Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #7 (Bánovce nad Bebravou) 2017 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Letošní sedmé kolo Slovenského poháru silných mužů neboli Allnutrition Cupu se odehrálo v Bánovcích nad Bebravou. Jak bývá zvykem, manželé Golierovi připraví vždy vyvrcholení tohoto seriálu mladých nadějí silového sportu. Jelikož šlo o finále, tak byli přizváni i zahraniční závodníci.

Postupně se během roku představilo 25 závodníků v Prešově, Kajali, Varíně, Banské Bystrici, Duchonce, Martině a ve finále v Bánovcích nad Bebravou. Kromě Kajali, kde zvítězil Tomáš Piros, se z vítězství radoval Maroš Štefaňák a měl tak našlápnuto k profesionálním závodníkům Slovenské asociace silných mužů.

Patnáct borců se představilo divákům na startu závěrečného kola. Z Ukrajiny přijel Ivan Derkač, z České republiky Martin Netušil a z domácích jsme na startu viděli známá jména jako Pavol Horňák, Tomáš Piros, Peter Očovay, Peter Kováč, Miroslav Pohlodek, Mário Fuska, Viktor Suchý, Jožka Vrtal, Zsolt Zlatner, Denis Hanák, Radovan Kollár či lídr bodování Maroš Štefaňák. Po dlouhodobém zranění se do soutěžního kolotoče vrátil Ľubomír Griglák. Pro všechny bylo přichystaných pět náročných disciplín.

Úvod tradičně patřil prověření síly plic a tricepsů. Těžká 115kg kláda nedělala problém Derkačovi, který zlehka vytlačil sedm zdvihů. Na jejich regulérnost dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, kterému sekundoval organizátor Branislav Golier. Druhé místo s pěti zdvihy vybojovalo kvarteto Piros, Očovay, Fuska a Pohlodek. Třetí místo se čtyřmi zdvihy získal půltucet soutěžících - Grilák, Horňák, Vrtal, Zlatner, Hanák a Štefaňák.

Na soutěži se objevili i profesionální siláci jako Igor Petrík, Marek Tóth či Milan Šuľan. Kromě nich se mezi diváky objevil i dlouholetý reprezentant silového trojboje a mistr světa v mrtvém tahu Miroslav Patro. I tyto osobnosti motivovaly k výkonům naše mladíky!

Následovalo přehazování 150kg koule. Tady se nešťastně zranil Pavol Horňák, který ale neodstoupil a pokračoval i navzdory natrhnutému tříselnému svalu. Prvenství za šest zdvihů získal Štefaňák, za ním s pěti přehozeními skončili Piros a Pohlodek. Třetí místo se čtyřmi přehozeními patřilo v daném testu Griglákovi se Zlatnerem.

V polovině závodu dostaly zabrat záda našich zúčastněných. Mrtvé tahy s osobním automobilem prověřily každého. Pětice závodníků nebyla schopna předvést ani jeden zdvih. S neuvěřitelnou lehkostí předvedl Ľubo Griglák jedenáct zdvihů a připsal si nejvíce bodů. O jeden zdvih zaostal Zlatner (10 zdvihů) a duo Štefaňák - Pohlodek si dělilo třetí příčku za osm zdvihů.

Předposledním testem bylo tahání kamiónu, které tradičně v Bánovcích patří mezi nejtěžší na Slovensku. Ne tak váhou jako nerovností terénu. To ale neplatilo na perfektně připraveného Maroše Štefaňáka, který trasu 12 metrů přeběhl za neuvěřitelných 21,18 vteřin! Druhý skončil Zlatner (25,76 vteřin) a třetí místo patřilo Derkačovi (27,51 vteřin). Nešťastně skončilo tahání kamiónu pro domácího Petera Kováče, který si přivodil zranění achilovky. Přejeme mu mnoho sil a brzké uzdravení!

Závěr patřil silnému úchopu. Strongmani ale nenosili tradiční kufry, ale Braňo si pro ně připravil převážení auta. I v této disciplíně nenašel přemožitele Maroš Štefaňák a nechal za sebou i druhého Vrtala či třetího Grigláka. Nejen tímto závodem, na kterém si připsali tři vítězství a dvě třetí místa, dokázal, že si právem zaslouží postoupit mezi profi tým.

Vítězem se na bánovském silákovi tedy stal Maroš Štefaňák, který měl letos přemožitele jen v Kajali. Ostatní kola pro něj byla úspěšná a ze sedmi kol si tak připsal šest prvenství. V součtu bodů ho tak již nikdo nepředběhl a stal se novým profesionálním závodníkem Slovenské asociace silných mužů. V zimní přípravě bude muset nabrat nějaké to kilo kvalitní svalové hmoty a zapracovat na svých nedostatcích, uvidíme, jak se mu mezi profesionály bude dařit. Přejeme mu mnoho štěstí a síly!

Druhé místo obsadil Ľubo Griglák. Je veliká škoda, že jsme jej nemohli vinou zranění vidět na více závodech. Krásným stříbrem z poměrně těžké a náročné soutěže se vrátil ve velkém stylu a doufáme, že příští rok bude atakovat postupovou pozici, která mu vloni těsně utekla.

Na třetím stupínku stanul Zlatner. Ten se letos zúčastnil jen čtyř kol a bylo by velmi zajímavé sledovat, kolik bodů by získal při vyšší účasti. Stejně jako ostatní závodníci předvedl i Zlatner bravurní výkon a jen drobné zaváhání ho obralo o prvenství na soutěži. Zajímavý bude určitě souboj Griglák, Zlatner a Piros v příštím ročníku!


Slovenský pohár silných mužů #7 (Bánovce nad Bebravou) 2017 - výsledky
pořadíjménobodové hodnocení
1.Maroš Štefaňák (nový profesionál)65,0
2.Ľubomír Griglák59,0
3.Zsolt Zlatner57,0
4.Miroslav Pohlodek53,5
5.Ivan Derkač52,5
6.Peter Očovay50,5
7.Denis Hanák42,5
8.Tomáš Piros40,0
9.Mário Fuska36,0
10.Jožka Vrtal30,5
11.Pavol Horňák24,5
12.Martin Netušil18,5
13.Radovan Kollár15,5
14.Peter Kováč15,0


Děkujeme všem partnerům za pomoc a podporu ve finálovém kole Slovenského poháru silných mužů. Taktéž gratulujeme i Braňovi, Majce a Damiánovi Golierovým, kteří opět připravili skvělý závod. O bodování Slovenského poháru silných mužů brzy napíšeme v samostatném článku.

Slovenská asociace silných mužů děkuje i všem partnerům, kteří napomohli k úspěšné sezóně! Bez Vás by to nešlo tak lehce! Touto soutěží se uzavřela sezóna 2017. Závěrečná tečka přijde tradičně v podobě Sportfestivalu, který se uskuteční již 18. listopadu 2017 v Trenčíně na výstavišti Expo Center! Těšíme se na Vás!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
th.0th (14:18) • Asi první video na tomto webu, které jsem skouknul celé bez přeskakování...*79*
magazínJak to bude s letošním EVLS Prague Pr...
hary97 (00:16) • Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci v rouškách a dodržovat 2m ro...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
reveira (18:30) • Zdravím Věrku a přeji ať se daří ve všem co dělá,a že toho není málo,jinak nohy pěkný,i...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
Paulie02 (14:51) • Je to dříč!!! ...jen se narodila ve špatném těle...
magazínStrong Women Action Games 2020 očima...
Noremorsedan (21:38) • No, Kateřinko, tak dodatečně tedy i já gratuluji! Doufám, že jsi už fit...měj se krásněErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra