Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

Českomoravský pohár v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen 2017 - reportáž a rozhovory

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Českomoravský pohár v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen 2017 - výsledky
V sobotu 4. listopadu 2017 se za účasti 41 soutěžících odehrál v Bohumíně Českomoravský pohár mužů a žen v klasickém silovém trojboji. Pořadatelství se ujal Martin Turek se svým týmem, který odvedl skvělou práci. Delegátem byl jmenován Alexandr Kolář a na pozicích rozhodčích usedli pánové Jaroslav Doleček, Radek Giebl a Stanislav Krček, který byl hlavním rozhodčím. O výsledkový servis se postarali Tomáš Poles s Martinou Koutňákovou.

Mezi 15 ženami kralovala Lenka Strolená z TJ Spartaku Chodov, která za svůj výkon v trojboji získala 387,18 bodů Wilkse. Stříbrnou pozici obsadila Tereza Korecká z Powerliftingu TJJM Chodov s 386,78 body. Třetí nejúspěšnější ženou se v Bohumíně stala s 370,63 body Monika Vindišová z Colbertu SSK Vítkovice.

Trojice nejúspěšnějších mužů se skládala ze samých velkých jmen. Absolutním vítězem se stal závodník z nejlehčí váhové kategorie do 93 kg Jakub Sedláček z TJ Autobrzdy Jablonec nad Nisou. Ten za svůj skvělý výkon (815,5 kg v trojboji) získal 513,36 bodů Wilkse. Stříbrný Pavol Demčák ze Sokola Nymburk se představil v kategorii do 120 kg. Ten za nazvedaných 800 kg obdržel 460,40 bodů. Bronzovou příčku obsadil s 457,56 body (822,5 kg) Milan Špingl (Powerlifting TJJM Chodov) z váhové kategorie nad 120 kg.

Nové dosažené rekordy:

 • Monika Vindišová: dřep 140 kg, ženy do 63 kg
 • Hana Takáčová: dřep 135 kg, ženy M1, M2, M3 nad 84 kg
 • Hana Takáčová: bench-press 97,5 kg, ženy M3 nad 84 kg
 • Hana Takáčová: mrtvý tah 150kg, ženy M1, M2, M3 nad 84 kg
 • Hana Takáčová: trojboj 382,5 kg, ženy M1, M2, M3 nad 84 kg
 • Jakub Sedláček: dřep 310,5 kg, muži do 93 kg
 • Karel Rada: dřep 281 kg, muži, muži M1 do 105 kg
 • Lenka Strolená: bench-press 80,5 kg, ženy do 63 kg
 • František Kružík: bench-press 175,5 kg, muži do 83 kg
 • Jiří Kadlec: bench-press 175 kg, muži M2
 • Jiří Kadlec: trojboj 720 kg, muži M2 nad 120 kg
 • Veronika Břízová: mrtvý tah 185 kg, žena do 84 kg
 • Martin Čech: mrtvý tah 220 kg, muži M1 do 66 kg
 • Jaroslav Šoukal: mrtvý tah 300 kg, muži M1 nad 120 kg
 • Jaroslav Šoukal: trojboj 845 kg, muži M1 nad 120 kg

Jako tradičně jsem i zde oslovila absolutní vítěze a poprosila je o krátký rozhovor. Tentokrát to byli Lenka Strolená  a Jakub Sedláček.


Lenka Strolená

Jak jste se dostala k silovému trojboji, jak dlouho cvičíte?

K silovému trojboji jsem se dostala v době, kdy jsem zkoušela naturální kulturistku. S přípravou mi pomáhala Gabriela Reifová, a když si všimla, že na nulách zvedám stejné váhy, tak se mne zeptala, jestli bych nechtěla zkusit silový trojboj. Hned jsem přikývla - cvičím už odmala, ale silový trojboj 3 roky.

Největší úspěchy?

Jsem několikanásobná mistryně republiky v RAW i EQUIP, mistryně republiky v bench-pressu, držitelka národních rekordů ve váhové kategorii do 63 kg. Mám 5. místo na mistrovství Evropy EQUIP v kategorii do 63 kg, 10. místo na mistrovství světa EQUIP v Orlandu.

Jak hodnotíte svůj pěkný rekordní výkon v Bohumíně?

Jsem s výkonem spokojená, ale nejela jsem na 100 %, jelikož za pár dní startuji na mistrovství světa v Plzni, tak jsem měla závody jako přípravný trénink, i když jsem málem ani nenavážila. Po cestě jsem se dost zalila vodou, byla jsem tedy skoro bez jídla a dva dny bez vody, ale ani se to nepohnulo. Večer před závodem jsem měla o kilo a půl více, než byla má váhová kategorie, takže jsem hodinu před závody ještě shazovala 700 g. Naštěstí se povedlo a síla zůstala. Ani jsem nečekala, že bych mohla vyhrát, napadlo mne to ve chvíli, kdy jsem měla náskok před svou soupeřkou, a už jsem si vítězství pohlídala. Velké překvapení a velkou radost mi udělalo vítězství v absolutním pořadí žen. A k tomu nový národní rekord v bench-pressu ve váhové kategorii do 63 kg. Takže velká spokojenost.

Další sportovní plány?

V nejbližší době mám v plánu se zúčastnit mistrovství světa EQUIP teď 15. listopadu 2017 v Plzni a 2. prosince mám závody v bench-pressu tady u nás ve Fitness Ural. Do konce roku bych chtěla překonat světový rekord na 6 hodin ve shybech. A co přijde dál, se uvidí. (úsměv)

Oblíbený cvik?

Jednoduchá otázka, ale těžší odpověď. Jelikož miluji pohyb, nejvíce mne baví mrtvý tah, shyb a klik.

Zbývá Vám čas na další koníčky?

Můj život je mým koníčkem. Pracuji totiž jako instruktorka a trenérka ve Fitness Ural. Ta práce mne baví, naplňuje mě a je mi koníčkem

Jak často trénujete?

Dá se říct, že téměř nonstop, odpočinek je pro mne cizí slovo. Silový trojboj trénuji tak 3 - 4x v týdnu a do toho mám další aktivity. Už jen tím, že dělám trenérku jak osobních tréninků, tak i skupinových lekcí, jsem neustále v pohybu. Jako doplněk využívám workout - cvičeni s vlastní váhou, které je mi velkým přínosem.

Používáte nějaké doplňky výživy?

Ano, ale moc jich není. Většinou je to nějaký ten nakopávač, při tréninku maltodextrin, po tréninku protein. Oblíbené mám kofeinové žvejky.

Účastníte se soutěží EQUIP i RAW? Co Vám více vyhovuje?

Ano, účastním se obojího. Každá soutěž má své, ale více mi vyhovuje RAW, protože tam se vždy ukáže, jak na tom silově jste. V dresu je to dost o technice a někdy i o štěstí, jak Vám dres sedne atd.

Chcete touto cestou někomu poděkovat?

Moc ráda. Nejdřív poděkuji Vám za oslovení. Chtěla bych poděkovat mé trenérce Gabriele Reifové, která mi v přípravě pomáhá a věnuje mi svůj čas. Ale nejen jí, všem kolegyním v práci, se kterými si vycházíme vstříc a podporujeme se navzájem. Děkuji hlavně Romaně Štěpánkové, která mi vytvořila úžasné zázemí pro trénovaní ve Fitness Ural, kde mám vše, co potřebuji, děkuji za její důvěru. Dále přátelům za jejich podporu, povzbuzování i motivaci. Rodině, která, ať dělám cokoli, vždy stojí při mně. V neposlední řadě oddílu TJ Spartak Chodov a i oddílu TJ Vejprnice, které mi vždy, když potřebuji, pomohou.

Děkuji za rozhovor a přeji Vám, ať se Vám splní všechny cíle a plány.


Jakub Sedláček

Jak hodnotíš svůj výkon v Bohumíně?

Byl to můj standardní výkon.

Vím, že jsi držitelem evropských rekordů v bench-pressu a dřepu a národních rekordů. Co ještě považuješ za své největší úspěchy kromě několikanásobných absolutních vítězství na mistrovství ČR?

Jsem mistr světa v trojboji, mistr Evropy v bench-pressu, třetí na mistrovství světa v trojboji. To vše v klasickém silovém trojboji.

Právě jsem se chtěla zeptat, zda neplánuješ soutěže EQUIP?

Ne, to určitě neplánuji.

Jaké máš další sportovní plány?

Hlavně se nezranit, to je důležité, spousta lidí se úplně zbytečně zraní, když jsou neopatrní. A jinak se uvidí, každý rok je jiný.

Co dále plánuješ?

Letos už žádné další soutěže nejsou, až v příštím roce. To plánuji opět soutěžit v klasickém silovém trojboji i bench-pressu.

Máš v plánu i ME a MS?

To ještě uvidím, já to řeknu jednoduše, nemám skoro žádné sponzory, tak počítám pouze se soutěžemi, které se konají v Evropě. Nemůžu si brát dovolenou a ještě do toho dávat peníze.

To je škoda, máš velký talent i úspěchy.

Je nevýhoda, že v tomto sportu nikdo nic za úspěchy nemá. Jenom přicházím o všechnu dovolenou v práci a pak ani nemůžu nikam jezdit.

Tak ti ani nezbývá čas na jiné koníčky?

Ani ne, práce, trénink a někdy jeden dva dny volna.

Jak často trénuješ?

Třikrát v týdnu.

Jaké upřednostňuješ tréninky? Co ti vyhovuje?

Cvičím hlavně to, co obsahují soutěžní disciplíny, trénuji zejména tyto cviky a k nim nějaké doplňovačky.

Která disciplína ti vyhovuje nejvíce?

To bude asi benč, u toho se můžu alespoň chvilku natáhnout.

Máš nějakého stálého sparingpartnera?

Cvičím většinou s tátou, chodíme spolu trénovat.

On je zároveň tvým trenérem?

Trénujeme se každý sám a oba si do toho kecáme.

Jaký máš jídelníček? Používáš nějaké doplňky výživy?

Hodně piji kolu, jím rád sušenky, chipsy, špagety, rýži. V období, kdy závodím, mám kreatin a BCAA.

Kde potom bereš takovou ohromnou sílu?

Já ani nevím, ale musím zdůraznit, že letos už mám za sebou šest dopingových testů, dvakrát za mnou byli i v práci.

Předpokládám, že všechny výsledky byly negativní.

Ano, a aspoň poznávám nové lidi.

Tím jsme se dostali k našemu poslednímu rozhovoru před šesti lety, kdy jsi prohlásil, že by ses k anabolickým steroidům nikdy nesnížil. Máš stále stejný názor?

Ano, já to brát nikdy nebudu, bylo by mi to k ničemu. Nechápu, proč to lidi berou, když to sami nezvládnou a musí si vypomáhat nějakými zakázanými látkami. Pár let to bude dobré a pak půjdou do kytek.

Jak regeneruješ?

Ani moc ne. V době soutěží si držím výkonnost až do posledních závodů. Mně to tak vyhovuje, pak mě nic nebolí. Odpočívám, jen když jsem nemocný.

Kde pracuješ?

V Poniklé ve firmě Singing Rock, s.r.o., horolezecké potřeby.

Máš ještě nějaký nesplněný sportovní sen?

Jak jsem již říkal, hlavně se nezranit. Když se člověk zraní na závodech, pak nemůže do práce a přijde o peníze. Nejsme profesionálové, jsme samí amatéři. Máme tento sport jako hobby.

Chceš ještě něco sdělit čtenářům?

Napište tam, že si mnoho lidí myslí, že za dobré výsledky na ME a MS dostáváme nějaké peníze. Nedostáváme nic. Máme to všichni jenom jako hobby a z těchto vrcholných soutěží si odvezeme pouze medaile, kterých si samozřejmě vážíme. Smůla je v nedostatku sponzorů. Musím ale také říct, že ČSST nám reprezentantům něco dává.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Ano, tátovi.

Děkuji za rozhovor, přeji ti hodně štěstí, zdraví a doufám, že se najde vhodný sponzor, který ti umožní účast na všech vrcholných soutěžích, kde bys naši republiku jistě skvěle reprezentoval.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra