Reklama:

Československý pohár strongman do 105 kg a ME smíšených dvojic 2017 - pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Pavol Guga] Na Štrbském plese jsou siláci poměrně často a těší se oblibě tamních fanoušků. Letos je čekají místo jednoho hned dva závody. A ne ledajaké. Úvodní, který začne v 10:00, bude Československý pohár strongman do 105 kilogramů. Druhým bude Mistrovství Evropy smíšených dvojic, na kterém bude závodit silák společně se silnou ženou. Pojďme si představit obě klání.

Československý pohár do 105 kg

Na posledním Sport Festivalu, který je tradičně organizován v Trenčíně a letos se uskuteční 18. listopadu, byl tento pohár v kategorii do 90 kg. Premiérově se Slovenská asociace silných mužů rozhodla uspořádat závod i pro střední váhovou kategorii. Přijede deset dopředu přihlášených borců. Těšit se tak můžeme na mistra SR v dané váze Pavla Horňáka, vicemistra SR Petra Supáka, dále dorazí Peter Kováč, Igor Virág, Tomáš Mašlonka, Tomáš Blažíček, Michal Dzivjak, loňský mistr SR do 90 kg Mikuláš Prieložný či letošní mistr SR do 90 kg Jaroslav Klesa. Z České republiky se zúčastní Martin Netušil. Ondřej Kubík se ze závodu pro zranění odhlásil.

Co siláky bude čekat? Úvod bude patřit zvedání pivního sudu nad hlavu do jedné minuty, následovat bude přehazování 130kg koule, nošení 130kg kufrů, kachní chůze se 160kg erbem nebo schody síly o váze 180 kg a 220 kg. Zajímavé a hlavně pestré disciplíny určí vítěze, který si odnese Československý pohár!

Vážení závodníků bude probíhat od 9:00 přímo na Štrbském plese, kde se bude akce odehrávat. Začíná se v 10 hodin, tak přijďte podpořit své favority.

Mistrovství Evropy smíšených dvojic

Premiéru si na Štrbském plese odbyde souboj smíšených párů. Slovenské barvy budou reprezentovat dvě dvojice, a to Igor Petrík s Janou Vaškovou a Braňo Golier a Mária Kubičková. Dorazí také dvojice z Maďarska, Polska, Ukrajiny a České republiky. Jaké disciplíny jsou pro ně připraveny?

Nejdříve zvedání klády a následné zvedání nápravy. Každý z dvojice bude mít časový limit 45 sekund a v něm musí předvést co nejvíce platných opakování. Pokud silák nebude již zvládat zdvihnout kládu, která bude vážit 135 kg, počká do ukončení svého času, přijde k silačce, tlesknou si a následně bude silná žena zvedat ve svém časovém limitu 60kg nápravu. Zvítězí dvojice s nejvyšším počtem zdvihů.

Následně budou mít totožný časový limit i při přehazování koule přes příčku. Strongman bude přehazovat 130kg kouli a silačka 80kg. I zde určí vítěze nejvyšší počet přehození. Třetím testem bude nošení kufrů. Strongman odnese na dané trase pár 150kg kufrů a silačka zpět 70kg. Předposledním testem budou mrtvé tahy, strongman bude zvedat auto a strongwoman nápravu, na které bude naloženo 150 kg. Závěr bude patřit přitahování kamiónu vsedě ve dvojici. Můžeme se tedy těšit na skvělou show a hlavně velké výkony nejen siláků, ale i silných žen! Která dvojice si odnese titul domů? Uvidíme už v sobotu od 13. hodiny na Štrbském plese!

Blíží se nám pestrá sobota, kdy uvidíme dva netradiční závody v areálu na Štrbském plese. Přijeďte se podívat a podpořit oblíbené siláky! Těšíme se na Vás!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Marczus (11:41) • Nebudu již rozebírat úroveň soutěží Španěla a Američana, to je snad každému jasné. Jen...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Marczus (11:21) • Ano, v podstatě to jsou větší pohárovky, nicméně jsou však dosti nezanedbatelným příjme...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Hockey1000 (21:45) • V tom všem špatným, co rozchod IFBB jedna a IFBB dva znamenal, je vznik Elite Pro soutě...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Pekami (20:49) • Ty jo... jestli je pro tebe 10k dolarů kapesný. Ano sice je to `třetí liga`, ale funguj...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
R_K (20:16) • Tomas perfektne pripraveny, ale ta uroven profi souteze, katastrofa. To je jak amatersk...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra