Reklama:

Mistrovství jižní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen 2017 - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 16. září 2017 se v jihomoravských Vranovicích konal 4. ročník Mistrovství jižní Moravy mužů a žen v klasickém (RAW) silovém trojboji. Klání se zúčastnilo 28 mužů a jedna žena - Helena Nucová, reprezentující TJ Olympia Zlín.

Ředitelem a delegátem v jedné osobě se stal pan Ivan Karpíšek. Na pozici hlavního rozhodčího byl jmenován Tomáš Šárik a po jeho stranách usedli Petr Lahoda a Marek Pokorný. Mikrofonu jsem se na této soutěži ujala já, Irena Pokorná.

Souběžně s tímto mistrovstvím probíhalo i mistrovství severní Moravy, východních a západních Čech. Protože již letos jedno mistrovství ČR v klasickém silovém trojboji proběhlo, ti nejlepší ze všech čtyřech oblastních soutěží postoupí na Českomoravský pohár v klasickém (RAW) silovém trojboji, který se koná 4. listopadu 2017 v Bohumíně. Jeho součástí bude i nominace na MS open.

Výše zmiňovaná Helena Nucová předvedla perfektní výkon. Nejenže nazvedala 342,5 kg v trojboji a získala 369,62 bodů Wilkse, ale vytvořila i dva národní rekordy v bench-pressu. Její výkon 80 kg je nový rekord v kategorii žen do 63 kg, a to jak v trojboji, tak i samostatně.

Muži se představili v sedmi váhových kategoriích. V té do 66 kg zvítězil Martin Čech z TJ Zekon Bystřice pod Hostýnem se 475,0 kg a 373,44 body. Tento závodník si zapsal také nový národní rekord s hodnotou 210 kg v mrtvém tahu v kategorii M1 do 66 kg. V následující kategorii do 74 kg vyhrál Ladislav Popp z SK Sporting Apis Praha. Nazvedal 545,0 kg, za což získal 399,86 bodů. Také v další kategorii putovalo vítězství do stejného oddílu zásluhou Milana Štěpánika (665,0 kg), který nejenže ovládl kategorii do 83 kg, ale zároveň se stal s 444,81 body absolutním vítězem celé soutěže. Kategorii do 93 kg vyhrál Josef Lipka z SK Fitness Gym Olomouc. Ten za svých 632,5 kg získal 397,96 bodů. V následující kategorii do 105 kg byl tím nejlepším Lukáš Brabec z Powerliftingu Brno. Jeho výkon byl 652,5 kg a 394,63 bodů. Ze stejného oddílu vzešel i vítěz další kategorie do 120 kg Vladimír Pop. Ten nazvedal 722,5 kg a tím získal 416,81 bodů. V poslední, nejtěžší kategorii zvítězil Pavel Fučík z TJ Sokol Pohořelice se 720,0 kg a 408,74 body. Třetím rekordmanem se ve Vranovicích stal Milan Hofbauer z Pohořelic, který s výkonem 250kg v mrtvém tahu vytvořil nový národní rekord v kategorii M2 do 105 kg.

Soutěž probíhala svižně, bez problémů a prostojů. Poděkování si zaslouží pan Ivan Karpíšek se svým organizačním týmem, Petr Nepomucký, který bezchybně zajistil výsledkový servis, rozhodčí, nakladači i zapisovatelka Alžbětka Spoustová.

Bez sponzorů by se žádné soutěže neobešly. Těmi ve Vranovicích se stali ČSST, TJ Sokol Vranovice a Richter Company, s.r.o. (speciální nákladní doprava). Všem patří velké poděkování.


Rozhovor s Milanem Štěpánikem

Jak ses dostal k silovému trojboji, jak dlouho cvičíš?

K silovému trojboji jsem se dopracoval přibližně po 4 letech převážně kulturistického tréninku, kdy mě začala více zajímat síla na základní cviky, a později jsem se dozvěděl od kamaráda Tomáše Nováka o silovém trojboji a rozhodl se, že zkusím oblastní závod. Soutěžení mě začalo bavit natolik, že jsem absolvoval mnoho dalších soutěží, a je to jedna z hlavních motivací v mém tréninku. Cvičím asi 6 let.

Největší úspěchy?

Jako svůj největší úspěch považuji účast na ME v EQ ve Španělsku.

Jak hodnotíš svůj výkon ve Vranovicích, jak jsi spokojený?

S výkonem jsem poměrně spokojen. Bohužel jsem byl limitován lehkým zraněním nohy a ramene, což mě omezovalo především u dřepu a bench-pressu, nicméně i přesto jsem podal výkon, se kterým jsem spokojený a který stačil na absolutní vítězství.

Další sportovní plány?

Nyní je mým cílem především vyléčit všechna zranění a 4. listopadu 2017 absolvovat Českomoravský pohár v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen v co nejlepší formě.

Oblíbený cvik?

Nejraději mám bicepsový zdvih s velkou činkou. (smích)

Zbývá ti čas na další koníčky?

Moc času mi nezbývá, ale silový trojboj mě baví natolik, že ani další koníčky nevyhledávám.

Jak často trénuješ?

Trénuji obvykle 3 - 4x týdně.

Používáš nějaké doplňky výživy?

Ano, nějaké základní používám.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Chtěl bych poděkovat především mému oddílu KST Sporting Apis, sparingovi Víťovi Okrouhlému a samozřejmě rodině, přátelům a všem, kteří mě podporují. A děkuji i vám za rozhovor.

Já také děkuji a přeji ti především hodně zdraví a sportovních úspěchů.


Mistrovství jižní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen 2017
- fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra