Reklama:

Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev 2017 - reportáž a rozhovory

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev 2017
- výsledky
V sobotu 2. prosince 2017 se v Lukově konal 4. ročník Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev. Klání se zúčastnilo deset nejlepších týmů. Ředitelem a zároveň hlavním rozhodčím byl jmenován pan Stanislav Krček, na pozicích postranních usedli pánové Jaroslav Doleček a Jiří Zimula. Delegátem byl v Lukově pan Alexandr Kolář.

Nejlepším družstvem se zaslouženě stal domácí tým TJ Olympia Zlín A ve složení Róbert Valach, Adam Porteš, Robert Rajzl a Michal Krček. Tito borci nasbírali 1981,93 bodů Wilkse. Stříbrnou pozici obsadili s 1838,02 body obhájci zlata z loňského roku Milan Špingl, Milan Daňo, Martin Prokop a Pavel Hulák z Powerliftingu TJJM Chodov A. Bronzové medaile získali za 1800,24 bodů členové družstva TJ Sokol Nymburk A Jaromír Sršeň, Tomáš Břinčil, Michaela Drabálková a Leoš Balatka.

Že má Zlín opravdu špičkové závodníky, značí i fakt, že se umístili na předních příčkách v absolutním pořadí. Nejúspěšnější ženou byla v Lukově Eva Bánovská z týmu TJ Olympia Zlín B, která kromě rekordu v dřepu (152,5 kg v kategorii M1 do 57 kg) a rekordu v trojboji (395 kg) získala 471,35 bodů. Druhá příčka patřila za 451,04 bodů Michaele Drabálkové z Nymburka.

Mezi muži kraloval Róbert Valach z vítězného týmu, který za 980 kg získal 551,15 bodů. Druhé místo a 511,24 bodů vybojoval Milan Špingl z Powerliftingu Chodov. Třetí příčku s 504,55 body obsadil opět zlínský borec, talentovaný Adam Porteš. Ten navíc vytvořil nový národní rekord v mrtvém tahu (330,5 kg v kategorii juniorů do 105 kg).

Třetím rekordmanem se v Lukově stal Denis Zsibrita z Colbert Clubu SSK Vítkovice v bench-presu (140 kg v kategorii dorostu do 74 kg).

Soutěž jako tradičně proběhla svižně a v příjemné sportovní atmosféře. Zásluhu na tom má organizační tým v čele se Stanislavem Krčkem, nakladači, hlasatel i skvělý výsledkový servis, o který se postarali Tomáš Poles a Martina Koutňáková.

Jako tradičně jsem požádalo o rozhovor členy vítězného týmu.


Róbert Valach

Jak se ti závodilo?

Závodilo sa mi fajn. Súťaž bola pekne zorganizovaná. Všetko malo plynulý a bezproblémový priebeh.

Jak hodnotíš svůj výkon?

Môj výkon bol veľmi podpriemerný. Z predchádzajúcej súťaže som si doniesol zranenie ramena a k tomu som sa nejak nezmyselne vyčerpal v rozcvičovni. Takže cez bolesť a únavu som nastúpil a skoro to dopadlo pri drepoch osudne, ale ďakujem každému človeku, čo tam bol a dodal mi energiu zvládnuť aspoň jeden drep (375 kg). Bench-press som spravil taký priemerný výkon 275 kg, za čo som bol vďačný ku stavu môjho ramena. A mŕtvy ťah dopadol, ani neviem nájsť slová, ale takýto mizerný výkon si ani nepamätám. Súčet pod 1000 kg som už hodnú chvíľu nevidel, ale aj také dni sú...

Jak probíhala tvoje příprava na soutěž?

Príprava na súťaž nebola v podstate žiadna. Dňa 18. 11. 2017 som sa zúčastnil na súťaži, od ktorej som nevidel činku. Nie preto, že by som nechcel, ale nebol čas, a aj to sa asi podpísalo na výsledku.

Nejoblíbenější disciplína silového trojboje?

Najradšej mám asi mŕtvy ťah, nakoľko som v ňom aj najúspešnejší.

Reprezentujete stejný oddíl, cvičíte i ve stejné posilovně?

Áno, už siedmy rok trénujem s chalanmi v TJ Olympia Zlín a už by som to ani nemenil. Atmosféra, ktorú tam človek zažije, sa nedá často opísať slovami. (smích) Sme taká zdravá partia bláznov a mám to tam rád. A hlavne tréningové vybavenie tam človek pre trojboj nájde ako nikde.

Jaké máš další sportovní plány?

No, najbližší plán je vrátiť sa do kategórie do 120 kg. Takže redukcia hmotnosti o cca 15 kg a sezónu chcem začať na MSR RAW. Zatiaľ na budúci rok nemám žiadne extra plány.

Již několik let si Zlín udržuje prvenství v extralize. Jak to děláte?

No, na to je jednoduchá odpoveď. Predsa majú mňa. (smích) Ale nie, pravdaže žartujem. Myslím, že to bude tým, že je z čoho vyberať, aby sme to vždy správne zostavili. Veľmi ťažko sa stavajú dva kvalitné tými, ktoré chceme udržať v extralige. Spoločné tréningy tiež napomáhajú. Keď vidíme, že niekomu niečo nejde, alebo má zlé obdobie, tak si pomáhame a ženieme sa vpred. Tímový duch je veľmi dôležitý, hoc je to individuálny šport.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Určite všetkým ľuďom, čo sa prišli na súťaž pozrieť a podporiť nielen mňa, ale všetkých, nakoľko atmosféra dokáže spraviť strašne moc, a atmosféra bola perfektná. Chalanom z TJ Olympia Zlín patrí veľké ďakujem za podmienky, ktoré sa stále zlepšujú, a pomoc pri tréningoch. Ľuďom, ktorý ma podporujú. Michalovi Čaplovi za neustálu dôveru a podporu.


Robert Rajzl

Jak se ti závodilo?

Závodilo se mi perfektně. V domácím prostředí a za podpory domácího publika se závodí perfektně, a jelikož jako oddíl TJ Olympia Zlín pořádáme závody již mnoho let, jsou vždy perfektně připravené a zorganizované. Také díky super nakladačům se člověk cítí bezpečněji při svých maximálních pokusech a na výsledku to je znát!

Jak hodnotíš svůj výkon?


Robert Rajzl (v popředí vlevo)
Trochu jsem byl zklamaný ze dřepu, kde jsem dal takový svůj "standard", ale ve výsledku jsem si udělal osobák v mrtvém tahu, trojboji a nezranil se, takže super.

Jak probíhala tvoje příprava na soutěž?

Kvůli zranění jsem se začal připravovat až někdy od půlky září. Příprava nebyla ideální. Vzhledem k pracovní vytíženosti jsem stíhal tréninky pouze 2x týdně, takže to nebylo ideální, ale jak říká Michal Krček, ta síla tam pořád je!

Nejoblíbenější disciplína silového trojboje?

Jednoznačně dřep.

Reprezentujete stejný oddíl, cvičíte i ve stejné posilovně?

Převážně ano. Ve Zlíně trénovat trojboj v jiné posilovně ani nemá smysl a hlavně mě nikde jinde ten trénink ani nebaví.

Jaké máš další sportovní plány?

Kvalitně se připravit na nadcházející mistrovství Moravy a mistrovství republiky. A jednou snad dosáhnout takové té mojí mety a dřepnout 300 kg.

Již několik let si Zlín udržuje prvenství v extralize. Jak to děláte?

Zřejmě slušný oddíl. Ne, tak máme hlavně špičkové zázemí pro trénink a oddíl se o nás perfektně stará. Ať už formou doplňků stravy, pořizováním závodního vybavení (bandáže,dresy) atd. A zkrátka jsme všichni tady silní kluci.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Samozřejmě bych chtěl poděkovat celé TJ Olympia Zlín, Michalu Krčkovi za kvalitní zázemí pro trénink. Kamarádovi Honzovi Vavrušovi, který se mnou trénuje a stará se o mě. A samozřejmě velké díky mé drahé polovičce za pevné nervy, protože místo toho, abych byl s ní, jsem tři hodiny v posilovně na tréninku.


Michal Krček

Jak se ti závodilo?

Musím říct, že závody pro mě nebyly úplně ideální, jelikož jsem musel jako organizátor řešit spoustu záležitostí okolo chodu soutěže. Navíc jsem v létě prodělal také boreliózu, takže i po zdravotní stránce to bylo skutečně náročné. Musel jsem začít trénovat od začátku a kvůli tomu také upravit trénink. A aby toho nebylo málo, v závěru přípravy jsem si také poranil rameno. Skutečností, které nebyly úplně vhodné, bylo opravdu dost. O to víc jsem rád, že jsem závod zvládl poměrně slušně.

Jak hodnotíš svůj výkon?

Musím říct, že se svými výkony jsem docela spokojený, avšak zdaleka to nebylo mé maximum. Na přípravu jsem měl 7 týdnů, takže jsem se rozjížděl "na půl plynu". (smích) Ve srovnání s mými osobními rekordy jsem byl pod hranicí svých možností, avšak například dřep mě velmi mile překvapil. Co se týče bench-pressu a mrtvého tahu, jsem bohužel spokojen nebyl.

Jak probíhala tvoje příprava na soutěž?

Příprava probíhala především pod vedením mého otce a trenéra v jedné osobě Stanislava Krčka. Spoustu věcí jsme spolu konzultovali, zná mě skutečně dobře a vždy naprosto přesně ví, co je pro mě v danou chvíli nejlepší. Držel jsem se jeho rad, v tu chvíli mám jistotu, protože vím, že jsem v dobrých rukou. Mnohá léta zkušeností z něj dělají opravdu kvalitního trenéra, dokáže podpořit, ale také být kritický. Odhadne, kdy mám ještě rezervu, nebo naopak kdy jsem přetrénovaný a potřebuji pauzu. Za to mu samozřejmě patří obrovský dík.

Nejoblíbenější disciplína silového trojboje?

Silový trojboj musí člověk brát jako celek, od toho je to "trojboj". Zkrátka to patří k sobě jako pivo a pěna. Také nepijete pivo bez pěny, co? Já také ne. (smích) Kdybych měl skutečně říct, která disciplína je mi nejbližší, je to dřep. A důvod? Momentálně mi jde nejlépe, cítím progres, baví mě jak v tréninku, tak na soutěžích.

Reprezentujete stejný oddíl, cvičíte i ve stejné posilovně?

Na Lukově jsme měli dvě družstva. Tým A a tým B. Dohromady tedy 8 závodníků. Z toho 6 nás trénuje ve stejnojmenné posilovně u nás ve Zlíně - TJ Olympia. Pouze závodníci Adam Porteš a Zoltán Kanát trénují mimo. Adam z důvodu studia vysoké školy v Praze a Zoltán bydlí několik set kilometrů daleko, čili dojíždět na každý trénink je pro něj zkrátka nereálné.

Jaké máš další sportovní plány?

Od Nového roku mám plán skutečně nabitý. Chci se účastnit soutěží v kategorii open - mistrovství Moravy a mistrovství České republiky. Vše s vybavením, tzv. equip, neboť soutěže typu RAW příliš neuznávám. Vnímám je spíše jako lehký trénink. (úsměv) Čeká mě také velká změna, protože úderem roku 2018 spadám také do kategorie "masters" - závodníci starší 40 let. Zde se také chystám zúčastnit některých soutěží (mistrovství ČR a mistrovství Evropy).

Již několik let si Zlín udržuje prvenství v extralize. Jak to děláte?

Je to naše "know-how", které Vám nemůžeme sdělovat. (smích) Jediné, co můžeme prozradit, je fakt, že to všichni děláme srdcem, držíme spolu, stojíme při sobě, vzájemně se podporujeme. Jsme fajn parta pravých kamarádů, to nás spojuje a žene kupředu. A díky tomu jsme tam, kde jsme.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Poděkovat chci především našemu předsedovi Stanislavu Krčkovi, protože bez něj by tenhle oddíl nefungoval tak, jak funguje. Dále bych rád poděkoval také celému realizačnímu týmu, který se každoročně podílí na přípravě našich závodů, ať už po stránce finanční, či fyzické. Je hezké vidět lidi, kteří ve svém osobním volnu a bez finanční odměny pomáhají a dotváří tak naši soutěž jako jednu z nejhezčích v České republice. Děkuji samozřejmě také všem našim sponzorům, kterých je skutečně mnoho. Jmenovitě však musím zmínit stavební firma Navláčil, posilovnu TJ Olympia Zlín, Activlab sport a Český svaz silového trojboje. Na závěr bych také velmi rád poděkoval mé rodině a kamarádům, kteří mě maximálně podporují. Děkuji také Vám za rozhovor.


Adam Porteš

Jak se ti závodilo?

Závody byly skvěle uspořádané, takže se mi soutěžilo skvěle. V domácím prostředí je to vždy o něco lepší.

Jak hodnotíš svůj výkon a jak probíhala tvoje příprava na soutěž?

S finálním trojbojem jsem vcelku spokojený, jelikož jsem se na závody připravoval 2 týdny. Dřep mi vyšel dle předchozí představy. Benč se mi vcelku vydařil, protože jsem měl o něco lepší techniku než na dřívějších závodech. Na mrtvý tah jsem se těšil po celou dobu závodu, jelikož jsem si chtěl zapsat národní rekord 330,5 kg. Příprava na extraligu mi trvala asi 3 týdny. Předtím jsem trénoval pouze RAW, takže jsem se musel během krátké doby znovu naučit techniku v dresech.

Nejoblíbenější disciplína silového trojboje?

Nejoblíbenější je pro mě mrtvý tah, protože se v této disciplíně dokážu vždy silově překvapit. Mrtvý tah se dá neustále zdokonalovat s dostatečnou vůlí.

Zleva Robert Rajzl, Adam Porteš, Michal Krček a Róbert Valach

Reprezentujete stejný oddíl, cvičíte i ve stejné posilovně?

S kluky ze Zlína necvičím ve stejné posilovně, jelikož momentálně studuji v Praze.

Jaké máš další sportovní plány?

Můj sportovní plán v silovém trojboji je momentálně pokořit 350 kg na mrtvý tah. Budu se snažit zdokonalit spodní fázi tahu, protože jsem v ní zatím dost slabý.

Již několik let si Zlín udržuje prvenství v extralize. Jak to děláte?

Zlín má skvělou závodnickou základnu, perfektní liftery a výborné pomocníky na závodech, kteří jsou pro nás nejdůležitější. Jde především o spolupráci mezi závodníky a tu máme podle mě jednu z nejlepších u nás.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Chtěl bych poděkovat svojí rodině. Převážně svému otci Milanu Porteši, který mě jezdí podporovat každé závody a dělá mi obrovskou oporu při průběhu závodů. Dále bych chtěl poděkovat klukům ze Zlína, kteří mi na závodech pomáhali (Jan Vavruška a Pavel Kořének). Na závěr bych chtěl ještě poděkovat všem závodníkům za parádní závodní atmosféru.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra