Reklama:

Ve finále první ligy žen zvítězily pražské vzpěračky

Ronnie.cz > Powerlifting > Vzpírání

[text: Julie Švecová] Poslední, třetí kolo první ligy žen se již tradičně konalo v Ostravě, a to 30. září 2017. Minulý rok po velmi těsném a napínavém boji zvítězilo družstvo TJ Bohemians Praha. I letos byl boj s TAK Hellas Brno velmi těsný. Po dvou kolech měly Praha i Brno shodný počet velkých bodů. Třetí místo měl jisté domácí oddíl Ostrava.

V rozhodujícím kole přijela Bohemku podpořit závodnice Evgenia Sergeychuk, která studuje ve Skotsku, ale je členkou oddílu. Brno se rozhodla podpořit Nina Rondziková ze Slovenska, která v ČR ale závodí pravidelně. Bohužel Brnu tentokrát chyběla Mirka Zemanová, která dávala družstvu velké body. Díky tomu v posledním kole vyhrál oddíl z Prahy s velkým bodovým náskokem.

Nejlepší závodnicí byla Simona Hertlová z Brna s výkonem 82 kg v trhu a 102 kg v nadhozu. I když to byly jen její základní pokusy, nikdo ji nepřekonal.

Po porodu se velmi brzy vrátila na prkna naše dlouhodobě nejlepší vzpěračka Lenka Kenisová, a i přesto, že dva měsíce po porodu jistě nemůže trénovat naplno, dala "lehce" 67 kg v trhu a 90 kg v nadhozu.

V první lize soutěžilo osm družstev a všechna družstva přijela v plném počtu.

Zároveň s první ligou proběhlo i poslední kolo druhé ligy žen v Plzni. O jeden bod zvítězilo družstvo CCBC Praha před TJ Rotas Rotava. Na třetím místě skončila se shodným počtem bodů družstva CFD Brno a Baník Sokolov. Brno má více "malých bodů", proto třetí místo náleží jemu. Rozdíl je však pouhý jeden bod!

Družstvo CCBC Praha půjde do finálového boje o postup do první ligy, protože v posledním kole soutěže dosáhli více bodů než poslední tři družstva prvoligové soutěže.

Kompletní výsledky naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.10.12:10LaFontaine - Děkujeme za postřeh. Autorka už poslala upravenou verzi čl..
04.10.23:39TomasKejik - Nevim, kdo psal, ale pravdepodobne nekdo, kdo neumi pocita..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra