Reklama:

Strongman Opava 2017
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Ke sportovní akci GP PEPA Opava, která se konala 28. října, neodmyslitelně patří i sportovní klání strongmanů. Stejně jako minulý rok zvolili pořadatelé formát amatérské ligy (ČSL) s profesionální (ČPSL) dohromady, všichni závodnici měli stejné disciplíny, ale s rozdílnými váhami. Akci za Českou národní federaci strongman uspořádali bratři Martin a Miroslav Motáňové. Píšťalku měl na starosti Pavel Cháma a zapisovatelku dělala partnerka jednoho ze závodníků Karin.

Do Opavy se sjeli čtyři profesionální strongmani a sedm amatérů, kteří se spolu měli popasovat v několika disciplínách, které pro ně byly připraveny v nákupním centru OC Breda & Weinstein. Se studeným počasím se strongmani museli vyrovnat jen u první disciplíny, kdy se přitahoval šestiapůltunový nákladní vůz vsedě za pomoci lana. Jakmile jedenáct borců otestovalo své úchopy, sílu zad a trochu té motoriky, přesunuli se dovnitř na další disciplíny. Amatéry čekal Axle Deadlift o váze 250 kg a profesionály 290 kg. Z amatérské divize se předvedl Ondřej Havránek, který disciplínu bezkonkurenčně vyhrál. U profesionálů to pak samozřejmě nebyl nikdo jiný než Čestmír Šíma, který patří k nejlepším českým deadlifterům. Obrovskou smůlu měl Radek Paták, který si u druhého nebo třetího opakování poranil bicepsovou šlachu a musel odstoupit ze soutěže, na tu byl opravdu namotivovaný, protože ji loni vyhrál. Dále tak pokračovali už jen tři profesionální strongmani.

Ty v nákupním centru čekala poslední disciplína, přenášení 340kg ohrady na 25 metrů. V té předvedli parádní výkony Zdeněk Teplárek i Jiří Vytiska, ovšem na železný úchop Čestmíra Šímy to nemělo. Amatéři měli na ohradě 300 kg a nejparádnější výkon patřil Michalovi "Poker Face" Šulcovi z Plzně, který letos předváděl celý rok neuvěřitelné výkony. Profesionálové už měli hotovo, neboť zdvih klády je čekal až na hlavním pódiu Slezského divadla, kde probíhala kulturistická část GP PEPA Opava. Amatéři si to mezi sebou na kládě rozdali ještě v obchodním centru. Vítězem celého klání se stal amatérský závodník Tomáš Hamák, na druhém místě se umístil Ondřej Havránek a třetí místo vybojoval Michal Šulc. Poslední jmenovaný se ale díky bodům v celkovém žebříčku České strongman ligy stal absolutním vítězem a kromě poháru a věcných cen dostal i status nového profesionálního strongmana pro rok 2018.

Závodníci se krátce občerstvili, odpočinuli si a přesunuli se do již zmiňovaného Slezského divadla, kde je čekal 140kg Log Press. Ten se od Log Liftu liší tím, že kládu závodníci po každém úspěšném tlaku nad hlavou nemusí znovu pokládat na zem, ale mohou ji položit jen na hrudník a nasázet tak více opakování. Zdeněk Teplárek si letošní první ročník mezi profesionály užil a ukázal, že se rozhodně neztratí, určitě bude ale muset ještě pořádně zapracovat na formě a technice, pokud pomýšlí na vyšší příčky. Čestmír Šíma se netají tím, že ho dlouhodobě sužuje zranění ramene, které mu nedovoluje předvést takové tlaky, jaké předváděl dřív, doufejme, že se to zlepší a bude moct vytěžit ze svého těla maximum. Jiří Vytiska měl letos opravdu náročnou sezónu a byla na něm vidět stejně jako na ostatních velká únava, i přesto předvedl na pódiu několik parádních tlaků obrovské dřevěné klády a vybojoval tak první vítězství na soutěži Strongman Opava. Zároveň získal potřebné body do žebříčku České profesionální strongman ligy, kterou vyhrál.

Po skončení celé soutěže se strongmani přesunuli na místo, kde byli ubytováni, a vydali se společně s pořadateli na vyhlášený raut do jednoho opavského kostela. A co ti noví profesionálové? Prvním zmíněným profesionálem je Michal Šulc, který se mezi ně podívá na základě výhry v ČSL. K němu se připojí pánové Vladimír Kůta, Lukáš Patera, Dominik Hušek Ondřej Havránek a Matouš Fritsch, kteří dostali nabídku na přestup do profíků na základě jejich výkonů v letošním roce. Do žil profesionální divize se tak přilije čerstvá krev v podobě šesti borců, rozhodně se máme na co těšit, protože mnozí z nich letos předváděli fenomenální výkony.

Česká profesionální strongman liga - výsledky
pořadíjméno
1.Jiří Vytiska
2.Čestmír Šíma
3.Zdeněk Teplárek
4.Radek Paták

Česká strongman liga - výsledky
pořadíjméno
1.Tomáš Hamák
2.Ondřej Havránek
3.Michal Šulc
4.Josef Ulbrich
5.Lukáš Kadlec
6.Vladimír Kůta
7.Pavel Šulák


Strongman Opava 2017 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
Turakam (21:27) • Kareša mám rád, ale na videe skôr len vypočuť, lebo sa naň dívalo veľmi ťažko, kmital t...
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
th.0th (14:18) • Asi první video na tomto webu, které jsem skouknul celé bez přeskakování...*79*
magazínJak to bude s letošním EVLS Prague Pr...
hary97 (00:16) • Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci v rouškách a dodržovat 2m ro...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
reveira (18:30) • Zdravím Věrku a přeji ať se daří ve všem co dělá,a že toho není málo,jinak nohy pěkný,i...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
Paulie02 (14:51) • Je to dříč!!! ...jen se narodila ve špatném těle...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra