Reklama:
Jen na pár dní: Agrezz 1+1!
Stimulace, napumpování, maximální výkony. Nejprodávanější anabolizér v extrémní akci! Více zde.

Mistrovství světa v klasickém (RAW) bench-pressu 2018 - rozhovory

7.353 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

MS v klasickém bench-pressu 2018
- výsledky
MS v klasickém bench-pressu 2018
- očima Karolíny Adamové

Minulou sobotu 19. května skončilo mistrovství světa v klasickém bench-pressu. Tento šampionát probíhal ve Finsku ve Vantaa nedaleko Helsinek. Na tuto soutěž jela početná česká výprava. V kategorii masters závodili dva čeští zástupci Pavol Demčák a Lubomír Růžička. Zástupkyní českých dorostenek byla Karolína Adamová, za juniorky byla na šampionát vyslána Ekaterina Antošová. Dorostenci byli za Českou republiku tři, Václav Vlk, Nicolas Tóth a Patrik Steinoch. Juniory reprezentovali Tomáš Němec a Tomáš Král. Hlavním trenérem byl reprezentační trenér mládeže Jiří Prášek a jako mezinárodní rozhodčí jsem na místo dorazila i já, Petra Švadlenková. Níže si přečtěte rozhovory s některými ze závodníků. V následujícím článku si přečtete dojmy přímo očima nové mistryně světa Karolíny Adamové.


Václav Vlk

Jak ses na soutěž připravoval?

Tato příprava pro mě byla jedna z náročnějších, protože jsem tyto závody měl hned po mistrovství Evropy v trojboji s vybavením, takže jsem tomu musel i přizpůsobit tréninky, ve kterých mi pomáhal trenér František Janák. Abych zvládl obojí a ukázal ve Finsku i pěknou formu, cvičil jsem bench-press třikrát do týdne jak v dresu, tak i RAW.

Máš něco pro štěstí, co musíš mít vždy s sebou na závodech?

Určitě mám to své "štístko", a tím je můj náramek s činkou, který mě doprovázel na každý můj závod.

Jak jsi spokojený s výkonem?

S umístěním jsem spokojený, nemohlo to pro mě dopadnout lépe. I výkon byl dobrý, ale příště může být určitě ještě lepší.

Co se ti na Finsku nejvíce líbilo?

Výlet do Helsinek byl pro mě jedním z nejlepších zážitků. Spolu s úžasnou atmosférou šampionátu si odvážím velmi krásnou vzpomínku.


Nicolas Tóth

Jak ses na tuto soutěž připravoval a jak jde silový trojboj skloubit se zápasem?

Upravil jsem si tréninkový plán, tak abych jel 3x týdně bench-press - v pondělí těžké benče, středa lehké, k tomu dřep s mrtvým tahem, a pátek těžké benče s ramem. Skloubit se to dá, zápas je takové silově vytrvalostní kardio, které mam docela rád.

Jak probíhala cesta na místo konání?

Cesta probíhala fajn až na menší komplikace na českém letišti a trošku větší komplikace ve Finsku, kterou byla ztráta kufru, který mi přišel až po závodu.

Kdo tě nejvíce podporuje v závodním úsilí?

Nejvíce mě podporuje otec, a to ze všech stran, nejen ze stránky otcovské, ale i trenérské a hlavně také finanční.

Jak se stravuješ v závodní sezóně?

Co se týče stravy, tak jsem docela vybíravý, a co je pro mě hlavní, tak to je držet bílkoviny. Podle všech se stravuji až moc zdravě, ale na druhou stranu se nebojím i povolit uzdu a dát si nějaké to sladké. V sezóně se také snažím nejíst bílou mouku.


Patrik Steinoch

Jak jsi spokojený s výkonem na šampionátu?

S výkonem vůbec spokojený nejsem, měl jsem natrénováno na mnohem lepší výkon. Bohužel jsem udělal i dost technických chyb, kterých se příště musím vyvarovat. Získal jsem cenné zkušenosti.

Jednalo se o tvůj první mezinárodní závod?

Ano, byl to můj první mezinárodní závod.

Jaké jsou tvé další cíle v silovém trojboji?

Můj nejbližší cíl je asi mistrovství Evropy ve Francii v klasickém bench-pressu v srpnu, kam bych chtěl určitě jet a zlepšit si svůj maximální výkon, protože ve Finsku jsem neměl svůj den. A určitě bych chtěl absolvovat do budoucna více mezinárodních soutěží.

Líbilo se ti místo konání závodu?

S místem konání jsem spokojený, s organizací a atmosférou na závodech také. Hotel byl krásný, nemám co vytknout.


Tomáš Němec

Jaký byl cíl na tomto šampionátu?

Na tom to šampionátu jsem měl velkou konkurenci, které jsem se bohužel nemohl vyrovnat, a proto jsem chtěl předvést ten nejlepší výkon a překonat sám sebe, což se mi povedlo. Zvedl jsem si osobní maximum, a to na mezinárodních závodech s profesionálními rozhodčími. To mi udělalo velkou radost, protože mým cílem bylo nevypadnout a hlavně si to co nejvíce užít.

Budeš se připravovat na další mezinárodní závody?

Jelikož mi zbývá poslední sezóna v juniorech, tak bych si chtěl rozhodně zopakovat tyto závody v bench-pressu a předvést nějaký pěkný výkon. Mám v plánu jít do vyšší váhové kategorie, takže nebude snadné vyrovnat se ostatním závodníkům, ale já udělám vše pro to, abych se jim co nejvíce přiblížil. V celém trojboji ale zůstanu jen na našich českých závodech, protože na to nemám takové výkony.

S kým trénuješ?

Trénuji s mojí skvělou přítelkyní Karolínou Adamovou, se kterou se ve všem podporujeme a vzájemně si ve všem pomáháme a bez které bych nebyl tam, kde teď jsem. Dále s mým trenérem a lifterem Vladimírem Kendiurou, podle kterého trénuji a který se mnou konzultuje vše po celou dobu mojí přípravy. Oběma bych chtěl velmi poděkovat za to, že stojí vždy při mně, a za tu obrovskou podporu, co od obou mám.

Chtěl by ses do Finska někdy znovu podívat?

Finsko se mi velmi líbilo, byla tam krásná příroda, příjemní lidé a všechno bylo celkově super. Rád bych se podíval ještě více na sever Finska, kde jsou národní parky a jezera, ale láká mě i navštívení ostatních států.


Tomáš Král

Jak vypadaly tvoje začátky v bench-pressu, pamatuješ si, kolik jsi zvedl na prvních závodech?

Moje začátky byly dost krušné, ani jsem nevěděl, jak cvičit. Všechno jsem se učil náhodně a na prvních závodech jsem dal pouze 120 kg. Dál se k tomu nebudu vyjadřovat, trenér Jiří Prášek ví, jak to tenkrát bylo. (smích)

Splnil tento šampionát tvoje očekávání?

Celkem splnil, jen kdybych to nepodělal a zvedl více a měl v kategorii více konkurentů, hned bych byl spokojenější.

Jaký závodník tě zde zaujal nejvíce a proč?

Zaujal mě samozřejmě ten největší a nejsilnější - Thomas Davis. Ti ostatní byli nudní a malí. (smích)

Jaký další závod tě čeká?

Další závod bude možná mistrovství Evropy ve Francii, ale ještě není nic jistého.


Ekaterina Antošová

Jak dlouho trvala tvoje příprava, probíhala bez obtíží?

Moje příprava probíhala tak různě vzhledem k tomu, že jsem měla zranění ramene při tréninku někdy v lednu a poradně trénovat jsem začala tak přibližně dva měsíce před světem.

Kdo tě nejvíce podporuje v tréninku?

Hodně mě pomáhá Roman Šulák, který se věnuje mládeži jako terapeut v centru talentované mládeže, které před nedávnou dobou vzniklo v Sedlčanech. Dělal nám různá měření a testování. Moc taky děkuji svému příteli Robertovi, který mi pomáhal na trénincích, podporoval mě a doprovázel na mistrovství světa. Bez něj bych to vše nezvládla. Největší zásluhu má samozřejmě Jiří Prášek jako trenér talentované mládeže. Přizpůsobil trénink vzhledem k mému zranění a pak také ke zkouškovému vytížení. Se svým výkonem jsem velmi spokojena, spíš jsem se bála, že to bude horší vzhledem k tomu, že jsem netrénovala celou sezónu a vše se řešilo tak nějak na poslední chvíli a jen se ladil trénink.

Co tě na Finsku zaujalo?

Finsko je moc pěkné město. Zajímavé bylo jídlo. Takové, jaké tam mají jako fast food, tady u nás možná člověk nedostane ani v restauraci. (smích) Sice tu vše bylo o dost dražší než v České republice, ale vypadalo to v obchodech moc pěkně.

Jaké máš další závodní cíle?

Zatím se chystám na nějaké soutěže v Česku, jsou to družstva. A pak univerziáda, kde budu závodit za Karlovu univerzitu. A pak se uvidí.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie