Reklama:

Mistrovství Moravy v silovém trojboji družstev 2017 - reportáž, rozhovory a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství Moravy v silovém trojboji družstev 2017
- výsledky
V sobotu 30. září 2017 se v Krnově konal 4. ročník Mistrovství Moravy v silovém trojboji družstev. Klání se účastnilo 36 soutěžících v 9 týmech. Ředitelem soutěže byl pan Václav Stuchlík. Na pozicích rozhodčích usedli pánové Stanislav Krček, Alexandr Kolář a Zdeněk Zvonič. Delegátem a zároveň hlasatelem mistrovství byl jmenován pan Ivan Karpíšek.

Týmy se utkaly nejen o medaile, ale i o postup na Mistrovství České republiky v silovém trojboji družstev v příštím roce. Které z týmů postoupí, záleží na výsledku z mistrovství Čech a také na tom, kolik bodů získají družstva na letošním mistrovství ČR, které se koná 2. prosince 2017 ve Zlíně.

Vítězným se stalo domácí družstvo TJ Lokomotiva Krnov ve složení Tomáš Juříček, Jiří Škapa, Jan Pavlíček a Jan Králík. Ti vybojovali celkem 1617,79 bodů Wilkse. Stříbrné medaile získali závodníci z týmu SK Fitness Gym Olomouc Stanislav Macák, Josef Lipka, Jakub Veselský a Martin Štappl, kteří za své výkony obdrželi 1535,07 bodů. Třetí, bronzovou pozici obsadili s 1477,05 body soutěžící z týmu TJ Sokol Vranovice Pavel Pláteník, Pavel Bílek, Jiří Furch a Oldřich Halfar.

Kromě nejúspěšnějších družstev byli vyhlášeni i nejlepší závodníci. Mezi muži kraloval a s přehledem zvítězil domácí závodník Tomáš Juříček. Ten svému týmu pomohl 507,86 body Wilkse. Druhý nejsilnější muž Pavel Pláteník přijel z Vranovic a jeho příspěvek družstvu měl hodnotu 436,55 bodů. Třetím nejlepším mužem se v Krnově stal olomoucký Stanislav Macák s 434,70 body.

Žen a dívek se do Krnova sjelo osm. Tou nejlepší byla vyhlášena Kristýna Obršlíková z Rosic. Ta svému týmu přispěla 344,48 body. Závodnice na druhé i třetí pozici jsou reprezentantky oddílu Colbert Club SSK Vítkovice. Stříbrná Sára Halasová získala 322,42 bodů a její oddílová kolegyně Deborah Rumanová 307,53 bodů.

Soutěž proběhla ve svižném tempu a příjemné atmosféře. Nemalou měrou tomu napomohl organizační tým pod vedením pana Václava Stuchlíka a Tomáš Poles s Martinou Koutňákovou, kteří zajistili výsledkový servis. Poděkování kromě výše jmenovaných zaslouží i nakladači a sponzoři této soutěže.

Jako tradičně jsem i tentokrát oslovila absolutní vítěze soutěže, kterým jsem položila pár otázek.


Tomáš Juříček

Jak ses dostal k silovému trojboji?

K silovému trojboji jsem se dostal celkem náhodou. Když mi bylo 18 let, konala se u nás v Krnově vánoční cena v benči. Říkal jsem si, že si to půjdu zkusit. Tehdy jsem měl tělesnou váhu 63,5 kilogramů a zvedl jsem 125 kilogramů RAW, tedy bez dresů. Každý se divil a mně to přišlo úplně normální. Pak mě oslovil pan Stuchlík (předseda našeho oddílu), že bych mohl zkusit závodit. Řekl jsem mu, že nevím, jestli to má cenu, a on mi odpověděl: "Budeš dobrý závodník, jsi talent." Tak jsem šel na první oblastní mistrovství Moravy mužů. V té době mi bylo 19 let, závodil jsem opět bez dresů a zvítězil jsem v kategorii do 66 kilogramů s výkonem 490 kg v trojboji. Od té doby závodím.

Jaký je tvůj prozatím největší úspěch?

Můj největší úspěch je titul mistra Evropy z Plzně RAW a 3. místo na MS RAW v Johannesburgu.

Jak hodnotíš svůj výkon?

Svůj výkon u nás v Krnově hodnotím celkem dobře. Bohužel jsem trénoval necelé dva týdny, pak dva týdny nemoc a jeden týden odpočinku, takže podle toho vypadal výkon, ale mohlo být hůř.

Jaké máš další sportovní plány?

Další plán je příprava na MČR EQUIP v Krnově, zde chci udělat pár pěkných výkonů, pokud půjde vše podle plánu.

Jaký máš oblíbený cvik?

Momentálně je můj oblíbený cvik benč, jelikož je to na lavici a celkem se tam dá odpočnout, je to taková pohodová disciplína. Mám rád i jiné cviky - bradla, dřepy, spodní tlaky. Jedu celkem vyvážený trénink. Že bych upřednostňoval jednu disciplínu a na ostatní zapomněl, to v žádném případě.

Zbývá ti čas na nějaké koníčky?

Právě že mám moc práce jak v osobním životě, tak v našem oddílu. Začal jsem studovat, do toho celkem náročná pracovní doba v práci. Podle toho vypadají výkony. Mít čas jen trénovat a soustředit se přímo na powerlifting, tak si myslím, že bych se posunul mnohem dál. Na trénink nezapomínám a trénuji pravidelně. Menší minus je málo spánku a to dělá hodně.

Jak často trénuješ?

Jak kdy, jsou měsíce, kdy trénuji mimo soutěž 4x týdně, v přípravě 3x týdně.

Používáš nějaké doplňky výživy?

Používám doplňky jako každý sportovec. Když se připravuji na závody, tak je to kreatin, protein, BCAA, HMB, beta-alanin. Mimo soutěž nepoužívám vůbec žádné doplňky.

Jsi velká posila pro Vaše družstvo, jak ho celkově hodnotíš?

Je těžké, abych to hodnotil já, jestli jsem posila pro naše družstvo. Myslím si, že podle výkonnosti určitě. Družstvo by se ale nemělo hodnotit jen podle tohoto faktoru, ten je druhořadý, důležitý je přístup našich lifterů. Jsme tým všichni do jednoho a to je to nejcennější, nezáleží na jednotlivci, je to týmová práce.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Poděkoval bych spoustě lidem, hlavně ale našemu předsedovi Václavu Stuchlíkovi a městu Krnovu. Abych nezapomněl, tak mé lásce, která mě podporuje v každém ohledu, a za to si jí moc vážím! A všem lidem, kteří mě podporují.


Kristýna Obršlíková

Jak ses dostala k silovému trojboji?

K silovému trojboji jsem se dostala jako slepý k houslím. Byla to opravdu velká náhoda. Dostala jsem se k tomu díky místní soutěži, ve které se zvedala činka na mrtvý tah. A cvičím zhruba tři roky.

Jaký je zatím tvůj největší úspěch?

Když nebudu počítat MČR, tak je to pro mě ME, kde jsem se umístila na 4. místě. A taky nemůžu zapomenout na získání zlaté plakety, kterou jsem dostala jako ocenění nejlepší dorostenky.

Jak hodnotíš svůj výkon?

Můj výkon v Krnově bych nejraději nehodnotila, ale nemohla jsem nic čekat. Necvičila jsem tři měsíce a moje příprava byla zvládnutá během pěti tréninků, kde jsem pouze zkusila základy, u kterých jsem měla jistotu, že je na sto procent zvednu.

Jaké máš další plány?

Neříkala bych tomu plány, ale spíše cíle. Například bych chtěla na ME nebo na MS vybojovat nějakou medaili pro ČR.

Jaký je tvůj oblíbený cvik?

Mým oblíbeným cvikem se stal poslední dobou bench-press.

Zbývá ti čas na nějaké další koníčky?

Nemám žádné další koníčky. Jsem ráda, že zvládám tréninky a školu. Navíc trojboj je u mě na prvním místě.

Jak často trénuješ?

Nejde říct, jak často trénuji, jde o to, jak to vychází, záleží na škole nebo na trenérovi, každopádně se snažím trénovat 3x týdně.

Používáš nějaké doplňky výživy?

Používám kloubní výživu, před závody kreatin, ale protein ani gainer skoro vůbec, protože mi to většinou nesedne.

Jsi velká posila pro vaše družstvo, jak ho celkově hodnotíš?

Myslím si, že každý tomu družstvu dává nějaký podíl a takhle to říct nejde. Ještě když moje výkony byly podprůměrné.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Chci poděkovat hlavně trenérovi Vašku Patočkovi a mému oddílu.

Děkuji oběma dotazovaným a přeji jim hodně sportovních úspěchů, ale i štěstí v osobním životě a při studiu.


Mistrovství Moravy v silovém trojboji družstev 2017 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra