Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Jirka Tkadlčík si odvezl z Moskvy dvě třetí místa

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

[Text: Jiří Tkadlčík] Uplynulý víkend jsem po asi dvouměsíční pauze opět stanul na závodních prknech - tentokrát hned dvakrát ve dvou různých sportech na největším ruském fitness festivalu SN Expo 2017 v Moskvě.

Jak jsem již avizoval, dostalo se mi velké pocty v podobě pozvánky na světový šampionát v crossliftingu, který organizoval sám Dmitry Klokov - hvězda nejen v Rusku a především velký dříč a vynikající vzpěrač. Neváhal jsem ani minutu a rozhodl se využít této nabídky a předvést to nejlepší. Velkým překvapením a skvělým doplněním pak byla i druhá pozvánka na mistrovství světa organizace WRPF (World Raw Powerlifting Federation), které se konalo v organizaci fenomenálního trojbojaře Kirilla Sarycheva o den později na stejném festivalu a kde šlo v mém případě o závod v deadliftu s trhačkami a bez nich. Právě tuto variantu Kirill zavedl jako doplňující, avšak o nic méně prestižní.

Do Moskvy jsme odlétali v pátek - den před závodem v crossliftingu - a v klidu si prošli celé připravované expo i část Moskvy. Už v tento den jsem se setkal s Dmitrym, který mi ochotně vše ukázal a nechal mě zkusit veškeré chystané vybavení. Vážení proběhlo až v sobotu ráno před závodem, vzhledem ke kategorii do 110 kg jsem ale neměl žádný stres ze stahování váhy, a tak mi na čase vážení v podstatě nezáleželo. Prošli jsme si celé expo, které by množstvím stánku a hvězd rozhodně mohlo konkurovat Arnold Classic, v některých věcech pak například africké Arnold Classic určitě trošku předčilo.

Kolem 14. hodiny jsem se šel rozcvičovat a poslechnout si pravidla, která nám byla přeříkána i v angličtině, což je rozhodně velké plus a pro mě zásadní věc. Hned potom si mě vzal do parády Dmitryho fyzioterapeut a musím poznamenat, že velmi úspěšně. Nahodil mi zpět i to, co jsem snad vyhozené ani neměl, a cítil jsem se najednou naprosto skvěle!

Sranda mě ale přešla v prvním heatu, kdy jsem si opravdu sáhl na dno. Celkem nás bylo v kategorii deset, startovalo se po pěti lidech v heatu, takže vše probíhalo velmi rychle a svižně - až na mě. :-)

Semifinále

 • zdvih klády 7x 85 kg
 • mrtvý tah na axle ose 7x 105 kg
 • trh 7x 80 kg
 • Atlasův kámen 7x 80 kg
 • přemístění a výraz dvou kettlebellů zároveň 7x 30 kg
 • pneumatika 6x 130 kg
 • kufry 90 kg v každé ruce na 20 m

Musím říct, že ač to na papíře nebo rozložené do několika minut nebo tréninku vypadá jako nic, máte-li na tohle všechno maximálně 7 minut, úsměv Vám na rtech rozhodně zmrzne.

Kláda, mrtvola i trh byly víceméně na pohodu, tady jsem totiž využil vytrvalosti ze strongman sportu (disciplíny trvající do maximálně 2 minut), Atlas byl ale velmi zlomový. Začaly brutálně docházet dech, síla i dynamika a v kombinaci s vysoce dynamickými cviky jako výraz kettlebellu a pneumatika to bylo doslova vražedné.

Ze strongmanů jsem zvyklý na ledacos, ovšem kombinace sedmi cviků po sedmi opakováních a sprintem, to moje 110kg tělo úplně nezvládlo. Místy jsem si přál, aby zazněl gong s koncem časového limitu a já nepostoupil, podvědomě jsem ale dal do heatu vše a doběhl do cíle jako druhý a tedy (bohužel) postoupil do finále!

Po heatu jsem zažil něco, co jsem nezažil za celých 15 let cvičení. Pískání v uších, slepota, jediné, co jsem mohl, bylo ležet a dýchat. Po chvíli mě "probudili" asistenti čpavkem a já si na dalších 10 minut lehl bokem ze závodního placu a snažil se zmátořit. Potom, co jsem doplnil cukry, prošel se venku na vzduchu a 20 minut chytal dech, jsem byl jakž takž schopný zase fungovat a jen jsem doufal, že finále nebude hned. Nakonec jsem do něj nastupoval lehce nesvůj asi o hodinu později.

Finále

 • čelní dřep + výraz nad hlavu 7x 110 kg
 • mrtvý tah 7x 160 kg
 • trh axle osy z visu 7x 65 kg
 • jednoručka 7x 55 kg
 • trh jednou rukou 7x 65 kg
 • pneumatika 6x 130 kg
 • běh s yokem nad hlavou 95 kg na 20 m

S prvním cvikem byl u mě problém už v tréninku vzhledem k zánětu šlach a skoro nulové schopnosti udržet činku takto na čelní dřep a následný výraz, na place jsem proto rozložil sedm opakování do tří sérií a mezi nimi odložil vždy činku do stojanu. Stálo mě to sice cenné vteřiny, ale bylo to to nejrozumnější, co se dalo dělat. Následný deadlift byl opět naprosto v pohodě, trh axle osy z visu jsem také přešel vcelku dobře, ovšem za cenu velké ztráty dynamiky, která definitivně "odešla" na jednoručce. Trh jednou rukou už pak byl nad moje síly, navíc o pár sekund později vypršel i časový limit.

Věřím, že kdyby byl tento heat jako první, dokončil bych ho možná jako vítěz, byl totiž mnohem silovější a mně příjemnější, nicméně bylo to tak, jak to bylo, a já skončil i s nedokončeným heatem na krásném 3. místě!

Pocity po závodech byly skvělé, strašně jsem si to celé užil, a i když jsem byl vyčerpaný, zašli jsme s dnes už kamarády - soupeři z Melbourne na večeři probrat celý závod, který byl pro mě strašně cennou zkušeností a zase něčím novým - a to mám rád. Nejde o to jet celý život "to svoje", občas je dobré zkusit i něco nového a nechat si trošku nakopat zadek, aby byl člověk stále nohama na zemi.

Výsledek totiž ukazuje jasně, že síla je relativní. Shodli jsme se se soupeři, že například kládu nebo mrtvý tah na maximální sílu mám výkonnostně největší, ale na takovémto závodě to nehraje žádnou roli a natrhne Vás i borec, který zdaleka není na "maximálku" tak silný. Je proto směšné bít se do prsou, že jsou to oproti strongmanům "jen crossfiťáci", protože tito "crossfiťaci" zkrátka jen cvičí jinak a rozhodně mají co předvést (mám samozřejmě na mysli závodníky crossliftingu, nevím ale, jak jim říkat).

Ale abych se vrátil zpět - když mi Dmitry předával cenu, ptal se, jaký mám názor na závod. Odpověděl jsem, že konečně můžu říct, že vím, co je to crosslifting. Nejen z videí, ale na vlastní kůži - tak, jak to má být, aby mohl člověk něco posoudit. Odpověděl mi: "A co říkáš? Kašleš na to?" A moje odpověď? "Tak to ani omylem, Dmitry!" :-)

Ještě ten den mi přišla pozvánka na jeho letní crossliftingové hry a padly i nějaké návrhy na spolupořádání na Ukrajině, takže mise splněna! Svět o nás ví a sport může a bude růst, na tom bych se u nás velmi rád podílel, i když si svůj crosslifting teď v tréninku na Official Strongman Games 2017 (o titul World's Strongest Man do 105 kg, pozn. red.) zase upravím pro svoje potřeby.

Oproti této nové zkušenosti pro mě závody v deadliftu druhý den byly jasné a víceméně rutinní, i když i tady byly překvapivé okamžiky, především v chování některých závodníků i pořadatelů.

Musím říci, že kulisy i závodní prostředí byly perfektní, vysoce atraktivní, poutavé, velmi tomu ale ubírala špatná organizace, včasné neinformování závodníků o čase startu kategorie i absolutně žalostná znalost angličtiny (nebo neochota tak mluvit, nevím), která se projevila u nejasností v pravidlech i jinde.

K závodu bych dodal jen to, že jsem tahem 340 kg obsadil 3. místo v kategorii do 110 kg, můj maximální tah bez trhaček (neuznaný) byl pak 352,5 kg, což je na prknech můj osobní rekord, a s trhačkami pak 360 kg (výsledek bohužel nevím). Tímto základním pokusem jsem také skončil kvůli prevenci zranění.

Celkově jsem se několikrát pozastavil nad pozadím těchto závodů a musím říci, že co do organizace a celkového chování k závodníkům je pořadatelská činnost velkých závodů u nás v ČR na vysoké úrovni.

Velkým zážitkem pro mě ale bylo vyhlášení, kdy jsem stál na jednom stupínku s takovým dříčem, jako je novodobý fenomén Yury Belkin, což je velká čest, a proto budu na závod vzpomínat rád a v dobrém!


Jiří Tkadlčík na Světovém poháru v crossliftingu 2017 - semifinále

Včerejší crosslifting!! Semifinálové kolo, 2. v heatu a přes 6 minut pekla! Kdo má koule, zkuste to! Semifinále: Loglift 7x 85kg Deadlift na axle ose 7x 105kg Trh 7x 80kg Atlasův kámen 7x 80kg Přemístění a výraz 2 kettlebelů zároveň 7x 30kg Pneumatika 6x 130kg Kufry 90kg v každé ruce na 20m Pro 110kg strongmana peklo! :D ..Ale bohužel jsem postoupil:D Finále nahrajeme zítra! ⬇⬇⬇ ■ http://www.jiritkadlcik.cz ■. □ Tréninky □ Plány □ Oblečení □. ■ httpwww.czechvirus.cz ■ SLEVOVÝ KOD 》》》 JT7 《《《 • TEAM TKADLCIK •

Zveřejnil(a) Jiří Tkadlčík - Strongman & Powerlifter dne 29. říjen 2017


Jiří Tkadlčík na Světovém poháru v crossliftingu 2017 - finále

Finále crossliftingu! Opět posílám disciplíny, tentokrát spíš silovejsi - nebyt vyčerpání, mohlo z toho být super kolo, ale jeli jsme ho cca hodku a pul po ,,semi" takže KO :D Popravdě jsem přes trhy jednou rukou pak už skrz nulovou dynamiku nedokázal projít, nicméně na tréninku si brzy zkusím něco po svém, co mi pomůže i na WSM - cca 5-7 cviků ale se 3 opakováními a výrazně vyšší vahou na čince, aby mi to dalo to, co potřebuju! Mimochodem, Dmitry Klokov mi při předání cen říká, Tak co?? - Super, už vím, co je to crosslifting - A sereš na to? - Ani náhodou, naopak! :D Čest tu být, zkusit to a rozhodně to vidím jako supr cestu jak se moc nehutnovat ale makat, až budu mít po sezoně strongmanů. ⬇⬇⬇ ■ http://www.jiritkadlcik.cz ■ □ Tréninky □ Plány □ Oblečení □ ■ http://www.czechvirus.cz ■ SLEVOVÝ KOD 》》》 JT7 《《《 • TEAM TKADLCIK •

Zveřejnil(a) Jiří Tkadlčík - Strongman & Powerlifter dne 29. říjen 2017


Jiří Tkadlčík na mistrovství světa organizace WRPF 2017 - mrtvý tah

Tak - co říct! Těšil jsem se jako prase na závod, kde je čest stát. Den je u konce a já posílám video z RAW kategorie bez trhaček, tah 340kg ještě platný a pak neplatných 352.5kg. Já si pokus rozhodně uznávám jako nejpěknější tah bez trhaček co jsem za poslední dobu přes 350kg dal a nevidím tam nic, co by byl důvod neuznat a proč nemávnout. Trápení nahoře jsem prostě nepochopil, nicméně jsem sportovec a nebudu řešit sračky, takže jsem odpověděl v následující kategorii s trhačkama (druha soutěž) tahem 360kg jak můžete taky vidět, a šel domů. :D Beru tedy 3. místo v kat. 110kg, papírově byli v kategorii i závodníci s výsledky ze včerejšího trojboje, kteří dnes vůbec nezávodili, to je podle mě trošku nešťastně vymyšlené, nicmene jsem si prostě potvrdil, že definitivně končím se závody v powerliftingu, není to má cesta a držel jsem se kvůli tomu dost dlouho v kruhu, což už nechci a chci jít dopředu svým směrem. :) Díky všem za podporu, těším se zpět do tréninku a hlavně na WSM - už za měsíc a půl, to bude to pravé!! PS: Nikdy si v Rusku nezapomeňte závodní singlet, který vám pak půjčí hodní ukrajinci, asi chápete, že? :D :D

Zveřejnil(a) Jiří Tkadlčík - Strongman & Powerlifter dne 29. říjen 2017


Jiří Tkadlčík na závodech v Moskvě - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.11.15:10dozahranici - potrebuji tvoji silu vyuzit na stavbe!+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 104 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (18:12) • Copak Tommy? Sám se mi to bojíš napsat? :) th.0th : Uznávám, že způsob, kterým jse...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (18:09) • On právě vyhrál díky té estetice. Sedlo si víc věcí dohromady jako v roce 2008. Stávají...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Blaster (11:22) • Pritom chrbat ma Rhoden ako slabinu.... Spolu s pazami. Vlastne cely jeho vrch je slabi...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
70mMyW!53 (10:27) • th.oth.... konecne nekdo napsal to co mam v sobe uz delsi dobu (hlavne teda to jak leze...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Chargy (09:28) • S `objemem` souhlasím, tam mi to trochu ulítlo, to uznávám, ze školy už jsem docela dlo...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra