Reklama:
908 g proteinové náhrady stravy ZDARMA
Moderní varianta instantní náhrady stravy nyní v extra výhodné akci! Více zde.

Slovenský pohár silných mužů #6 (Martin) 2017 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Poslední srpnová neděle patřila silným mužům. Ti se v předposledním (šestém) kole střetli u obchodního centra Tulip v Martině, aby vybojovali body do konečného hodnocení Allnutrition Cupu. Poslední zastávka bude 24. září v Bánovcích nad Bebravou. Strongmani se v Martině střetli vůbec poprvé. Díky obchodnímu centru Tulip mohli obyvatelé města a fanoušci silných mužů, na které se přišli podívat v hojném počtu, vidět výkony deseti siláků v pěti náročných disciplínách.

Začátek závodu patřil téměř devítitunovému tahači. Ten měli borci za úkol přitahovat na vzdálenost 15 metrů. Výborně připravený přijel Tomáš Piros, který si v úvodu přivlastnil plný bodový zisk. Následoval ho Očovay, třetí skončil v úvodu Hanák.

Až ve druhém testu síly dostaly zabrat tricepsy a ramena našich silných mužů. Zvedání 115kg klády dalo zabrat triu strongmanů, kteří nedokázali správně provést ani jeden platný pokus. Na jejich regulérnost dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga společně s viceprezidentem Milanem Gabrhelem. Oba byli také hlavními organizátory akce. Pět siláků si mezi sebou rozdělilo body za čtyři platné zdvihy, jediný Piros dokázal ocelové náčiní zvednout pětkrát a zvítězil tak už ve druhé zkoušce síly.

Opět vzdálenost 15 metrů, ovšem tentokrát zde byla překážka v podobě 120 kg v každé ruce. Nošení kufrů ovládnul dosavadní lídr bodování Allnutrition Cupu Štefaňák, který s betonovými kufry běžel, jako kdyby nesl tašky s nákupem. Jeho čas se zastavil na neuvěřitelných 7 vteřinách a 80 setinách. Následoval ho Hanák (11,96 vteřin) a třetí skončil na kufrech Horňák (12,30 vteřin).

Předposlední v pořadí byly mrtvé tahy s osobním automobilem. Pouze jeden ze závodníků, a byl to Tomáš Jurkovič, nedokázal jeho zadní nápravu zvednout. Právě on patří mezi ty nejlehčí závodníky ve startovním poli, ale ani to mu nezabránilo přijet a startovat, za což si zaslouží respekt. Tucet zdvihů a vítěznou disciplínu si připsal účastník letošního MSR v Púchově Zlatner, jen o jeden zdvih (11) zaostal Štefaňák, třetí místo si s 9 zdvihy dělili Očovay, Hanák a Dzivjak.

Kamión nám závod začal a také i ukončil. Závěr totiž patřil jeho tahání. Opět vzdálenost 15 metrů, ale tentokrát bez přídavného pomocného lana, bylo třeba použít jen sílu nohou. Druhý plný bodový zisk vybojoval Zlatner před Očovayem a Pirosem, kterému po skvělém začátku docházely síly.

Po sčítání bodů se ze svého pátého vítězství v probíhající sezóně radoval Maroš Štefaňák. Navzdory pomalejšímu začátku se postupně prodral do čela závodu a o půl bodu si uhlídal pátou výhru ze šesti kol. Postupně tak kráčí k profesionální licenci. Druhé místo získal Tomáš Piros, který smolně doplatil na jeho slabinu, kterou jsou mrtvé tahy. Nevzdal se, do konce soutěže bojoval jako lev a pouze maličkosti ho odsunuly o půl bodu za vítěze. Vynikajícím finišem si bronz vyhojoval Zlatner. Škoda, že tento závodník neabsolvoval více kol probíhajícího Slovenského poháru silných mužů. Právě méně zkušeností se soutěžním náčiním ho připravilo o body.

Je třeba říct, že první pětka z Martina byla velmi vyrovnaná a rozhodovaly malé detaily. Pouhé čtyři body získané v nošení kufrů odsunuly Petra Očovaye na páté místo, stejně jako závěrečné čtvrté místo v tahání kamiónu Denise Hanáka na nepopulární bramborovou medaili. Právě tohle může být motivací pro závodníky v závěrečném kole, které je čeká za měsíc v Bánovcích nad Bebravou.

Děkujeme obchodnímu centru Tulip za skvěle připravené podmínky pro závodníky, kteří předvedly skvělé výkony, diváci si tak mohli užít sportovní show. Dále společnosti RL Transport, která také napomohla ke zdárnému průběhu akce. Nesmíme zapomenout ani na všechny závodníky, diváky, na každého, kdo jakkoliv pomohl při realizaci prvního závodu silných mužů v Martině. Věříme, že ne posledního! Uvidíme se už 9. září na trenčínském hradě, kde strongmani budou bojovat o trofej s názvem Meč Matúša Čáka.

Slovenský pohár silných mužů #6 (Martin) 2017 - výsledky
pořadíjménobodové hodnocení
1.Maroš Štefaňák40,0
2.Tomáš Piros39,5
3.Zsolt Zlatner38,0
4.Denis Hanák 37,0
5.Peter Očovay36,0
6.Pavol Horňák28,5
7.Michal Dzivjak23,0
8.Radovan Kollár10,5
9.Tomáš Jurkovič8,0
10.Tomáš Blažíček7,5


Foto:
Erika Ďurčová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra