Reklama:

Česká zápasnická reprezentace se chystá na mistrovství světa v Paříži

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

[Tisková zpráva] Celý příští týden bude hlavní město Francie hostit mistrovství světa v zápase řeckořímském a volném stylu. Vrcholu letošní sezóny se zúčastní také česká výprava, kterou tvoří dvě části. Mužská, čítající pět reprezentantů v klasickém řeckořímském stylu, a ženská, kterou zastupují české reprezentantky Adéla Hanzlíčková a Lenka Hocková Martináková. Všichni by rádi prodali náročnou přípravu, kterou mají za sebou, a nyní už jen v pražském Centru sportu Ministerstva vnitra ČR ladí poslední detaily. Do místa dění odlétá výprava postupně v sobotu a v neděli, už v pondělí půjdou do akce první zápasníci v řeckořímském stylu.


Adéla Hanzlíčková
Na úvod se v Paříži představí trojlístek českých reprezentantů - ve váhové kategorii do 71 kilogramů Matouš Morbitzer, v kategorii do 75 kilogramů Oldřich Varga a v druhé nejtěžší váhové kategorii do 98 kilogramů Artur Omarov. Druhý den šampionátu pak přijdou na řadu bratři Novákové. Michal bude reprezentovat Českou republiku ve váze do 66 kilogramů, starší Petr pak do 80 kilogramů. Trenér reprezentace v zápase řeckořímském Václav Scheiner starší si je vědom toho, že má v týmu jak zkušené zápasníky, tak nastupující mladou generaci. "Artur Omarov a Petr Novák patří mezi ty nejzkušenější, které máme, a očekávání jsou od nich tedy vyšší. Ale i ti mladší, jako je například Oldřich Varga, se mohou na turnaji předvést v dobrém světle."

Hned následující den, ve středu 23. srpna, vstoupí do bojů na mistrovství světa obě české volnostylařky. Zkušenější Lenka Hocková Martináková se představí ve váhové kategorii do 55 kilogramů, účastnice loňských olympijských her a letošní stříbrná medailistka z mistrovství Evropy do 23 let Adéla Hanzlíčková zůstává ve své tradiční kategorii do 63 kilogramů.

Ambice ženské reprezentace před turnajem zhodnotil její trenér Milan Hemza: "Nemám úplně stanovený nějaký výsledkový cíl, mnohem více mi bude záležet na předvedeném výkonu na žíněnce. U Adély to v poslední době nebylo výkonnostně úplně ono, na mistrovství Evropy žen vypadla v prvním kole, a i když na evropském šampionátu do 23 let získala stříbro, výkony také nebyly ideální, soupeřky na ní dělaly hodně bodů. Byl bych proto rád, kdyby obě reprezentantky především předvedly lepší výkon, umístění v první polovině startovního pole by pak bylo asi splněním cílů. Letošní sezóna je hodně náročná, Adéla má vlastně s kategorií do 23 let hned čtyři vrcholy v roce. Je těžké se na všechny dobře připravit."


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra