Reklama:
VEGAN protein 2+1 ZDARMA!
Vyberte si 3 balení, každé v jiné příchuti! Více zde.

Slovenský pohár silných mužů #2 (Šahy) 2018 - reportáž

5.960 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Po napínavém prvním kole Slovenského poháru silných mužů v Prešově, kde se z vítězství radoval Zsolt Zlatner, se siláci bojující o profi kartu přesunuli z východního na jižní Slovensko. Právě v bydlišti vítěze prvního kola bylo uspořádáno druhé kolo strongman ligy. Město Šahy tak poprvé vidělo souboj nadějných siláků, ve kterém si chtěl Zsolt udržet nepřemožitelnost.

Hlavní organizátoři KK Šahy spolu se Slovenskou asociací silných mužů připravili pět náročných a netradičních disciplín. O důležité body do konečného hodnocení Slovenského poháru přišlo zabojovat celkem deset siláků. Největším favoritem byl již zmíněný domácí závodník Zlatner.

Ten nenechal nic náhodě a lehce vyhrál první disciplínu, kterou bylo zvedání pivního sudu. Ale ne plného piva, ale plného betonu. Jeho váha tak byla 95 kilogramů a Zlatner lehce zvedl sud ze země nad hlavu do natažených rukou 7x. Na platnost opakování dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. Celou akci bravurně doprovázel v Šahách svým hlasem viceprezident SASIMu Milan Gabrhel.

Sud byl potřeba i ve druhém testu síly. Tento byl mnohem těžší a nemotornější než ten v první zkoušce. Sud vážící 150 kilogramů měli siláci přehodit přes příčku vysokou 120 centimetrů. I zde úřadoval zatím neporažený Zlatner a přehodil závaží dohromady 6x. Připsal si tak druhou vítěznou disciplínu.

Uprostřed akce přišla opět náročná zkouška. Borci měli nejdříve přenést Super Yoke (jařmo na zádech) s váhou 350 kilogramů na 10 metrů a následně přenést na totožnou vzdálenost i 155kg závaží mezi nohama (kachní běh). Náročnost disciplíny umocnil fakt, že trojice závodníků yoke ani nezdvihla. Domácí Zlatner se musel spokojit s druhým místem, když rychlejší byl Martin Dulai, který se tak postupně dotahoval na vedoucího siláka.

Jako předposlední měli silní muži táhnout kamión na popruzích bez použití lana. To by se ale některým hodilo, jelikož nerovný terén způsobil, že hned šest závodníků nedokázalo přetáhnout kamión přes malý kopeček. Ti, kterým se to podařilo, už lehce dotáhli tahač až do cíle. Zde se opět předvedl Tomáš Piros, pro kterého je toto jeho nejsilnější disciplínou.

Závěr patřil mrtvým tahům s osobním automobilem. Po dvou prvních a dvou druhých místech v disciplínách si připsal třetí vítěznou disciplínu za 6 zdvihů Zlatner. Domácí borec tak nenašel přemožitele ani ve druhém kole Slovenského poháru silných mužů. Jeho komplexnost v jednotlivých disciplínách z něj dělá skutečně silného protivníka pro každého siláka. Uvidíme, jak se mu bude dařit ve zbývajících kolech.

Navzdory zaváhání na kamiónu si druhé místo pohlídal Martin Dulai. Škoda, že Martin nezávodí ve více kolech, protože je zdatným a zkušeným soupeřem pro naše silné muže. Třetí místo si připsal objev letošní sezóny Arnold Ferencz. Pokud nabere ještě více zkušeností se siláckým náčiním, jeho výsledky budou mnohem lepší. I tak se může těšit ze zaslouženého bronzu ve druhém kole strongman ligy. Nepopulární čtvrté místo si po těžkém výkonu vybojoval Tomáš Piros. Při rovnosti bodů s pátým Fridrichem Bereczem rozhodla o jeho lepším postavení vítězná disciplína - tažení kamiónu. Šestý skončil David Tóth, který byl i na prvním kole poháru. Po slibném začátku zaváhal na závěrečných dvou testech, kde nezískal ani jeden bod. Jeho umístění mohlo být mnohem lepší. Sedmý skončil mistr Slovenska ve zvedání klády nad hlavu Soós Miklos, jehož také zradily závěrečné dvě disciplíny. Osmé místo vybojoval Štefan Bodok, který skončil druhý v závěrečném testu, a to v mrtvých tazích. V lepším výsledku mu zabránily opět dva nulové výkony. Deváté a desáté místo si odnesli chlapci z Malacek. Devátý Viktor Suchý a desátý Marek Masarovič si ale připsali cenné zkušenosti a tvrdě bojovali až do konce závodu. Za zmínku stojí třetí místo ve zvedání auta, kde Masarovič jako nejlehčí závodník ve startovním poli zanechal za sebou se dvěma zdvihy hned sedm borců.

Děkujeme oddílu KK Šahy, Zsoltu Zlatnerovi a každému, kdo se přičinil o to, že diváci v Šahách zhlédli napínavý a atraktivní souboj druhého kola Slovenského poháru silných mužů. Pevně věříme, že se v tomto krásném městečku siláci setkají i za rok! Hodně síly, přátelé!

Slovenský pohár silných mužů #2 (Šahy) 2018 - výsledky
pořadíjménobodové hodnocení
1.Zsolt Zlatner48,0
2.Martin Dulai34,0
3.Arnold Ferencz25,0
4.Tomáš Piros 21,5
5.Fridrich Berecz21,5
6.Dávid Tóth21,0
7.Soós Miklos17,5
8.Štefan Bodok15,5
9.Viktor Suchý11,0
10.Marek Masarovič8,0Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra