Reklama:

Mistrovství Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji dorostu a juniorů 2017 - rozhovory

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

Mistrovství Moravy
v RAW silovém trojboji dorostu a juniorů 2017 - reportáž
a fotogalerie
Zbýšov hostil v sobotu 23. září Mistrovství Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji dorostu a juniorů a my jsme Vám z této akce již přinesli výsledky i podrobnou reportáž s téměř 200 fotografiemi. Dnes si můžete přečíst také rozhovory s absolutními vítězi jednotlivých kategorií, kterými byli Dominik Horváth (kategorie juniorů), Denis Zsibrita (kategorie dorostenců), Deborah Rumanová (kategorie dorostenek) a Klára Zmeškalová (kategorie juniorek).


Dominik Horváth

Jak ses dostal k silovému trojboji?

K silovému trojboji jsem se propracoval díky způsobu, jakým jsem cvičil. Vždycky mě bavilo pokoušet se zvedat co největší váhy a snažit se silově pokořit ostatní borce z posilky. Nakonec jsem si řekl, že bych rád zkusil nějakou soutěž, a trojboj se mi zdál jako správná volba.

Tvůj zatím největší úspěch?

Za svůj největší úspěch považuji letošní mistrovství Moravy ve Zbýšově, jenže ne kvůli tomu, že jsem vyhrál svoji kategorii a absolutku, ale proto, že konečně padlo 200 kg na dřep. Už od úplných začátků, kdy jsem začal cvičit, jsem chtěl pokořit tohle číslo a teď se to konečně stalo.

Jak hodnotíš svůj výkon?

Výkon ve Zbýšově byl vysoko nad moje očekávání. Kvůli tomu, že mi v předchozích týdnech před závody nebylo zdravotně zrovna moc dobře a taky kvůli váze, která šla dolů, byl můj původní plán vyrovnat své maxima a registrovat se na republiku. Nakonec to skončilo tak, jak to skončilo.

Tvé další plány?

Dalším cílem je Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji dorostu a juniorů.

Jaký je tvůj oblíbený cvik?

Můj oblíbený cvik je a vždycky byl dřep. Na rozdíl od takového benče mám dřep celkem silný a nejspíš proto ho taky radši jezdím.

Máš čas na nějaké koníčky?

Většinu mého času mi sebere škola a tréninky, kvůli tomu na další koníčky nezbývá moc času. A když už nějaký volný čas mám, tak ho stejně strávím v posilovně, kde brigádničím už dva roky, a tím si přivydělávám na své závodní přípravy.

Jak často trénuješ?

Čtyři dny v týdnu. Jeden trénink mi zabere cca tři hodiny.

Používáš nějaké doplňky výživy?

Co se doplňků výživy týče, nepoužívám vůbec žádné. Žádný protein, BCAA, kreatin, glutamin, arginin, prostě nic. Jediná výjimka je den závodů, kdy do sebe hodím trochu kofeinu, ale to je tak vše.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Určitě bych rád poděkoval svému trenérovi Vladimíru Popovi za vytváření tréninků, pomoc v přípravách i mimo, psychickou podporu, zdravotní prohlídky, které jsou lepší než u lékaře, a taky hlavně za to, že mě přijal do týmu a jako svého svěřence. Další díky připadá Jacku Szymczykovi za to, že se mnou dobrovolně snáší mé tréninky, které jsou občas těžší a delší, než by kdokoli uznal za vhodné. Taky bych poděkoval Martinu Furuglášovi, že mě ve své posilovně nechává už čtyři roky bezplatně cvičit, a taky za to, že ji neustále přizpůsobuje rostoucím požadavkům. Poslední díky letí těm, kteří tu jsou a stále podporují, ale oni už vědí, koho myslím.


Denis Zsibrita

Jak ses dostal k silovému trojboji, jak dlouho cvičíš?

K silovému trojboji jsem se dostal přes mého kondičního trenéra z hokeje Marka Gryce. Když jsem ukončil hokejovou kariéru, přemýšlel jsem, co bych mohl dělat, a on mi navrhl trojboj. Začali jsme někdy v listopadu minulého roku a já začal hledat oddíl, za který bych mohl soutěžit, a nejlepší volbou byl Colbert Club Vítkovice.

Největší úspěchy?

Tohle byla má druhá soutěž v trojboji, takže jednoznačně největší úspěch je, že jsem vyhrál v sobotu na mistrovství Moravy ve Zbýšově.

Jak hodnotíš svůj výkon ve Zbýšově, jak jsi spokojený?

Myslím si, že výkon to byl dobrý, akorát mě trochu mrzí poslední pokus na dřepu. Bench-press dopadl velmi dobře a mrtvý tah také. Jinak jsem opravdu spokojený.

Další sportovní plány?

Teď se hlavně soustředím na Českomoravský pohár, což je zároveň mistrovství České republiky. Rád bych se také podíval na mistrovství Evropy.

Oblíbený cvik?

U mě vede jednoznačně mrtvý tah a hned za ním je dřep.

Zbývá ti čas na další koníčky?

Ano, zbývá, i když je to někdy náročné. Věnuji se ještě požárnímu sportu.

Jak často trénuješ?

Trénuji třikrát až čtyřikrát týdně, v před závodním období to bylo třikrát. Záleží na tom, jak si poskládám tréninkový plán.

Používáš nějaké doplňky výživy?

Ano, používám BCAA, glutamin a nakopávač a v předzávodním období i kreatin.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Určitě bych chtěl poděkovat mému oddílu SSK Colbert Club Vítkovice, mé rodině, přátelům a všem, kteří mě podporují.


Deborah Rumanová

Jak ses dostala k silovému trojboji, jak dlouho cvičíš?

Poprvé jsem se do posilovny dostala zhruba před 4 lety, kam jsem zavítala jen ze zvědavosti. Jelikož mě nikdy žádný sport nebavil (a ani mi žádný nikdy nešel), rozhodla jsem se vyzkoušet alespoň cvičit, ať nesedím doma na zadku. Postupem času jsem na osu začínala přidávat víc a víc kotoučů a technicky se zlepšovat. Právě tehdy si mě všiml místní trenér, který mě seznámil se silovým trojbojem a navedl mě k soutěžení.

Tvé největší úspěchy?

Mým největším úspěchem bylo stát na jednom pódiu společně s těmi nejlepšími dorosteneckými a juniorskými závodníky z celého světa na EQ MS v Polsku, které se konalo minulý rok v září.

Jak hodnotíš svůj výkon ve Zbýšově, jak jsi spokojená?

Svůj výkon hodnotím vesměs kladně, i když je pořád co zlepšovat a kam se dál posouvat.

Další sportovní plány?

Tím nedůležitějším sportovním plánem je neustále se silově zlepšovat a nezabít se u toho. Taky bych chtěla co nejvíc jezdit na soutěže, kde vždy pochytím nějaké ty zkušenosti a poznám fajn lidi. V neposlední řadě chci zůstat u toho, abych se cvičením stále bavila.

Oblíbený cvik?

Z těch základních je to jednoznačně dřep. Ráda však zkouším cviky nové a nevšední, aby cvičení nebylo monotónní.

Zbývá ti čas na další koníčky?

Ničemu jinému se tak intenzivně jako posilování nevěnuji. Zbytek volného času trávím s přáteli, blízkými nebo relaxováním. Ale dá se říct, že na to, co chci, si čas vždy najdu.

Jak často trénuješ?

V tomto ohledu dost záleží na fázi přípravy, ale většinou to bývá 3 až 4x týdně.

Používáš nějaké doplňky výživy?

Pravidelně užívám BCAA a glutamin. Potrpím si také na nejrůznější vitamíny, minerály a zejména v zimním období nepohrdnu ani nakopávačem.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Děkuji všem, kteří mě jakýmkoliv způsobem podporují a motivují, tedy mé rodině, příteli, kamarádům a lidem z posilovny, bez kterých by mě cvičení zdaleka tak nebavilo. Můj největší dík však patří tomu nejlepšímu trenérovi Kubovi Teličkovi, který nepomáhá jen mně, ale i dalším členům oddílu, za což má můj velký obdiv.


Klára Zmeškalová

Jak ses dostala k silovému trojboji, jak dlouho cvičíš?

Ke sportu jsem byla vedena odmalička, protože oba prarodiče jsou učitelé tělocviku. Každý mi také vždy říkal, že mám takovou tu přirozenou sílu. Jako malá jsem prý pomáhala nosit kamení, vozit kolečka s hlínou, když jsme stavěli dům, a tak dále. To mi zůstalo jako koníček dodnes. Od základní školy jsem se věnovala volejbalu, tenisu, plavání, požárnímu sportu atd. Před pár lety mě tehdejší přítel (dodnes jsem mu za to vděčná) vzal do posilovny a ukázal mi silový trojboj. Činky jsem si okamžitě zamilovala, ale říkala jsem, jak je 20 kg moje maximum a jak je ta tyčka těžká, že nikdy víc nedám. A hlavně, že při velkých váhách budu za chvilku vypadat jako chlap. Když si na tohle vzpomenu, tak mám hned úsměv na tváři. Do posilovny chodím čtvrtým rokem a silovému trojboji se věnuji necelé tři roky, teď je to vlastně moje druhá závodní sezóna. Ale jako chlap si ještě nepřipadám.

Největší sportovní úspěchy?

Ve sportu je toho víc, ale pokud jde přímo o trojboj, tak tady je pro mě úspěch každá účast na závodech, každý platný pokus. Jsem teprve na začátku, všechno jsou to cenné zkušenosti. Momentálně jsou pro mě úspěchem i ty rekordy v dřepu a mrtvém tahu, o kterých jsem věděla, že je dlouho mít nebudu, ale snaha se přece cení. Minulý rok jsem nevěřila, že se jim vůbec někdy přiblížím, Štěpánku (Štěpánka Židová, závodnice Powerliftingu TJJM Chodov) jsem viděla jako nedosažitelnou, moc jsem ji obdivovala. To se nezměnilo, ale už se mi snad daří ji trošku trápit. Ale největším úspěchem je vždy zhubnout do váhové kategorie. (smích)

Jak hodnotíš svůj výkon ve Zbýšově?

Svůj výkon ve Zbýšově stále nevím, jak hodnotit. I když to zní zvláštně, když jsem zvítězila. Ale tím, že jsem si neuhlídala váhovou kategorii, tak jsem musela narychlo hubnout, a to mi ubralo hodně síly. Rekordy naštěstí padly i tak, ale 150 kg na mrtvý tah už jsem na závodech dala, tak jsem chtěla víc, bohužel síla nestačila. Na druhou stranu jsou to zase další zkušenosti, motivace do budoucna. Získala jsem MVT, překonala rekordy, ty pocity jsou stále smíšené, ale závody jsem si každopádně užila.

Jaké máš další plány?

Za 25 dní nás čeká mistrovství ČR v kategorii juniorek, poté i v ženách. Takže se musím hlavně zaměřit na redukci své váhy a maximalizaci síly, abych to Štěpánce nedala zadarmo.

Jaký je tvůj nejoblíbenější cvik?

Můj oblíbený cvik je jednoznačně mrtvý tah. Od začátku silového trojboje ho mám nejradši. Ale vím, že je nutné trénovat všechny partie. I když je potřeba se do toho ostatního občas vážně nutit.

Zbývá ti čas na nějaké koníčky?

Určitě, trávím hodně času s rodinou, protože mám mladší sourozence. Dále se věnuji požárnímu sportu, ve kterém také závodím, ale také dělám vedoucího dětem a rozhodčího na soutěžích MH. Ráda jezdím na kole, chodím na kruhové tréninky, plavat, občas si zajezdím na krosce anebo zajdu jen tak s přáteli na bowling, na výlet nebo do města.

Jak často trénuješ?

Sezóna v powerliftingu netrvá celý rok, takže ani nemám celý rok silový trénink, myslím si, že by to ani moje tělo nezvládlo. Trénuji silově vždy tak dva měsíce před závody, 3x týdně. Mimo přípravu chodím do posilovny udržovat si kondici a zlepšovat se celkově. Takže ano, mám hodně času na jiné aktivity.

Používáš nějaké doplňky výživy?

Suplementy moc neužívám. Jako každý sportovec mám tedy svůj oblíbený protein od PHP. Při přípravě na závody užívám EAA. Ale jinak jsem ještě neměla potřebu toho víc zapojovat, třeba až budu zvedat pořádné rance, tak něco přidám.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

V první řadě bych chtěla poděkovat celé rodině, že se mnou mají trpělivost a respektují moje koníčky. Svým přátelům, kteří mě podporují a fandí mi, mockrát Vám za všechno děkuji. Jak těm, co se mnou někdy zajdou na trénink, tak těm, co mi jen drží palce při závodech, každá podpora je přínosem. Zvláštní poděkování patří Vaškovi, který mě k powerliftingu přivedl, celému týmu TJ Olympia Zlín za skvělou podporu na závodech a ochotu, když něco potřebuji. Členům týmu, že se navzájem podporujeme a fandíme si, hlavně Lucince, bez které si neumím už ani závody představit, moc pro mě znamená.

Děkuji dotazovaným a všem přeji hodně štěstí a osobních i sportovních úspěchů.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra