Reklama:
Protein Scitec jen za 333 Kč!
Navíc při koupi 3 kusů mléčná rýže ZDARMA!

Mistrovství České republiky v mas-wrestlingu 2018 - výsledky a fotografie

22.598 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

[Text: Kamil Szwarc] V neděli 18. března se do tělocvičny TJ Sokol Praha-Krč dorazili potahat mas-wrestleři o tituly mistrů republiky. Kategorie žen se bohužel nekonala a bylo nám líto jediné zápasnice, která se neměla s kým utkat, aby mohla zabojovat o titul.

Nástup závodníků

V mužích jsme byli nuceni sloučit kategorie do 80 a 90 kg a byli jsme docela zvědaví, jak zabojuji 62kg zápasník Jiří Ron a 70kg mladý jakutský zápasník Algis Skibrian proti těžším soupeřům. Ukázalo se, hlavně při zápasech Algise, že i přesto, že zvládá techniku, na těžší a silnější zápasníky tentokrát stačit nebude. O titul se potahali ti těžší a silově shodně disponovaní zápasníci. V zápase první kolo sice rychle prohrál, ale další dvě kola nakonec dominoval rychlejší Dominik Sládek, který již nedal šanci Lukáši Horákovi a zvítězil 2:1.

Finále kategorie do 90 kg - Dominik Sládek vs. Lukáš Horák

Dále nastoupili k zápasům muži z kategorie do 105 kg a po prvních zápasech se dalo tipovat výsledek. Zkušený, ale věkem již veterán Daniel Bachan sice vydal ze sebe maximum, ale na mladší soupeře to tentokrát nestačilo a umístil se čtvrtý. Bronz získal tréninkový dříč Marek Janiš, který se snažil, ale bohužel si poradil jen s Danielem, a to 2:0, jinak zápasy o lepší umístění jak s Miroslavem Králem, tak i s Mykhaylem Krasilynetsem shodně prohrál 2:0. O titul se podle očekávání potahali dva zmínění zápasníci, kteří neměli žádnou prohru. První kolo bylo vyrovnané, ale dalo se vyčíst, že navrch bude mít Mykhaylo, který je komplexním mas-wrestlerem a na jeho tahání nelze nalézt žádnou slabinu. Mykhaylo zvítězil stejně jako v předchozích dvou zápasech i tentokrát 2:0 a obhájil titul mistra republiky.

Finále kategorie do 105 kg - Mykhaylo Krasilynets vs. Miroslav Král

Nastupující kategorie nad 105 kg měla jen tří zápasníky a na třetím místě se umístil Jan Bachmann, který je věkem již veterán, výkonnostně nestačil na mladší zápasníky a oba zápasy prohrál 2:0. O prvním místě měl tedy rozhodnout zápas současného viceprezidenta CMWA Filipa Steinera s Karlem Votavou, a stalo se nečekané. Favorizovaný Filip svedl boj, ale bohužel pouze boj. Svého dravého soupeře Karla Votavu ničím nepřekvapil a ten měl naopak překvapivě navrch i silově. První kolo vyhrál Karel. To Filipa nakoplo a předvedl, co dovede, ale bylo z toho jen vyrovnání a rozhodující tahání bylo Karlovo, když silou a hlavně vydrží rozhodnul ve třetím kole o svém vítězství. Vítězem se stal Karel Votava.

Finále kategorie nad 105 kg - Filip Steiner vs. Karel Votava

Závěr mistrovství patřil zápasníkům, kteří se chtěli potahat o titul absolutního mistra, těmi byli Mykhaylo Krasilynets, Miroslav Král a Karel Votava. Zápasy opět bez zaváhání zvládnul Mykhaylo, když si krásně technicky poradil se svými soupeři. V zápase s Miroslavem Králem vše zůstalo při starém. Ve druhém zápase proti Karlovi Votavovi, kde někteří čekali zajímavý průběh, Mykhaylo učinil rychlé přesuny, na které Karel nestíhal zareagovat, a výsledek 2:0 byl brzy znám.

Finále kategorie bez rozdílu vah - Karel Votava vs. Mykhaylo Krasilynets

Zajímavější byl pro diváky zápas Miroslava Krále s Karlem, kdy oba pojali zápas silově a bylo to kdo s koho. První kolo zvládl Karel, naděje na vítězství svitla po druhém kole Miroslavovi, který předvedl rychlý start a rychle vyrovnal, bohužel to ale v rozhodujícím kole nedokázal zopakovat. V ryze silovém tahání měl navrch Karel a slavil vítězství 2:1. Druhý se umístil Karel Votava a absolutním vítězem se stal zaslouženě Mykhaylo Krasilynets, jenž ač je menší vzrůstem oproti všem soupeřům, díky jeho mas-wrestlerské komplexnosti nelze na jeho tahání nyní nalézt žádnou slabinu. Věříme, že letos opět doveze medaili i ze světových závodů.

Děkujeme všem, kteří nás podporují, a hlavně těm, kteří za námi dorazili. Věříme, že se uvidíme i na dalších našich akcích. Informace se dozvíte včas na Ronnie.cz nebo sledujte naše webové stránky.


Mistrovství České republiky v mas-wrestlingu 2018 - výsledky

Muži do 90 kg (sloučeno s muži do 80 kg)

1. Dominik Sládek (83 kg), Přeštice
2. Lukáš Horák (86 kg), Zruč-Senec
3. Algis Skriabin (70 kg), Jakutsk (Rusko)
4. Jiří Ron (62 kg), Jablonec nad Nisou

Muži do 105 kg

1. Mykhaylo Krasilynets (98 kg), Praha
2. Miroslav Král (102 kg), Praha
3. Marek Janiš (98 kg), Praha
4. Daniel Bachan (103 kg), Praha

Muži nad 105 kg

1. Karel Votava (111 kg), Příchovice
2. Filip Steiner (118 kg), Praha
3. Jan Bachman (111 kg), Jablonec nad Nisou

Muži bez rozdílu vah

1. Mykhaylo Krasilynets (98 kg), Praha
2. Karel Votava (111 kg), Příchovice
3. Miroslav Král (102 kg), Praha

Ženy do 65 kg a nad 65 kg

- kategorie zrušenyLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie