast na mých prvních mezinárodních závodech ve Finsku, na kterých jsem startovala, považuji za jeden z největších úspěchů, kterých jsem kdy dosáhla. Vystoupit na stupně vítězů a jít na tu nejvyšší pozici pro mě byla obrovská čest.

Celý závod probíhal soustředěně a bez nervozity, což mě samotnou překvapilo, jelikož většinou bývám nervózní, a to celkem hodně, zejména před základním pokusem. Na této soutěži se mi ale povedlo zapsat všechny tři pokusy jako platné a k tomu jsem navýšila národní rekord o 11,5 kg, což bylo mojí hlavní prioritou.

Snad jediné, co mě zaskočilo, byla moje tělesná hmotnost. V celé přípravě jsem si užívala jídlo více než kdy jindy s cílem, že bude má hmotnost vyšší. To mi moc nevyšlo, ale i přesto jsem se cítila v plné síle. Spoustu síly mi také dodávala naše skvělá parta, která se o mě starala a podporovala mě. Díky ní jsem si tyto závody i celou výpravu strašně moc užila.

Většina z nás byla na mezinárodních závodech poprvé, takže se dá říci, že jsme byli všichni na stejné vlně a potřebovali jsme jeden druhého. Tímto se z nás stala skvělá parta, se kterou bylo parádní trávit i veškerý čas. Obrovským zážitkem pro mě bylo vidět závodit a zvednout světový rekord Jen Thompson, která je pro mě obrovskou motivací už od samého začátku.

Moje hlavní příprava probíhala zhruba tři měsíce, kde jsem se zaměřovala na bench-press (někdy až 4x týdně) a na doplňkové cviky, které byly zaměřeny především na slabiny. Tréninky byly hodně těžké, hlavně z důvodů, že jsem se přeučovala techniku a učila se spoustu nových věcí, které jsem věděla, že mě mohou posunout dál. Samozřejmě mi snad vždy před závodem nastanou nějaké komplikace, takže jsem si alespoň bolestivě natáhla svaly předloktí, ale jinak má příprava probíhala přesně podle plánu.

Chtěla bych všem moc poděkovat, zejména mému příteli, rodině, trenérovi a všem, co se mnou byli ve Finsku a prožívali se mnou tento velký den. Užila jsem si ho nejvíce, jak to šlo, a za to Vám všem děkuji. :-)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra