Reklama:

Mistry Evropy smíšených strongmanských dvojic se stali Igor Petrík a Jana Vašková

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Československý pohár do 105 kg je v rukou Paľa Horňáka
[Pavol Guga] Po úspěšně zvládnutém Československém poháru do 105 kg se na Štrbském plese v sobotu 22. července připravila hlavní soutěž dne. Šlo o premiérové mistrovství Evropy smíšených dvojic, tedy párů. Slovenská asociace silných mužů tak opět připravila nové, mezinárodně obsazené a hlavně kvalitní silácké závody.

Na start se tak postavilo sedm párů siláků a silaček. Mohli jsme vidět nejsilnějšího Slováka s nejsilnější Slovenkou - Igora Petríka a Janu Vaškovou. Druhý pár byl také ze Slovenska a tvořili ho šestinásobný nejsilnější Slovák Braňo Golier a vicemistryně Slovenska Majka Kubičková. Z České republiky přijeli Martina Dostálová, druhá ze závodů Arnold Classic, a Martin Netušil. Z Polska zavítala známá Karolina Koszela a jejím partnerem byl Tomasz Rzymkowski.

Martin Netušil a Martina Dostálová

Zbývající tři páry byly smíšené. Ukrajince Ivana Hryhorovského doplnila Jana Ďurčáková, Bělorus Volodymyr Cyfra závodil s Nikol Hudákovou a z Moldavska zavítal Ivan Derkač, který závodil s Alex Balickou. Všechny tři závodnice jsou ze Slovenska a působí v oddílu silového trojboje. Na závody je připravil Ladislav Lechan. Na regulérnost pokusů dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga.

Úvod patřil tradičně tlakové disciplíně. V každé z pěti disciplín rozhodovaly společně dosažené výsledky. Silák i silačka měli 45 vteřin na dosažení co nejlepšího výkonu. Nejvíce zdvihů si v úvodu připsalo duo Petrík - Vašková, kteří spolu nasázeli 15 opakování. Jen o jedno opakování zaostali Koszela s Rzymkowským. Třetí místo vybojoval český pár Dostálová - Netušil.

Karolina Koszela

Následovalo nošení kufrů. Silák měl odnést 150kg kufry, silačka zase 60kg. V této disciplíně musel napřed zvládnout svou trasu strongman, až potom přišla na řadu silačka. Stalo se ale, že nemohla svoji sílu předvést, protože kufry byly nad síly některých borců. Nejrychlejší byl polský pár před Petríkem s Vaškovou a smíšenou dvojicí Cyfra - Hudáková.

Uprostřed závodu následovaly mrtvé tahy. Strongman zvedal automobil od společnosti PP Auto a strongwoman nápravu s konečnou váhou 145 kg. Už druhou vítěznou disciplínu si připsala dvojice Petrík - Vašková. 5 úspěšných zdvihů Igora doplnila Jana neskutečnými 19 opakováními se 145kg nápravou, to všechno v časovém limitu 45 vteřin! Za nimi skončili Koszela a Rzymkowski, třetí místo získalo Česko a 15 úspěšných zdvihů Martiny Dostálové. Právě Martina závodila na Slovensku vůbec poprvé a doufáme, že ne naposledy.

Igor Petrík a mrtvé tahy s automobilem

Předposledním testem bylo pro naše dvojice přehazování koule. Příčku pro nás připravila dřevovýroba Ursíny s majitelem Milošem Ursínym, který siláky dlouhá léta podporuje. Strongman přehazoval 130kg kouli a silačka 80kg. 20 přehození - shodně po 10 si připsali Petrík s Vaškovou, kteří tak měli našlápnuto ke zlatým medailím. Druhé místo se 17 přehozeními (9 strongman + 8 strongwoman) opět patřilo polské dvojici Koszela - Rzymkowski. Třetí skončili Golier (8) s Kubičkovou (5).

Přehazování koule v podání Majky Kubičkové

Závěr patřil přitahování kamiónu. Strongman 7,5 tuny vážící tahač od společnosti Chedos přitahoval a silačka mu pomáhala tlačením zezadu. Nejlépe si na nerovném terénu s kamiónem poradili Golier s Kubičkovou. Vítěznou disciplínou tak vybojovali bronzové medaile na ME smíšených párů.

Za nimi skončili Petrík s Vaškovou, kteří oba potvrdili status nejsilnějších na Slovensku. Společně se tak radovali ze zisku zlatých cenných kovů. Kromě svých domácích titulů (čtyřnásobný nejsilnější Slovák, dvojnásobná nejsilnější Slovenka) tak získali i evropský primát. Momentálně se Igor připravuje na Pohár Slovanů, který by rád získal, protože tato jediná trofej mu uniká. Jeho soutěžní druhá polovička Jana Vašková se i s Majkou Kubičkovou společně připravují na závody o nejsilnější ženu světa, které se uskuteční v září v USA. Zlato díky dvojici Petrík - Vašková zůstalo "doma".

Vítězní Igor Petrík a Jana Vašková

Druzí skončili Tomasz Rzymkowski s Karolinou Koszelou, kteří společně předvedli úctyhodný výkon. Jejich sehranost vybičovala vítěze k ještě větším výkonům a za stříbro se vůbec nemusí stydět. Děkujeme všem zúčastněným za předvedené výkony, panu Sýkorovi za záštitu a pomoc s akcí, také panu Mackovi, společnostem PP Auto, Chedos a všem, kteří napomohli ke zdárnému průběhu mistrovství Evropy. Gratulujeme vítězům a uvidíme se na další akci.

Účastníci ME smíšených strongmanských dvojic


Mistrovství Evropy smíšených strongmanských dvojic - výsledky
pořadíjménobodové hodnocení
1.Igor Petrík (SVK) + Jana Vašková (SVK) 33
2.Tomasz Rzymkowski (POL) + Karolina Koszela (POL) 30
3.Branislav Golier (SVK) + Mária Kubičková (SVK) 23
4.Martin Netušil (CZE) + Martina Dostálová (CZE) 18
5.Volodymyr Cyfra (BLR) + Nikol Hudáková (SVK) 12
6.Ivan Hryhorovskyy (UKR) + Jana Ďurčáková (SVK) 12
7.Ivan Derkač (MDA) + Alex Balická (SVK) 7Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazín10 důvodů, proč (ne)konzumovat kokoso...
Strong86 (11:55) • tady to hezky vysvětlil :) https://www.youtube.com/watch?v=I_j-tBJ3Kss
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Geolupos (06:51) • Diamond Cupy jsou ale prostě jen větší pohárovky, tak to není nic proti ničemu.
magazínBehind the Pump - Branch Warren a Joh...
jr.e (22:39) • Nevím teda,ale technika Cviků u Branche a Johnniho je otřesná.,(hlavně co největší váhu...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Valasekjakub123 (22:13) • To je jedna fotka podívej se zepředu málo hmoty zality břicho atd...... na mezinárodní...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Geolupos (16:21) • Vždyť vypadá dobře.... https://kulturistika.ronnie.cz/img/data/clanky/galerie_2011/29...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra