Reklama:

Čeští strongmani se utkali s Italy v mezinárodním souboji týmů

6.619 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Dominik Hušek] V sobotu 28. dubna se konalo mezinárodní utkání strongman týmů ve městě Pontedera v Itálii jako součást akce Expo Motori - motorkářské přehlídky. Minulý rok si Italové pozvali tým z Portugalska, tento rok si vybrali Českou republiku. Týmy byly složeny ze čtyř závodníků, kteří rozděleni podle vah závodili vždy proti sobě. Jeden z týmu v kategorii do 105 kg a tři další z kategorie open seřazeni od nejlehčího po nejtěžšího. Českou republiku reprezentovali Ondřej Havránek, Dominik Hušek, Pepa Ulbrich a Zdeněk Teplárek. Za italský tým pak Antonio Luchena, Francesco Gioia, Raffaele Lotito a Carlo Ceglia. Při každé disciplíně se pak utkaly tyto čtyři dvojice a vítěz získal jeden bod pro svůj tým. U každé disciplíny byl navíc jeden bonusový bod pro tým, který měl v součtu na disciplíně více opakování, větší ujitou vzdálenost a podobně.

Car Walk

První disciplínou byl Car Walk, který se u nás v Česku objevuje jen výjimečně, většina z nás ho tedy zkoušela úplně poprvé. Jako první nastoupili závodníci do 105 kg s váhou 350 kg na vzdálenost 20 m, kde Ondřej Havránek s přehledem získal první bod pro český tým. Poté se zvýšilo na 380 kg a další bod zapsal Dominik Hušek. Pepa Ulbrich ani Zdeněk Teplárek už tak úspěšní nebyli, ale v součtu ušel český tým více metrů, skóre po první disciplíně tedy bylo 3:2 pro nás.

Car Deadlift

Další na řadě byl mrtvý tah s autem, 290 kg pro borce do 105 kg a 320 kg pro open. Mezi disciplínami byly až nepříjemně dlouhé pauzy, navíc italským závodníkům dlouho trvalo, než se nasoukali do svých dvouvrstvých trojbojařských dresů - že je to prý v Itálii normální, nám to ale zapomněli říct. Jediný, kdo zapsal pár opakovaní, byl Ondřej Havránek, na Itala v dresu to ale nestačilo a český tým tak prohrál na plné čáře. Skóre po druhé disciplíně 3:6 pro Itálii (jedna dvojice byla bez bodu, protože se ani jednomu nepodařilo auto zvednout).

Overhead Medley

Podle vah v Overhead Medley bylo znát, že italští závodníci asi moc nedisponují tlakovou silou. 3x 112 kg na kládu a 3x 70 kg jednoručka, pro open pak 3x 122kg kláda a 3x 80kg jednoručka. Převaha českého týmu v tlakování byla velmi zřetelná a všichni vcelku bez problémů získali po bodu pro nás, tedy 8:6.

Hussafell Stone

Přenášení břemene v náruči na vzdálenost. Jednalo se o železný válec ve tvaru kříže, který se dal nakládat závažím. Z extrémně lehkých vah (100 kg do 105 kg a 120 kg pro open) šel strach, protože se očekávalo, že se půjde opravdu hodně daleko. Opak byl ale pravdou a kromě Zdeňka Teplárka všichni čeští závodníci pokládali vítězně břemeno na zem s úsměvem. Český tým už tedy získal velmi slušný náskok 12:7.

Truck Pull

Velmi lehký tahač 7,5 tuny na 25 m, a navíc s protilanem, nepředstavoval pro nikoho absolutně žádnou zátěž. Šlo tedy hlavně o čas, ale rozdíly mezi časy českého a italského týmu byly poměrně velké - v náš prospěch. Pouze jednomu italskému závodníkovi se podařilo získat bod proti Pepovi Ulbrichovi. Pro český tým to znamenalo vedení 16:8.

Atlas Stone

Na 136kg kouli na opakování do výšky 160 cm nastupovali čeští závodníci už jen v rámci tréninku. Všichni udělali jen tolik, aby získali další bod pro český tým. Jen Zdeněk Teplárek musel trochu zabojovat, nakonec bohužel neúspěšně, a jeden bod tak připadl italskému týmu. Skóre bylo po poslední disciplíně 20:9 pro Českou republiku.

Celkově byly závody dost dlouhé, asi 5 hodin, což je na osm závodníků, kteří chodí ve dvojicích, opravdu dlouho. Na druhou stranu závody, kde jsou zdvojené disciplíny, budou vždycky atraktivní, ať už trvají, jak dlouho chtějí. Panovala proto dobrá atmosféra a ukázalo se vcelku dost diváků, kteří fandili stejně tak nám jako domácím. I když závody byly spíše takové odpočinkové a český tým jimi proplul celkem bez problémů, závodění v cizině je vždycky skvělá zkušenost a italští pořadatelé říkali, že už se těší na naši další návštěvu.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.05.15:12Mravenec1 - Jste dobrý. Velmi gratuluji. I přes ty jejich vyčůrané dre..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
tomášekp (20:29) • Super článek až na to že Gorila, Orangutan a Šimpanzi nejsou opice ale primáti
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Hockey1000 (08:58) • Správnej vegan je ten, co to denně oznámí aspoň 10 lidem a napíše o tom minimálně 5 sta...
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Allegro (08:02) • Zdravím. Mohl bych poprosit o zdroj těchhle tvrzení? Rád bych si ho přečetl. Zajímal...
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Mablung (10:38) • Někam mi zmizel příspěvek. Tak znovu (snad se znovu neobjeví). Ve střední Evropě mají n...
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Mablung (10:34) • Allegro, největší problémem zemědělství je blbost lidí, ne jezení masa. Typickým důkaze...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra