Reklama:
Lískooříškový krém 1+1
Skladem posledních 43 ks. Více zde.

Igor Petrík se stal nejsilnějším Slovákem pátý rok v řadě!

5.101 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] O první květnové neděli se na Náměstí svobody v Piešťanech za podpory primátora Miloše Tamajky a ochotných reklamních partnerů odehrál souboj o nejsilnějšího Slováka. Po dvou letech v Púchově se národní šampionát nejsilnějších mužů Slovenska uskutečnil právě v tomto lázeňském městě.

Na startovní listině bylo zapsáno jedenáct závodníků, mezi nimi i obhájce titulu, čtyřnásobný nejsilnější Slovák Igor Petrík, nebo dvojnásobný mistr Slovenska ve zvedání klády František Piros. Jsme velmi rádi, že se do soutěžního kolotoče po zranění vrátil i Marek Tóth. Na regulérnost pěti těžkých disciplín dohlížel Pavol Guga, moderování akce navzdory zánětu hltanu zvládl viceprezident SASIMu Milan Gabrhel.

Log Lift 145 kg

Úvodní dvě disciplíny svou váhou i náročností prověřily každého borce. Zvednout těžkou ocelovou kládu nezvládlo celkem sedm závodníků. Nejvíce, sedm platných pokusů, zvládl František Piros, druhé místo si zajistil Petrík s pěti zdvihy. O třetí místo se dělil Marek Tóth s nováčkem Norbertem Nagym. Oba zvládli tři zdvihy.

Deadlift 350 kg

Zvednout osobní automobil na konstrukci by pro nikoho nebylo nic náročného, na zadní sedačky auta společnosti Araver si ale sedli tři členové technického týmu. To znamenalo váhu přesahující 300 kilogramů, což už je úctyhodné. Opět bylo mnoho závodníků, kteří nepředvedli ani jeden pokus (9), Igor Petrík nasázel čtyři zdvihy. Jeho pronásledovatel František Piros zvládl jeden. Oba si tak připsali důležité body.

Tire Flip 600 kg

Čtyři otočení těžké pneumatiky za nejrychlejší čas - tak zněla úloha ve třetím testu síly. Vítěznou disciplínu si opět připsal Petrík před Františkem Pirosem. Třetí místo patřilo Milanu Šuľanovi. Toho značně limitovalo zranění pravého oka, ale i tak dokázal předvádět divákům skvělé silové výkony.

Atlas Stones 130, 150, 170, 170 kg

Slunečné, teplé, skoro až letní počasí si vyžádalo svou daň. Vosk, který používají siláci na zvedání kamenných koulí, na jejich předloktích špatně držel. Nikomu se tak nepodařilo zvednout všechny čtyři kameny. Rozhodoval mezičas vyložení první 170kg koule. Ten měl nejlepší Šuľan před novým profesionálem Štefaňákem. Igor Petrík získal v daném testu třetí místo. Nešťastně tato disciplína dopadla pro aspiranta na titul Františka Pirose. Během zvedání první koule dostal křeče, které mu zabránily ve výkonu. O titulu tak bylo před poslední disciplínou víceméně rozhodnuto.

Truck Pull

Tažení kamiónu na popruzích bez lana patřilo Františku Pirosovi. Jeho čas už nikdo nepřekonal a na závodech si tak zapsal dvě vítězné disciplíny (Log Lift a Truck Pull). Získal tak svoje další stříbro a je vicemistrem Slovenska v silných mužích pro rok 2018. Druhým místem v závěru si vybojoval svůj v pořadí pátý titul nejsilnějšího Slováka Igor Petrík. Jeho připravenost, síla a odhodlání mu zajistily dostatečný bodový náskok. Je otázkou, zda by získal titul nebýt křečí Františka Pirose při zvedání Atlasů, zaslouženě ale úřaduje jako nejsilnější muž Slovenska již popáté po sobě, což se nikomu nepodařilo.

Bronz si v Piešťanech díky vyrovnanému výkonu připsal Milan Šuľan. Po dvou letech tak opět vybojoval medaili na národním šampionátu silných mužů. Čtvrté místo získal nováček Norbert Nagy, který tak vybojoval možnost divoké karty na profesionálních závodech v tomto roce. Kde ho uvidíme, rozhodne prezident a viceprezident SASIMu. Pětici uzavřel nový profesionál Štefaňák, který pokud zapracuje na svých rezervách, bude zdatným soupeřem pro aktuální trio medailistů. Po zranění vracející se Marek Tóth si zajistil šesté místo. Nebýt jeho zaváhání na betonových koulích, mohl být ještě výše. Sedmý Zsolt Zlatner rozhodně nezklamal, předvedl sympatický výkon. Kdyby dokázal dotáhnout mrtvý tah s autem, mohl zamotat celkovým pořadím. Osmé místo získal nejlehčí závodník ve startovním poli, bratr vicemistra Slovenska Tomáš Piros. Loňský druhý muž v bodování Slovenského poháru si ostudu rozhodně neudělal, nezalekl se náročných disciplín, a hlavně bez zranění dokončil závod. Devátý skončil poměrně neznámý nováček Bernáth, desáté místo si připsal Vrtal a jedenáctý skončil Fuska. Toto trio také nezklamalo, ale každý z nich udělal během závodu menší chyby. Pokud se jich vyvarují, jejich výkony budou mnohem lepší.

Děkujeme městu Piešťany, společnosti Araver, Piešťanskému pivovaru ŽiWELL, Forward Fitness a každému, kdo napomohl ke zdárnému průběhu akce. Díky patří i všem závodníkům, kteří předvedli skvělé výkony.

Mistrovství Slovenska silných mužů 2018 - výsledky
pořadíjménobodové hodnocení
1.Igor Petrík51,0
2.František Piros42,0
3.Milan Šuľan27,5
4.Norbert Nagy 23,5
5.Maroš Štefaňák21,5
6.Marek Tóth19,0
7.Zsolt Zlatner18,0
8.Tomáš Piros16,5
9.Tomáš Bernáth16,0
10.Jozef Vrtal11,0
11.Mário Fuska8,0Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 44 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra