Jiří Tkadlčík zlatý na Asia Pacific Deadlift Championship 2018 v Singapuru!

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Před pár dny jsme psali o odletu strongmana Jirky Tkadlčíka, který pravidelně závodí na mezinárodních strongman soutěžích v kategorii do 105 kg, na závod v deadliftu pořádaný asociací Strongman Singapore.

Tento závod skončil včera a byl pro Jirku velmi úspěšný, protože přestože se podle jeho slov na závod dostatečně dlouho nepřipravoval a byl spíše v odpočinkovém režimu, dokázal na place předvést několik velmi těžkých pokusů - 300 kg, 340 kg, 360 kg a 370 kg, o první místo však musel zabojovat až číslem 385 kg, které nakonec překonal!

Právě výkonem 385 kg překonal neoficiálně (pozn.: závod byl pouze před jedním rozhodčím) svůj světový rekord z Ukrajiny váhové kategorie do 105 kg, kde dal loni na podzim 382 kg dle platných pravidel strongman závodů asociace Ultimate Strongman.

Výkonem 170 kg při tělesné váze 65 kg vyhrála kategorii žen i jeho snoubenka Valerie Mirić, která startovala o hodinu dříve.

Oběma jménem redakce gratulujeme nejen k výkonům a dvěma zlatým medailím, ale i k zásnubám, které proběhly o den dříve! :)