Reklama:

Skvělý úspěch českého strongman týmu a Jirky Tkadlčíka na závodech v Ukrajině!

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Přední český strongman Jiří Tkadlčík, závodící v kategorii do 105 kg tělesné hmotnosti, o víkendu startoval na dvou mezinárodních strongman závodech právě této kategorie v ukrajinském městě Melitopol.

Prvním závodem byl sobotní Ultimate Strongman Deadlift World Championship do 105 kg, kde se sešlo 8 závodníků z Čech, Ukrajiny, Kanady, Norska a dalších zemí, aby bojovali o titul nejsilnějšího deadliftera roku 2017. Jiří nastoupil jako favorit soutěže, což v průběhu klání jasně potvrdil, a svým konečným pozvedem 382 kg získal nejen prvenství, ale především světový rekord v této váhové kategorii. Tomuto fenomenálnímu výkonu předcházelo ještě lehkých 360 kg, 340 kg a základní pokus s 300 kg.

382 kg však rozhodně nebyl podle slov Tkadlčíka strop - přestože má na tréninku pozvednuto i 400 kg, váha byla zvolena takticky a vyplatilo se.

Následující den - tedy v neděli - pak nastoupil na plac závodu Ultimate Strongman Team World Championship do 105 kg, kde, jak název napovídá, stanul spolu se svým československým týmem - Romanem Grigarem (též přerovský rodák), Janem Gruszkou a Jurajem Grigelem, aby se poprali o titul nejsilnějšího strongman týmu světa do 105 kg.

Závod se skládal z 5 disciplín - Medley (soubor několika disciplín), Axle zdvihu se 130 kg, čelního dřepu s 200 kg, Medley jednoruček (70, 80, 90 a 100 kg) a Atlasových kamenů o váze 160 kg. První disciplínu zvládl český tým bez větších problémů a zapsal 2. místo, které pak držel i po Axle zdvihu a dřepu. Kámen úrazu byl soubor jednoruček. Ty se zvedaly stále dokola po dobu 3 minut, podmínka pro to jít znovu kolo 70-80-90-100 a tím získat body byla ale vždy překonání stovky. Klukům se bohužel nepodařilo přes 100 kg dostat a tím pádem stáhlo Norsko bodový náskok a na Atlasovy kameny už jim chyběl na český tým jen bod a půl.

Na bronzovou pozici je definitivně odsunul Atlasův kámen, kdy jim k udržení se na 2. pozici chyběly dva přehozy Atlasu přes 1,25 m vysokou laťku. Norsko tyto přehozy zvládlo, a tak sebralo Česku stříbro i přes to, že Česko po vítězné Ukrajině závodu dominovalo.

I přes náročnost obou závodů Tkadlčík sezónu prozatím neuzavírá. V neděli 17. prosince ho totiž čeká ještě poslední a nejdůležitější závod nejen letošní sezóny - World´s Strongest Man do 105 kg v USA, kam odlétá už za 6 dní a kde se pokusí zakončit výborný rok ziskem nejprestižnějšího titulu tohoto sportu!

Celý průběh cesty na World´s Strongest Man včetně informací o závodu a výsledcích Vám přinese nejen Jiří na svých sociálních sítích (www.facebook.com/jirkatkadlcik), ale také my na Ronnie.cz!

K víkendovému vítězství i bronzovému týmovému místu gratulujeme a přejeme pevné zdraví a mnoho úspěchů na World´s Strongest Man!


Jiří Tkadlčík - mrtvý tah 382 kg na World´s Deadlift Ultimate Strongman Championship do 105 kg
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
Turakam (21:27) • Kareša mám rád, ale na videe skôr len vypočuť, lebo sa naň dívalo veľmi ťažko, kmital t...
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
th.0th (14:18) • Asi první video na tomto webu, které jsem skouknul celé bez přeskakování...*79*
magazínJak to bude s letošním EVLS Prague Pr...
hary97 (00:16) • Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci v rouškách a dodržovat 2m ro...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
reveira (18:30) • Zdravím Věrku a přeji ať se daří ve všem co dělá,a že toho není málo,jinak nohy pěkný,i...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
Paulie02 (14:51) • Je to dříč!!! ...jen se narodila ve špatném těle...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra