Reklama:
Zbývá už jen 30 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Sport Festival Slovakia 2017 byl svátkem neolympijských sportů

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Pavol Guga] V Trenčíně se na výstavišti Expo Center předposlední listopadovou sobotu (18. 11.) odehrál v pořadí již sedmý ročník festivalu neolympijských sportů. Sport Festival otevřel opět své brány, aby představil méně známé, ale i známé sporty návštěvníkům. Svým rozsahem a obsahem jde o vůbec největší akci svého druhu na Slovensku! Organizátoři Michal Čapla, Milan Gabrhel a Pavel Guga odvedli hodně poctivé práce.

Tradiční sporty jako silový trojboj, tlak na lavici, tlak na lavici tělesně postižených sportovců, silné ženy, silní muži, ale i fitness dětí, taekwondo či thajský box, to byly hlavní body celodenního programu.

V silovém trojboji nejvíce nazvedal Róbert Valach, který dosáhl totalu 1035 kg (405 kg, 280 kg, 350 kg). Připsal si i vítězství v přepočtu na Wilksovy body (581,64). Zároveň překonal svůj vlastní slovenský rekord v dřepu ve váhové kategorii nad 120 kg. Fridrich Matejík se specializuje na tlak vleže, kde drží výkonem 320 kg slovenský rekord ve váze nad 120 kg. V sobotu však absolvoval celý trojboj a výkonem 910 kg (320 kg, 320 kg, 270 kg) skončil v celkovém pořadí druhý se ziskem 514,34 Wilksových bodů. Třetí v individuálním pořadí mužských účastníků byl Robert Rajzl z České republiky se součtem 472,5 bodů za 697,5 kg (275 kg, 190 kg, 232,5 kg).

Róbert Valach

Nejsilnější ženou se na výstavišti stala Jana Vašková, z celkového triumfu v eurolize (5 kol) se radovala Češka Martina Dostálová, zlato mezi siláky do 90 kilogramů ukořistil Martin Pospíchal z České republiky, ve stopětce zůstal neporažený Pavol Horňák z Jakubova. V přestávkách zhlédli diváci ukázky šermu. O skvělé silácké náčiní se přičinila firma Forward-Fitness, za což jí nesmírně děkujeme!

Nemůžeme zapomenout ani na výborně připravený závody v rope skippingu, což byla soutěž ve skákání přes švihadlo, nebo world jumpingu neboli skákání na trampolínách. Svůj prezentační stánek měly i sport raffa bocca, lukostřelba nebo motocyklová federace. Návštěvníci si mohli vylézt i na horolezeckou stěnu, zastřílet si z luku, pro děti byly připraveny aktivity i ve stánku bandy hokeje.

Celý sportovní den vyvrcholil charitativním galavečerem, již 15. ročníkem Večera hvězd, na kterém jsme viděli desítku nejúspěšnějších sportovců v neolympijských sportech, trojici nejúspěšnějších juniorů a poprvé i nejlepší neolympijských tým. Mezi hosty jsme mohli vidět prezidenta Slovenského olympijského výboru pana Siekela nebo prezidenta konfederace sportovních svazů pana Kukumberga. Kulturním programem provázel Slavomír Jurko, zpívala zpěvačka Kristína. Ocenění za celoživotní přínos v umění si převzal spisovatel Rudolf Dobiáš, ve sportu olympijský medailista v boxu Ján Franek nebo autor myšlenky Večera hvězd Jozef Gabrhel. Výtěžek z akce putoval do centra sociálních služeb Čistá duše.

Sedmý ročník je již minulostí. Na různých sportovištích se setkalo více než sedm set závodníků a mohli jsme zhlédnout skvělé výkony. Děkujeme Ministerstvu školství, vědy výzkumu a sportu, Trenčínskému samosprávnému kraji, partnerům akce a všem sportovcům, návštěvníkům a svazům. Poděkování patří každému jednomu, kdo napomohl ke zdárnému průběhu celé akce. Pevně věříme, že za rok se společně setkáme už na osmém ročníku největší a jedinečné akce, na Sport Festivalu. Děkujeme.

Organizátoři Milan Gabrhel a Pavol Guga


Foto:
Jozef Benc


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 33 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVlastimil Kužel a Radek Filipi - trén...
Palec077 (08:49) • Byla to soutěž federace GPA/IPO (http://asupo.aap-powerlifting.com.ar/Docs/Eventos/Mund...
magazínVlastimil Kužel a Radek Filipi - trén...
Peter Ustinov (18:58) • Dobry den, nechci se Radka /ani nikoho jineho) dotknout, ale co je to za soutez, kdyz c...
magazínTipovací soutěž - Japan Pro 2019
LeToucan (12:17) • Ten Igor si teda dává nálož, zvládne vůbec tolik soutěží po sobě? :D
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra