Reklama:

Strongman Šošůvka 2018 - pozvánka

7.887 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Zveme nejen všechny příznivce silových sportů v sobotu 21. července 2018 do Šošůvky v Moravském krasu na druhý ročník strongman závodů.

Nápad, že bychom mohli uspořádat v Šošůvce amatérské strongman závody, se zrodil loni v hlavách několika nadšenců z oddílu silového trojboje Raw Power Jedovnice a Iva Ševčíka ze Šošůvky, provozovatele místní sklepní posilovny. Když jsme získali podporu obce a sboru dobrovolných hasičů, měli jsme zelenou. Během tří měsíců se nám povedlo společnými silami uspořádat organizačně perfektně zvládnuté závody, sbírající pozitivní ohlasy jak od diváků, tak od závodníků.

Utkalo se zde sedmnáct chlapů v pěti disciplínách. Závodníci byli na takové úrovni, že se diváci mezi sebou dohadovali, zda je vůbec možné něco takového zvednout nad hlavu, převrátit nebo odtáhnout. Atmosféra byla neskutečná, vše se odehrává na malém prostoru, takže diváci jsou kousek od tebe a řvou ti téměř do ucha: "Dělej! Makej! Zvedni to!" A tobě nezbývá než na pokraji vyčerpání zatnout všechny svaly v těle a udělat další opakování.

Pro letošní rok jsme připravili zase pět disciplín, ale tentokrát jsme přitvrdili! Snažíme se vybírat disciplíny tak, aby byly pro diváky co nejzajímavější a aby pořádně potrápily závodníky. Shodli jsme se na tom, že není chyba, když některý závodník některou z disciplín nezvládne, naopak je chyba, když závodník zvládne 20 opakování s daným břemenem, proto jsme letos na osy nějaké kotouče přihodili. Máme zlaté české ručičky, a tak pro nás není problém "vercajk" pro disciplíny vyrobit.

Letos jsou nachystány tyto disciplíny:

  • Car Pull - tahání 10t požárního vozu na laně
  • Car Deadlift - zvedání osobního automobilu na speciální konstrukci
  • Log Lift - vzpírání 100kg klády
  • Tire Flip - převracení 300kg pneumatiky
  • Carry Medley - přenášení 110kg kufrů a 250kg ocelové konstrukce (yoke)

Tahání hasičského vozu bude tentokrát vsedě. Hmotnost samotné konstrukce pro zvedání auta na mrtvý tah je 100 kg, vůz bude mít 1300 kg. Nenechte se zmást hmotností pneumatiky, tu naši někdo okousal a není ji kde chytit.

Našim cílem je navázat na úspěch prvního ročníku. Pro diváky bude nachystáno bohaté občerstvení, vychlazené pivo a dobroty z udírny. Kolbiště bude olemováno altány, aby se měli diváci kam schovat v případě nepřízně počasí. Každý závodník obdrží tričko s motivem Strongman Šošůvka, upomínkovou medaili a diplom. Vítěz bude zvěčněn na masivním putovním poháru. Pro závodníky jsou zajištěny věcné ceny od Ronnie.cz.

Těšíme se jak na závodníky, tak na diváky. Takže v sobotu 21. července v Šošůvce u kulturního domu. Zahájení akce bude ve 14:00, start první disciplíny je naplánován na 14:30.

Přihlášky jsou stále otevřeny. Pokud si myslíš, že na to máš, neváhej nás kontaktovat nebo rovnou vyplň formulář zde. Jsme na Facebooku a máme i webové stránky.


Foto:
Vendula Pokorná


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
tomášekp (20:29) • Super článek až na to že Gorila, Orangutan a Šimpanzi nejsou opice ale primáti
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Hockey1000 (08:58) • Správnej vegan je ten, co to denně oznámí aspoň 10 lidem a napíše o tom minimálně 5 sta...
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Allegro (08:02) • Zdravím. Mohl bych poprosit o zdroj těchhle tvrzení? Rád bych si ho přečetl. Zajímal...
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Mablung (10:38) • Někam mi zmizel příspěvek. Tak znovu (snad se znovu neobjeví). Ve střední Evropě mají n...
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Mablung (10:34) • Allegro, největší problémem zemědělství je blbost lidí, ne jezení masa. Typickým důkaze...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra