Reklama:

Arnold Sports Festival 2018 očima českých powerlifterů

9.641 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Americký Columbus hostil 1. - 4. března tradiční událost Arnold Sports Festival, který se konal v Convention Center. Jednalo se o jubilejní třicátý ročník. Vystřídaly se zde soutěže více než sedmdesáti sportů, některých u nás zcela neznámých. Součástí bylo i několik soutěží v powerliftingu. Objevila se klání nejen pro americké liftery, ale i pro ostatní závodníky z jiných států, jak s vybavením, tak bez. Byly k vidění exhibice nebo chcete-li soutěže XPC (Xtreme Powerliting Coalition), například soutěž v double deadliftu, což je divácky zajímavá disciplína, kdy jednu činku zvedá současně dvoučlenný tým.

Naši závodníci David Lupač a Tomáš Šárik závodili v soutěži Arnold Powerlifting Grand Prix pod pravidly IPF v divizi s vybavením. Soutěž byla hodnocena dle Wilksova koeficientu, David získal zlatou medaili výkonem 1100 kg a Tomáš slavil bronz za 1005 kg. Vyzpovídala jsem tyto dva silné muže ještě při jejich pobytu v USA, jaké jsou jejich dojmy.


David Lupač

Do USA jsem se velmi těšil, jednalo se o moji třetí návštěvu. Cesta nám začala 27. února ráno a do Columbusu jsme dorazili ten den večer. Jel s námi reprezentační trenér Petr Slanička a jako druhý trenér můj sparing partner a velice úspěšný závodník Zbyněk Krejča. Jsem jim moc vděčný, že s námi jeli a moc nám pomohli.

Před závodem jsem se musel celkem hlídat v jídle, abych zbytečně neotekl, na což jsem citlivý. Po něm jsem se samozřejmě pořádně najedl. Nejlepší jídlo, které bych tu doporučil, jsou místní žebírka nebo pořádný steak.

Jsem rád, že jsem si na Arnoldu mohl zazávodit, bylo to moc fajn. A vítězství byl ještě takový příjemný bonus.

Hodně tu i cestujeme a navštívili jsme mnoho přírodních zajímavostí či kulturních památek. Z výčtu lze zmínit třeba prohlídku Washingtonu, New Yorku či Niagarských vodopádů.


Tomáš Šárik

Ameriku jsem při tomto festivalu navštívil již pošesté, všechny moje návštěvy souvisely se závody v powerliftingu. Do USA jsem dorazil samozřejmě s Davidem, reprezentačním trenérem Petrem Slaničkou a Zbyňkem Krejčou.

S výkonem na závodu jsem celkem spokojený, 1005 kg je můj osobní rekord a zároveň i český národní rekord v mužích open i v masters I. Chtěl jsem ale překonat český rekord ve dřepu 382,5 kg, což bohužel nevyšlo. Možná se na tom podepsala viróza prodělaná před závodem. Bench-press byl pro mě standardní, mrtvý tah také, na 360 kg už nebyla hlava.

Dále tu v powerliftingu probíhala soutěž pro americké závodníky Pro American. Měli jsme příležitost zhlédnout část kulturistických závodů a strongmany. Jiné soutěže jsme neviděli.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie