Reklama:

Olympia strongman - mistrovství ČR 2017 (amatéři) - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Olympia strongman 2017 (profesionálové)
- reportáž a fotogalerie
O tom, jak probíhal souboj o titul mistra ČR v kategorii profesionálů, jste si mohli přečíst v první části reportáže. Letos se bojovalo o tituly dva a pro trofej amatérského šampióna přijelo bojovat šestnáct strongmanů, z nichž většina si letos už na jiných soutěžích zapsala medailové umístění nebo minimálně umístění v top 5. Startovní pole tak bylo opravdu nabité, a i když bylo favoritů na vítězství několik, finálové pořadí se dalo odhadovat jen velice obtížně.

S ohledem na časový plán a relativně vysoký počet závodníků čekal na strongmany strašák v podobě eliminace, kdy po třetí disciplíně postupovalo do finále jen 10 nejlepších. Žádné taktizování se tak nekonalo a od začátku museli všichni zabrat naplno.

Soutěžní disciplíny kategorie amatérů:

  • Axle Lift - zdvih 120 kg na 5 cm tlusté ose
  • Farmer's Walk - přenášení 140kg kufrů na 30 metrů
  • Car Deadlift - zdvih auta (cca 270 kg)
  • Super Yoke - přenášení 330kg konstrukce na 30 metrů
  • Atlas Stones - zdvih 106, 130, 155, 165 a 175kg betonových koulí

Stejně jako v první části reportáže bych chtěl i tentokrát psát především o závodnících, protože právě o nich bylo celé mistrovství. Opět je zmíním v náhodném pořadí, tak jak se mi zrovna připomenou svými výkony při pohledu na záznam a fotogalerii.

Matouš Fritsch

Matouše bych bez váhání označil za jednoho z největších "pankáčů" mezi amatérskými strongmany. Do závodů jde po hlavě, stejně jako makat naplno umí taky "pařit" a užívat si života a osobně si myslím, že je to občas potřeba! V úvodním Axle Liftu předvedl slušná tři opakování (ramena by určitě zvládla víc, ale stejně jako řada dalších závodníků má Matouš rezervy v přemístění), suverénně vyhrál Farmer's Walku a po Car Deadliftu se dostal do vedení. Pak ale ztratil na Super Yoku a soutěž uzavřel "výbuchem" na Atlas Stones, kde si neporadil se 130kg koulí. A právě tyhle dvě zaváhání ho stály v Brně první místo. Matouš ale určitě nemusí být zklamaný a vzhledem k tomu, že dostal na start v profesionální divizi v příštím roce, motivace mu určitě chybět nebude.

Michal Šulc

Michala Šulce byste ve startovním poli téměř přehlédli. Jeho výkony ale rozhodně ne! Patří mezi vysoké závodníky s atletickou postavou, takže mezi některými brutálně osvalenými nebo mnohem mohutnějšími závodníky určitě nijak nevyčnívá. Je to ale jeho komplexnost, která mu zajistila titul amatérského mistra ČR strongman a se kterou jen těžko hledá na závodech soupeře. Přemístění 120 kg na Axle Liftu v jeho podání vypadá neuvěřitelně snadno. Michal má průpravu ze vzpírání a na jeho technice to bylo znát. Jedinou disciplínou, na které ztrácel, byl Car Deadlift, ale jinak nedal soupeřům šanci. Moderátor Leoš Kubeš vymyslel Michalovi přezdívku "Poker Face" a vystihuje ho perfektně - neuvidíte na něm během závodu žádné emoce, jen perfektní soustředění. Michale, perfektní práce. Gratuluji k titulu!

Ludvík Lang

Ludvík Lang na mě udělal opravdu velký dojem na Amateur Strongman Cupu v Praze, kde předvedl impozantní sílu zad. Jako jeden z nejlehčích amatérských strongmanů (váží kolem 95 kg) zvládne 300 kilo v mrtvém tahu! Že mu patří místo na téhle soutěži, dokázal obrovským bojem na Car Deadliftu, kde s devíti zdvihy urval druhé místo! Příliš se mu nedařilo na kufrech, ale hrozně se mi líbila jeho bojovnost, disciplíny prostě nevzdával. Pokud nabere do příštího roku pár kilo, může se s klidem umisťovat v první pětce ne v kategorii do 105 kilo, ale mezi amatéry bez rozdílu váhy.

Lukáš Žigmund

Před rokem si Lukáš Žigmund vyzkoušel start s profíky, kde byly tentokrát váhy nastavené opravdu hodně vysoko, takže tentokrát už startoval ve "své" kategorii. Na úvod deklasoval zbytek soutěžního pole osmi opakováními na Axle Liftu. Neptejte se mě, jak to za minutu stihnul, ale každopádně ukázal brutálně silný úchop, ramena a úžasnou dynamiku. Hodně dobře zvládl i kufry, ale u Car Deadliftu se projevily jeho vleklé problémy se zády (Lukáš běžně zvládá 300 kilo v mrtvém tahu, ale tahá sumo stylem, aby šetřil záda). Ani ze Super Yoku moc velkou radost neměl a vítězstvím na Atlasových kamenech už ztrátu nedohnal.

Tomáš Hamák

Tomáš byl společně s Lukášem Žigmundem jednoznačně nejosvalenější závodník ve startovním poli. A že je těch vysekaných 107 kilo vydřených pořádně tvrdým tréninkem, bylo vidět i na výkonech. Tomáš předvedl brutálních 13 opakování na Car Deadliftu (tuhle disciplínu vyhrál), perfektní byl i na Super Yoku, ale v závěru si neporadil se 130kg koulí a dost možná to byla právě obrovská únava zad po mrtvých tazích, která to způsobila. Tomáš byl největším konkurentem Matouše Fritsche a souboj o druhé místo s ním vedl až do konce. A vzhledem k tomu, že stejně jako Matouš dostal nabídku na start v profi divizi, pár dalších soubojů je oba v příštím roce určitě ještě čeká.

Martin Sedláček

Martin přišel do amatérských strongmanů teprve letos jako zkušený trojbojař, takže silový základ mu rozhodně nechyběl. Hodně rychle zvládl i techniku a jeho čtvrté místo na MČR ho určitě hodně povzbudilo, protože to je vzhledem k jeho zatím chybějícím zkušenostem a taky vzhledem k obrovské konkurenci velký úspěch. Jedinou slabší disciplínou pro něj byl Super Yoke, ale jinak podával velice vyrovnané výkony. A právě svojí komplexností si určitě bude razit cestu ke skvělým umístěním i v budoucnu.

Lukáš Kamenský

Lukáš je další z řady trojbojařů, ale řadí se k těm, kteří už mají velké množství zkušeností a na strongman scéně se pohybují řadu let. Lukášovou předností jsou hodně silná záda (to dokázal osmi opakováními na Car Deadliftu) a problémy neměl ani s úchopem při Farmer's Walku nebo při Super Yoku. Stejně jako na řadě dalších závodníků se i na něm projevila v závěru nakumulovaná únava a zvládl jen jediný Atlasův kámen.

Filip Urban

Musím přiznat, že Filip Urban mě překvapil. S váhou kolem 100 kilo předvedl hlavně ve Farmer's Walk a na Car Deadliftu hodně dobré výkony. Dvě opakování na Axle Liftu taky nejsou vůbec špatná a celkové sedmé místo v takové konkurenci je rozhodně motivující umístění. Jsem zvědavý, jestli ho příští rok uvidíme v kategorii do 105 kg, nebo v open amatérské divizi.

Lukáš Starý

Tréninkový parťák Čestmíra Šímy, a pokud se nemýlím, tak nejvyšší závodník ve startovním poli. Dělat při výšce kolem dvou metrů cokoliv, co se podobá mrtvému tahu, je pořádná dřina a rozhodně to není něco, čemu nahrávají pákové poměry těla. Lukáš i tak vydřel trojici opakování na Car Deadliftu a zvládl dvě opakování na Axle Liftu (ze kterého měl prý docela obavy). O hodně bodů ale přišel u Super Yoku, kde už mu střed těla vypovídal službu.

Lukáš Kadlec

O Lukášovi toho jako o jednom z mála amatérských strongmanů příliš nevím, ale postavou rozhodně patří spíš mezi "ty velké" než mezi "stopětkaře". Předvedl solidní tři opakování na Axle Liftu, ale stejně jako řada dalších závodníků si vylámal zuby na hodně těžkém Car Deadliftu. Body zase nahnal skvělým výkonem na Super Yoku (3. místo), ale Atlasovy kameny ho už na vyšší pozice nepustily.

Vladimír Kůta

Vláďa mi pouhých několik dní před závodem volal a říkal mi, že neví, jestli nakonec nastoupí, protože přetížené svaly na levé ruce mu vypovídají službu. Nakonec i přes tohle omezení nastoupil a úvodní čtyři opakování na Axle Liftu vypadaly nadějně. Pak se ale omezení projevilo naplno a pro Vláďu tak soutěž skončila. Vzhledem k tomu, že patří mezi největší chlapy na amatérské scéně a taky vzhledem k jeho letošním umístěním na ostatních soutěžích ale není pochyb o tom, že je dalším z adeptů na start v profi divizi.

Adam Lemesányi

Adam byl trochu zklamaný, protože neprošel eliminací a jeho silné disciplíny, ve kterých by se mohl dotáhnout na ostatní (Super Yoke, Atlas Stones) byly až ve druhé části soutěže. Adama mám možnost čas od času pozorovat při tréninku a jeho příprava je opravdu promyšlená a systematická. A jeho rostoucí výkony svědčí o tom, že rozhodně ví, co dělá. Jediné, co mu zatím chybí, je trochu větší základ v hrubé síle, na kterém ale může zapracovat. Má vysokou a poměrně rozložitou kostru, na kterou může časem nabalit rozhodně víc než současných cca 105 - 107 kilo váhy.

Jakub Gutej

Jakubovi chybělo právě to druhé opakování na Axle Liftu, aby prošel eliminací. Od začátku roku udělal slušný pokrok v technice právě na téhle disciplíně a doufám, že z umístění nebyl zklamaný a naopak získal novou motivaci do další sezóny.

Lukáš Kruntorád

Když jsem se Lukáše ptal, jak moc je zklamaný, že neprošel eliminací, odpověděl zhruba: "Vůbec, mně to vytrhlo trn z paty. Totálně jsem se v přípravě na MČR přetrénoval, po kufrech se mi chtělo zvracet a za tu eliminaci jsem byl strašně rád, protože už jsem nemohl." Lukáši, i tohle jsou cenné zkušenosti, ze kterých se každý závodník může poučit, a v další přípravě už se podobným chybám může vyhnout! Tak na to nezapomeň!

Oldřich Kučera

Oldovi jsem se na začátku roku snažil pomáhat s přípravou a byl jsem přesvědčený, že po hodně hezkých výkonech a umístěních na Amateur Strongman Cupu v Praze a na Aquasys Strongman Cupu ve Žďáru se v nejlepší formě ukáže i na MČR. Olda ale v poslední době musel řešit spíš naléhavé osobní záležitosti, na trénink moc času nezbývalo a podle toho to i ve finále vypadalo. Olda to vzal ale s nadhledem a sliboval mi, že příští rok už přípravu nepodcení. Takže Oldo, je to tu veřejně černé na bílém, tak koukej makat!

Dávid Tóth

Dávid Tóth jako reprezentant Slovenska si určitě chtěl soutěž užít trochu víc, ale bohužel si vytáhl "černého Petra" a domů se vracel se zraněním - při Farmer's Walku se skácel na zem a vypadalo to na natržený lýtkový sval (což se později potvrdilo). S takovým zraněním se pokračovat zkrátka nedá, ale jak David na svém FB sám zmínil, sedmnáctá soutěž v letošní sezóně už byla nejspíš trochu moc.


Olympia strongman - mistrovství ČR 2017 - výsledky amatérů

p. jméno Axle Lift
(120 kg / 60 s)
Farmer's Walk
(140 kg / 30 m)
Car Deadlift
(60 s)
počet body délka čas body počet body
16. Dávid Toth 1 3,0 17,76 60,00 1 - 0
15. Oldřich Kučera 1 3,0 25,22 60,00 3 0 0
14. Lukáš Kruntorád 0 0 20,88 60,00 2 1 8,0
13. Jakub Gutej 1 3,0 30,00 39,10 6 1 8,0
12. Adam Lemesányi (SR) 2 7,0 30,00 30,11 10 0 0
11. Vladimír Kůta 4 14,0 25,4 60,00 4 0 0
10. Lukáš Kadlec 3 11,5 30,00 32,10 9 0 0
9. Lukáš Starý 2 7,0 30,00 26,95 12 3 10,0
8. Ludvík Lang 2 7,0 30,00 58,63 5 9 15,0
7. Filip Urban 2 7,0 30,00 34,43 8 5 12,0
6. Lukáš Kamenský 2 7,0 30,00 35,47 7 8 13,5
5. Lukáš Žigmund 8 16,0 30,00 26,3 13 0 0
4. Martin Sedláček 3 11,5 30,00 26,16 14 4 11,0
3. Tomáš Hamák 3 11,5 30,00 28,50 11 13 16,0
2. Matouš Fritsch 3 11,5 30,00 20,21 16 8 13,5
1. Michal Šulc 5 15,0 30,00 24,23 15 1 8,0

p. jméno Super Yoke
(330 kg / 30 m)
Atlas Stones (106,
130, 150, 165, 170 kg)
celkem
délka čas body počet čas body
16. Dávid Toth - - 0 - - 0 4,0
15. Oldřich Kučera - - 0 - - 0 6,0
14. Lukáš Kruntorád - - 0 - - 0 10,0
13. Jakub Gutej - - 0 - - 0 17,0
12. Adam Lemesányi (SR) - - 0 - - 0 17,0
11. Vladimír Kůta - - 0 - - 0 18,0
10. Lukáš Kadlec 30,0 41,72 8 1 8,37 1 29,5
9. Lukáš Starý 24,4 60,00 1 2 14,8 6 36,0
8. Ludvík Lang 30,0 59,98 4 2 37,3 5 36,0
7. Filip Urban 27,9 60,00 3 2 9,77 7 37,0
6. Lukáš Kamenský 30,0 47,71 7 1 7,64 3 37,5
5. Lukáš Žigmund 30,0 55,61 5 4 70,28 10 44,0
4. Martin Sedláček 25,8 60,00 2 3 64,8 8 46,5
3. Tomáš Hamák 30,0 38,48 9 1 8,04 2 49,5
2. Matouš Fritsch 30,0 48,36 6 1 4,40 4 51,0
1. Michal Šulc 30,0 33,13 10 3 31,08 9 57,0


Olympia strongman - mistrovství ČR 2017 (amatéři) - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.09.09:14LaFontaine - Díky za upozornění, už je to opraveno.
14.09.08:58RIP - V clanku je chyba v nadpisu: Soutezni discipliny kategorie..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
jari (15:07) • Je to jak říkáš. Steroidy jsou jakýsi prekurzor našich genetických predispozic. Pokud j...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
CIZO (13:23) • Pavle, ta souvislost mezi rakovinou a sežráním všeho, co trh nabízí, včetně růsťáku a i...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
PeVan72 (12:49) • Ano, to máte pravdu rakovina si nevybírá. Mít, ale ve svém těle 10 dopingových látek př...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
fobo (12:25) • ano, je to přesně tak, nemá smysl to spojovat. Mimochodem jsme se Pavle potkali na jeho...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
PavelV (12:16) • To myslím, že není podstatné. Navíc mi to přijde jako trochu unfair. Jasně, byl to přes...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra