Reklama:
Protein Extrifit v akci 2270 g + 1000 g ZDARMA
Zásoby doplněny, akce pokračuje! Protein s postupným uvolňováním v exkluzivní akci! Více zde.

Kamenický Šenov 2006

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[imgPR]2832_1[/imgP]Dan Dvořák[//imgP]V sobotu, 5. srpna, se v Kamenickém Šenově konal druhý závod letošního Grand Prix Aréna Powerlifting seriálu (GPA) a to Velká cena v bench-pressu. Na akci, které požehnal (a maximálně podpořil) starosta města Ota Reiter, dorazilo 56 závodníků, kteří si chtěli změřit síly a vyzkoušet svou výkonnost.

Soutěž se konala v motorestu U Koně na Práchni. Závod sponzorovaly společnosti Fitsport Trampota, ČPP, město Kamenický Šenov a Elektro Nexor Nový Bor. O kvalitě a vysoké úrovni závodu vypovídá počet dvaceti závodníků, kteří pokořili dvoumetrákovou hranici, z nich dokonce 8 zvládlo 250 kg a více! Na soutěž dorazila početná skupina slovenských závodníků a závodnic, kteří byli s úrovní a organizací závodu spokojeni.

Jako první nastoupili veteráni, kde již tradičně dominoval Jarda Müller z domácího oddílu, kterému se povedl osobáček 200 kg. Svou první medaili v silovce získal letitý kulturista a další zástupce domácího oddílu Viktor Kudi za tlak 185 kg. Bronz uhájil Libor Bock ze Sokola Žižkov. V této skupině exhibičně nastoupil Peter Mlynarčík (aktivní ve federaci WPC), který na akci dorazil z USA, kde již nějaký ten pátek žije a trénuje. V trojvrstvém džínovém dresu INZER lehce zatlačil 250 kg a přiblížil divákům i závodníkům jiný styl tohoto sportu.

Mezi ženami se představila mistryně světa Hana Takáčová, která ve svých 52 letech lehce zatlačila 137,5 kg a ukázala, že příprava na ME, které se koná tento měsíc ve Francii, je na správné cestě. Stříbro si odvezla naše největší naděje Pavla Kladivová za 110 kg, bronz získala letošní juniorská mistryně ČR Soňa Kojanová za nový osobní rekord 85 kg.

Zlato v kategorii junioři získal Jaroslav Mikulanda z Wilsonu Tábor za pěkných 225 kg. Odrazil tak útok Martina Grygarčíka ze Sokola Nymburk (200 kg) a Vojtěcha Frka (175 kg) z domácího oddílu.

Předposlední kategorií byli závodníci, kteří ještě nikdy nestartovali na žádném oficiálním závodě. Tuto silně nabitou kategorii vyhrál Dan Hlinka z Štěpánek Auto Praha těsně před Rudou Tesárkem z Mimoně, kdy oba zatlačili 250 kg. O vítězi rozhodla pouze jeho lehce nižší tělesná hmotnost. O úrovni obou závodníků svědčí i fakt, že skončili v absolutce na 6. resp. 7. místě! Ruda dokonce drží po dvou závodech GPA třetí pozici v absolutním pořadí. Bronz si vyválčil Pavel Černák ze Zábrušan s výkonem 180 kg.

Jako poslední se na place objevili závodníci s licencí. Tato maximálně nabitá a nejpočetnější skupina nenechala v klidu velký počet diváků, kteří svým povzbuzováním vytvořili bouřlivou atmosféru, jenž borce hecovala k maximu. Ani 240 kg Oty Pospíšila z Arény nestačilo k lepšímu než 8. místu. Luboš Šos (Aréna) a dosavadní lídr GPA Tomáš Podlipný zatlačili 245 kg. Pátý Martin Košnar 252,5 kg, čtvrtý Láďa Marek 250 kg. Třetí místo vybojoval domácí Dan Dvořák za svůj osobák 262,5 kg. Druhé místo získal Zbyněk Krejča, který nastoupil v novém dresu Katana a zatlačil pěkných 270 kg. Celkovým vítězem se stal Jirka Havrda z Kramolné za výkon 282,5 kg.

Soutěž družstev byla již jednoznačnou záležitostí domácího oddílu SK Aréna Nový Bor, který obsadil první 3 místa. V celkovém pořadí silového seriálu se na první místo vyhoupl Dan Dvořák spolu s Tomášem Podlipným. Bronz si drží Ruda Tesárek z Mimoně. Dalším závodem, kde lifteři změří své síly, bude Open-air bench-press v Novém Boru, který se koná 9. září.

S licencí:
P. Jméno Oddíl Wilks GPA body
1. Jiří Havrda Sokol Kramolná 160.71 282.5
2 Zbyněk Krejča Sokol Nymburk 158.16 270.0
3. Dan Dvořák Aréna Nový Bor 155.79 262.5
4. Ladislav Marek Ústí n. Orlic 150.22 250.0
5. Martin Košnar Sokol Ústí n. Labem 149.15 252.5
6. Tomáš Podlipný Štěpánek Auto 141.26 245.0
7. Luboš Šos Aréna Nový Bor 139.11 245.0
8. Oto Pospíšil Aréna Nový Bor 136.75 240.0
9. Jan Nižník OKST Mokrance (SVK) 136.40 220.0
10. František Janák Bílina 133.89 220.0
11. Pavel Košnar Sokol Nymburk 129.65 210.0
12. Michal Zamazal Aréna Nový Bor 126.36 190.0
13. Martin Šafář Sokol Vršovice 122.50 205.0
14. Pavel Šefl TJ Hrádek 120.68 205.0
15. Jiří Hačkulič Aréna Nový Bor 113.31 180.0
16. Dušan Švarcbach Klášterec 104.26 150.0
17. Radim Kopal FG Litvínov 100.05 150.0
18. Jiří Stejskal Aréna Nový Bor 99.36 175.0
19. David Horina Colbert Vítkovice 98.77 140.0
20. Oliver Spišák OKST Mokrance (SVK) 97.47 170.0
21. Jiří Gabriel SK Kuřim 76.05 120.0
Bez licence:
P. Jméno Oddíl Wilks GPA body
1. Dan Hlinka Štěpánek Auto 144.50 250.0
2 Ruda Tesárek Mimoň 142.97 250.0
3. Pavel Černák Zábrušany 118.58 180.0
4. Milan Horych Mimoň 116.12 200.0
5. Petr Šulc Ústí n. Labem 106.96 185.0
6. Roman Jílek K.Šenov 95.29 160.0
7. Ludvík Kozák Litvínov 94.83 145.0
8. Jiří Zedník Praha 90.14 145.0
9. Stanislav Migra Malacky (SVK) 71.95 120.0
10. Pavel Zaoral Hrádek 64.40 100.0
11. Jaroslav Kubásek Polevsko disq. disq.
Masters:
P. Jméno Oddíl Wilks GPA body
1. Jaromír Müller Aréna Nový Bor 118.52 200.0
2 Viktor Kudi Aréna Nový Bor 112.90 185.0
3. Libor Bock Sokol Žižkov 105.49 175.0
4. Pavel Maixner Ústí n. Labem 105.43 150 .0
5. Ivan Veselý Kaučuk Kralupy 102.48 177.5
6. Karel Leibl Aréna Nový Bor 99.42 160.0
7. František Koukolík Bílina 78.66 132.5
Ženy:
P. Jméno Oddíl Wilks GPA body
1. Hana Takáčova Spartak Chodov 124.63 137.5
2 Pavla Kladivová Praha 106.29 110.0
3. Soňa Kojanová Aréna Nový Bor 87.21 85.0
4. Petra Štajnerová FG Litvínov 84.13 70.0
5. Sandra Mokrá Bratislava 83.96 87.5
6. Petra Bričová Praha 83.81 87.5
7. Klára Chytrá Sokol Vršovice 63.97 75.0
8. Libuše Leiblová K. Šenov 57.03 60.0
Junioři:
P. Jméno Oddíl Wilks GPA body
1. Jaroslav Mikulanda Wilson Tábor 137.83 225.0
2 Martin Grygarčík Praha 125.70 200.0
3. Vojtěch Frk Aréna Nový Bor 124.00 175.0
4. Zdeněk Čuban AŠ M. Boleslav 99.39 142.5
5. Zdeněk Bakus Aréna Nový Bor 87.73 135.0
6. Jan Skala Hrádek 71.34 105.0
Jiné federace (mimo soutěž):
P. Jméno Oddíl Wilks GPA body
1. Peter Mlynarčík Slovensko 142.82 250.0
2 Norbert Kornyi Slovensko 94.77 165.0
3. Jakub Havelka Kuřim 93.65 165 .0
Absolutní pořadí:
P. Jméno Oddíl Wilks GPA body
1. Jiří Havrda 160.71 150.0
2 Zbyněk Krejča 158.16 145.0
3. Dan Dvořák 155.79 140.0
4. Ladislav Marek 150.22 135.0
5. Martin Košnar 149.15 130.0
6. Dan Hlinka 144.50 125.0
7. Ruda Tesárek 142.97 120.0
8. Tomáš Podlipný 141.26 115.0
9. Luboš Šos 139.11 110.0
10. Jaroslav Mikulanda 137.83 105.0
11. Oto Pospíšil 136.75 100.0
12. Jan Nižník 136.40 98.0
13. František Janák 133.89 96.0
14. Pavel Košnar 129.65 94.0
15. Michal Zamazal 126.36 92.0
16. Martin Grygarčík 125.70 90.0
17. Hana Takáčová 124.63 88.0
18. Vojtěch Frk 124.00 86.0
19. Martin Šafář 122.50 84.0
20. Pavel Šefl 120.68 82.0
21. Pavel Černák 118.58 80.0
22. Jaromír Müller 118.52 78.0
23. Milan Horych 116.12 76.0
24. Jiří Hačkulič 113.31 74.0
25. Viktor Kudi 112.90 72.0
26. Petr Šulc 106.96 70.0
27. Pavla Kladivová 106.29 68.0
28. Libor Bock 105.49 66.0
29. Pavel Maixner 105.43 64.0
30. Dušan Švarcbach 104.26 62.0
31. Ivan Veselý 102.48 60.0
32. Radim Kopal 100.05 59.0
33. Karel Leibl 99.42 58.0
34. Zdeněk Čuban 99.39 57.0
35. Jiří Stejskal 99.36 56.0
36. David Horina 98.77 55.0
37. Oliver Spišák 97.47 54.0
38. Roman Jílek 95.29 53.0
39. Ludvík Kozák 94.83 52.0
40. Jiří Zedník 90.14 51.0
41. Zdeněk Bakus 87.73 50.0
42. Soňa Kojanová 87.21 49.0
43. Petra Štajnerová 84.13 48.0
44. Sandra Mokrá 83.96 47.0
45. Petra Bričová 83.81 46.0
46. František Koukolík 78.66 45.0
47. Jiří Gabriel 76.05 44.0
48. Stanislav Migra 71.95 43.0
49. Jan Skala 71.34 42.0
50. Pavel Zaoral 64.40 41.0
51. Klára Chytrá 63.97 40.0
52. Libuše Leiblová 57.03 39.0
53. Jaroslav Kubásek disq 38.0
Družstva:
P. Tým Wilks GPA body
1. Aréna I. (Dvořák, M.Košnar, Hačkulič) 418.25 30.0
2 Aréna II. (Müller, Tesárek, Frk) 385.49 25.0
3. Aréna IV. (Stejskal, Šos, P.Košnar) 368.12 20.0
4. Ústí n. Orlicí (Marek, Maixner, Bock) 361.14 15.0
5. Aréna III. (Jílek, Pospíšil, Zamazal) 358.40 13.0
6. Crazy TEAM Bananas (Podlipný, Kladivová, Bričová) 331.36 12.0
7. Bílina (Janák, Koukolík, Černák) 331.13 11.0
8. DREAM Team Kudikam (Kudi, Horych, Leibl) 328.44 10.0
9. Slovak TEAM (Nižník, Spišák, Mokrá) 317.83 9.0
10. Litvínov (Švarcbach, Kozák, Kopal) 299.14 8.0
11. Sokol Vršovice (Šafář, Chytrá, Horina) 285.24 7.0
12. TJ Hrádek (Šefl, Zaoral, Skala) 256.42 6.0

Kompletní pořadí Grand Prix Aréna Powerlifting seriálu po druhé soutěži ke stažení zde:

Text a foto:
Dan Dvořák


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

12.08.07:23Monsterbad - že Burn nepřijel s USA ale z Lučence:-)
11.08.20:41kouba.pwl - až na to, že denimové dresy byly dvouvrstvé, v troj je to ..
Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra