Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #1 (Prešov) 2018 - reportáž

3.513 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V úterý 8. května, v den vítězství nad fašismem, začal svou dvanáctou kapitolu Slovenský pohár silných mužů. O profi kartu bojující siláci se setkali na východě Slovenska v Prešově, aby demonstrovali svou sílu zvědavým divákům.

A aby těch osmiček nebylo málo, tak i tento počet strongmanů stál na startovní listině. Po zranění se vrátil Ľubo Griglák, kterému před dvěma roky utekla profesionální karta ve finálovém kole. Právě on byl hlavním aspirantem na vítězství v Prešově. Po nedělním závodě v Piešťanech dorazil i Zsolt Zlatner, který chtěl také získat vítězství v prvním kole Slovenského poháru. Oběma stálo v cestě pět náročných disciplín.

První, těžká stokilová jednoručka, potrápila všechny borce, nad hlavu ji dostal jediný. Nováček Dávid Tóth, který se letos zúčastnil populárního strongman semináře v Trenčíně, zvládl dokonce i dvě opakování a připsal si tak vítěznou disciplínu.

I v druhém testu dostaly zabrat tricepsy a ramena. Zvedání 115kg klády již není pro naše siláky problém. Prvenství si rozdělili Arnold Ferencz se Zsoltem Zlatnerem, kteří zvedli břemeno shodně 6x. Druhé místo si s pěti zdvihy připsal Griglák, třetí si dělilo duo Mašlonka - Hanák se třemi platnými pokusy. Na ty dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. Protože tato disciplína byla zdvojená, pomáhal mu viceprezident SASIMu Milan Gabrhel.

Jako třetí v pořadí následovaly mrtvé tahy s osobním automobilem od společnosti HS Plus, která byla generálním partnerem celé akce. Zvednout nové auto Kia Rio se nepodařilo trojici siláků. Neuvěřitelných deset zdvihů nasázel Griglák, který nechal za sebou vedoucího Zlatnera (7x) a snížil bodovou ztrátu na půl bodu.

Jako předposlední měli siláci nosit pár 120kg kufrů na vzdálenost 20 m. Už druhou vítěznou disciplínu si za čas 15,05 vteřin připsal Griglák. Druhý Denis Hanák za ním zaostal o více než 6 vteřin (21,18)! Třetí skončil Zlatner a o vítězi tak rozhodla až závěrečná disciplína.

Tou bylo přehazování 130kg koule přes vertikální příčku. Nejvíce, sedm zdvihů, zvládl Zlatner a připsal si tak první letošní vítězství ve Slovenském poháru silných mužů. První kolo tak patřilo silákovi z města Šahy, kam se už v sobotu přesuneme, jelikož právě on ve spolupráci se Slovenskou asociací silných mužů organizuje druhé kolo Slovenského poháru. Druhý v posledním testu síly skončil Tóth (6x), třetí Hanák (5x).

Nešťastně skončil Ľubo Griglák, který 3x lehce přehodil kouli, ale následně ho chytily silné křeče a musel se "spokojit" se stříbrem. Jak ale sám řekl, zdraví je prvořadé. O vítězství tak může zabojovat v jiném kole poháru.

Bronz si z Prešova odnesl Dávid Tóth. Tento dosud neznámý silák předvedl vyrovnaný výkon ve všech disciplínách a zaslouženě získal třetí místo. Nepopulární čtvrté místo připadlo Denisovi Hanákovi, který zaváhal při zvedání klady i mrtvých tazích, kde si dělil body s jinými borci, a to ho stálo lepší umístění.

Děkujeme městu Prešov za skvěle vytvořené podmínky pro závod, generálnímu partnerovi akce, společnosti HS Plus, s.r.o., všem silákům a každému, kdo se přičinil o skvělý úvod strongman ligy - Slovenského poháru silných mužů. Druhé kolo následuje již tuto sobotu 12. května v Šahách! Těšíme se na Vás!

Slovenský pohár silných mužů #1 (Prešov) 2018 - výsledky
pořadíjménobodové hodnocení
1.Zsolt Zlatner28,5
2.Ľubomír Griglák26,0
3.Dávid Tóth24,0
4.Denis Hanák 21,5
5.Arnold Ferencz16,5
6.Tomáš Mašlonka14,5
7.Radovan Kollár7,5
8.Štefan Bodok6,5Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra