Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Na Mistrovství ČR juniorů do 20 a 23 let ve vzpírání padaly rekordy

Ronnie.cz > Powerlifting > Vzpírání

[Text: Julie Švecová] V sobotu 7. října 2017 proběhlo v Sokolově vzpěračské mistrovství ČR juniorů do 20 a 23 let. K vidění byly napínavé boje i úctyhodné výkony. Reprezentanti předvedli perfektní techniku, kterou méně zkušení závodníci mohli odkoukávat.

Nejméně zastoupená byla kategorie do 56 kg, kde jediný závodník Nikolas Brezina z Havířova získal titul za 180 kg ve dvojboji. V ostatních kategoriích došlo oproti nominační startovní listině k mnoha změnám. Někteří závodníci nepřijeli a spousta jich změnila váhovou kategorii.

Nejlepším závodníkem soutěže byl Petr Mareček z Boskovic s 361,45 Sinclairovými body. S trhem 141 kg vytvořil nový národní rekord v kategorii do 85 kg. Druhý nejlepší výkon podal David Mahovský z PSKO Praha pod vedením Luďka Bečváře s 351,22 body. Třetím byl s 343,43 body Petr Stránský z TJ Start Plzeň, který vytvořil v kategorii do 69 kg hned dvakrát nový rekord ve dvojboji - 251 a 257 kg, v trhu 116 kg a v nadhozu 141 kg.

Přes 300 bodů získali ještě další výborní vzpěrači. Jakub Gorný, který měl číslo 300 i ve dvojboji, Josef Kolář, který měl šest platných pokusů a povedly se mu osobní rekordy, Jiří Bárnet a František Polák, na jejichž techniku se v nízké váhovce velmi dobře dívalo, Jan Hanáček, který kromě vzpírání dělá i silový trojboj a povedlo se mu šest platných pokusů. Dále sem patřili Jakub Kubík, Matěj Jakubíček a nakonec Jan Balogh, který měl těsně třísetbodovou hranici a díky ní i bronzovou medaili. Osm závodníků mělo platné všechny pokusy.

V Sokolově se vzpírá v suterénu, kde není signál. Proto bohužel nebyl možný přímý přenos a ani technické zabezpečení nemohlo být takové jako jinde. V rozcvičovně se pokusy zapisovaly "postaru" na velkou tabuli bílou křídou. Mělo to své kouzlo. Obzvlášť když zapisovala Dana Zronková.

Na místě byl i slušný bufet s občerstvením, dostatek laviček k sezení, prostor na předzávodní masáž a hezké byly i trofeje, které si mistři a vicemistři odnášeli.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.

Za poskytnutí videozáznamů děkujeme Petru Marečkovi.


Mistrovství ČR ve vzpírání juniorů do 20 a 23 let 2017 - fotografie


Petr Mareček - trh 115 kg


Petr Mareček - trh 130 kg


Petr Mareček - trh 141 kg


Petr Mareček - nadhoz 130 kg


Petr Mareček - nadhoz 150 kgLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
LeToucan (17:35) • Ona to sla nahlasit tusim jeste ten den na policii. Takhle pozde doslo az k samotnemu z...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (17:22) • Téměř rok po onom incidentu?
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
70mMyW!53 (16:33) • Jan777: naprosto souhlasim,az na jednu vec: ze jeho DNA nasli v jejim tele
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Jan777 (23:04) • Myslím, že oni sami dělají vše pro to, aby se z Olympie-svátku všech kulturistů a fanou...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (23:01) • Už jsem to právě zaznamenal. Údajně má vítězi připadnout jeden milion dolarů. Což je te...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra