Reklama:

Vojtěch Piskoř získal bronz na ME kadetů v řeckořímském stylu

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

[Tisková zpráva] Hlavní město Bosny a Hercegoviny hostilo už od pondělí 24. července evropský šampionát v zápase řeckořímském a volném stylu věkové kategorie kadetů, tedy zápasníků a zápasnic ve věku 16 a 17 let. Česká výprava na jednom z vrcholů sezóny čítala celkem 5 reprezentantů a 2 reprezentantky. Mladým nadějím českého zápasu se ale v Sarajevu vůbec nedařilo, ve volném stylu nezískaly ani jednu výhru. Pak ale přišel pátek 28. července a na programu řeckořímský styl. Brzy sedmnáctiletý ostravský odchovanec Vojtěch Piskoř jako jediný z českého týmu startoval jak ve volném stylu, tak v klasickém. A přestože se více věnuje volnému stylu, v Sarajevu se naplno prosadil právě v řeckořímském. Svedl vyrovnaná, ale vítězná utkání v osmifinále i čtvrtfinále váhové kategorie do 85 kilogramů, aby pak jen nejtěsnějším možným rozdílem našel prvního přemožitele až v semifinále. Jak se pak ukázalo v sobotu 29. července, byla to jediná prohra, kterou Piskoř v řeckořímském stylu na evropském šampionátu utrpěl. V souboji o třetí místo si totiž taktickým výkonem poradil s chorvatským soupeřem a získal pro sebe a českou výpravu bronzovou medaili.

V hmotnostní kategorii do 85 kilogramů bylo naváženo celkem 19 zápasníků. Díky losu nemusel Vojtěch Piskoř absolvovat kvalifikační kolo a svou cestu turnajem zahájil osmifinálovým duelem s Rufatem Mammadovem z Ázerbájdžánu. Zápas byl od začátku do konce naprosto vyrovnaný a ani jeden ze zápasníků nepouštěl soupeře do příležitosti bodovat, ať už chvatem, nebo vytlačením do zóny mimo vyznačené zápasiště. Český reprezentant ale zvládal aktivitu v postoji lépe než Ázerbájdžánec, z čehož nakonec vytěžil bod za pasivitu soupeře. Vedení 1:0 pak udržel až do závěrečného hvizdu, který znamenal jeho postup do čtvrtfinále.

Mezi osmičkou nejlepších na mladého Čecha čekal reprezentant Arménie Tigran Hambardzumyan. A tentokrát to byl duel mnohem bohatší na bodované akce, i když tomu úvodní kolo nenasvědčovalo. To totiž skončilo průběžným vedením českého zápasníka 1:0, když jediný bod získal Piskoř opět za aktivnější styl zápasu. Jenže ještě během přestávky se ukázalo, že takzvaná challange, o kterou v úplném závěru kola požádal z rohu reprezentační trenér Zdeněk Švec, byla velmi dobrým tahem. Rozhodčí na videu přezkoumali poslední akci prvního kola, změnili své rozhodnutí nebodovat ji a bod přisoudili právě Piskořovi. Stav na začátku druhého kola tak byl 2:0. A i ve druhém dějství český reprezentant dominoval, postupně navýšil skóre na 4:0, které vzápětí Armén zkorigoval aktivitou na 4:1. V samotném závěru pak sice mladík z Ostravy chyboval a dovolil soupeři korigovat na 5:3, ale toto vedení už Piskoř udržel a postoupil do semifinále.

Semifinálový souboj s Turkem Muhammedem Dursunem nezačal pro Vojtěcha Piskoře dobře, když hned v úvodu chyboval a rychle prohrával 0:4. Ještě v prvním kole se mu ale povedlo stav nejen srovnat, ale dokonce se ujmout těsného vedení 5:4. Pak už sázel na aktivní zápas v postoji, díky kterému držel jednobodový náskok i 30 sekund před koncem utkání. Poté ale bohužel přišel útok tureckého reprezentanta, kterému se soupeře podařilo donutit vyšlápnout jednou nohou do autu. Za tuto akci získal bod, srovnal skóre na 5:5, ovšem díky poslední bodované akci zvítězil a postoupil do finále. Pro českého mladíka tak zbyla v tu chvíli chabá útěcha v podobě zápasu o bronz.

Piskoř ale dokázal přes noc zklamání z těsně promarněné šance na finále překonat a plně se zkoncentrovat na životní utkání s Chorvatem Tomislavem Haderem. Po prvním kole vedl Čech 3:1 na body, přičemž Chorvatovi následně zcela došly síly. Dokázal sice ještě snížit na 2:3 z jeho pohledu, Piskoř ale odpověděl dalším bodem a stav 4:2 si s přehledem pohlídal až do závěru utkání. Pak už si mohl vychutnat oslavy a medailový ceremoniál, při kterém mu byla na krk pověšena bronzová medaile.

Z dalších českých reprezentantů dokázal v Sarajevu zvítězit už jen Michal Daniel v řeckořímském stylu, který ve váhové kategorii do 58 kilogramů porazil v osmifinále na technickou převahu reprezentanta Izraele. Následně po čtvrtfinálové prohře z turnaje vypadl, ovšem v celkovém pořadí obsadil velmi slušné 13. místo z celkových 28 zápasníků.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra